Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Znowu prad.wywala ciagle bezpiecznik!
Autor Wiadomość
paulaner 

Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 24
Skąd: Walbrzych
  Wysłany: 13 Styczeń 2009, 18:59   Znowu prad.wywala ciagle bezpiecznik!

witam,
jakos mnie ostatnio przesladuje prad!najpierw aku w W124, a teraz wywala mi bezpiecznik w W210.Jest to bezpiecznik odpowiedzialny za spryskiwacz przedniej szyby i tylna wycieraczke oznaczoby nr 10.Pare dni temu nie dzialal mi spryskiwacz to pomyslalem sobie,ok-jest mroz to cos tam zamarzlo.Gdy chcialem uruchomic tylna wycieraczke tez nie dzialala to znowu klne pod nosem-cholera mroz musial byc ostry, bo i wycieraczka zamarzla :? Ale mowie sobie, zerkne na bezpieczniki.I fakt! Wspomniana wyzej 10ka byla przepalona.To wsadzilem nowy i dzis to samo :roll:
Ma ktos jakis pomysl?!Czy moge ewentualnie wlozyc mocniejszy bo ten ma byc niby 7,5A.Stanie sie cos?czy lepiej nie?Jak juz pisalem przy temacie z aku nie mam zbytnio pojecia jesli chodzi o prad :oops:

dzieki z gory za sugestie z waszej strony
Ostatnio zmieniony przez paulaner 13 Styczeń 2009, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 13 Styczeń 2009, 19:17   

paulaner napisał/a:
Ma ktos jakis pomysl?!Czy moge ewentualnie wlozyc mocniejszy


Tak, poszukaj zwarcia w obwodzie :idea: Mocniejszego nie wkładaj, bo coś się sfajczy :wink:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
paulaner 

Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 24
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 14 Styczeń 2009, 12:14   

Jary napisał/a:
Tak, poszukaj zwarcia w obwodzie


bede musial sie udac chyba do jakiegos fachowca, bo sam to raczej nic nie bede tam majstrowal.Bo gdy wloze tam swoje paluszki to wystrzeli wszystkie bezpiecznki :P
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 14 Styczeń 2009, 12:46   

a kiedy pali Ci ten bezpiecznik ? jak wsadzisz nowy to od razu go pali, czy dopiero jak wlaczysz np, spryskiwacz ?
 
 
paulaner 

Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 24
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 14 Styczeń 2009, 14:02   

Cytat:
a kiedy pali Ci ten bezpiecznik ? jak wsadzisz nowy to od razu go pali, czy dopiero jak wlaczysz np, spryskiwacz ?


hm!tz.jak wsadzilem nowy to zaraz potem dzialalo wszystko!Potem juz nie probowalem,ale nastepnego dnia znow byl zjarany.Tak ze dokladnego momentu jego "spalania" sie nie potrafie stwierdzic. :?
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 14 Styczeń 2009, 14:33   

Może wywala jak włączysz zamarzniętą wycieraczkę, rano bez włączania czegokolwiek sprawdź bezpiecznik czy jest cały. Zamarznięta pompka spryskiwacza (jeżeli nie masz zimowego dobrego płynu) po jej uruchomieniu też może spowodować spalenie bezpiecznika.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
paulaner 

Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 24
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 14 Styczeń 2009, 15:05   

Adaśko napisał/a:
Może wywala jak włączysz zamarzniętą wycieraczkę, rano bez włączania czegokolwiek sprawdź bezpiecznik czy jest cały. Zamarznięta pompka spryskiwacza (jeżeli nie masz zimowego dobrego płynu) po jej uruchomieniu też może spowodować spalenie bezpiecznika.


dzieki Adasko za rady! moze faktycznie tu lezy przyczyna, bo wczesniej(lato) nie bylo z tym najmniejszego problmu. :idea:

pozdrawiam
 
 
Marcin13736 
MBmiłośnik


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 466
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16 Styczeń 2009, 20:37   

idąc dalej tropem, może być uszkodzona izolacja na przewodach zasilających i jak dostało wilgoci, to robi się zwarcie..Miałem tak kiedyś w poprzednim autku..w czasie deszczu tylna wycieraczka zaczęłą sama działać i nie można było jej wyłączyć...Powodzenia
_________________
C-250TD 150KM '97- ex
E-320 PB automat. '00
Z przodu gwiazda z tyłu gwiazda, no i ta JAZDA
 
 
paulaner 

Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 24
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 17 Styczeń 2009, 13:40   

znowu sie melduje!a wiec po wlozeniu nowego bezpiecznika zauwazylem, ze dziala spraskiwacz i tylna wycieraczka,ale nie dziala spryskiwacz tylnej szyby.Mowie sobie trzeba poszperac i wyciagnawszy maly zbiorniczek od spryskiwaczy reflektorow zauwazylem, ze sie wypial wezyk wlasnei od spraskiwacza tylnej szyby i jak naciskalam to woda sie gdzies tam lala gdzei nie powinna.Wsunalem wezyk tam gdzie byc powinien, dolalem wiecej lepszego plynu do zbiornika i narazie juz 3 dzien nie wywalilo bezpiecznika, tak ze jestem narazie dobrej nadziei. :D
dzieki wszystkim za wskazowki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,099 sekundy. Zapytań do SQL: 9