Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Wkładka zamka drzwi kierowcy (diody)
Autor Wiadomość
Tex 
Tex

Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 8 Luty 2009, 13:34   Wkładka zamka drzwi kierowcy (diody)

Witam
Mam koledzy taki problem. W drzwiach od kierowcy w moim Mietku nie ma wkładki na klucz tylko plastikowa zaślepka. Podobno powinny tam się znajdować diody takie jak w lusterku wewnętrznym,żółta i zielona od centralnego zamka.W lusterku owszem są a w drzwiach niestety nie , dodam że kluczyk mam na podczerwień i żeby otworzyć auto to muszę się zbliżyć do niego i trzymać kluczyk na wysokości przedniej szyby.Moje pytanie brzmi następująco. Mogę kupić wkładkę z diodami z innej c klasy? i czy po zamontowaniu jej do mojego Mietka będzie spełniała swoje zadanie? ,czy potrzebne jeszcze będą jakieś dodatkowe wpisywanie kodów? , czy trzeba się liczyć z ewentualną wizytą w serwisie mercedesa.
Dzięki za porady i pozdrawiam.

m4.JPG
Plik ściągnięto 173 raz(y) 92,92 KB

 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 8 Luty 2009, 13:53   

kolego pierwszy raz slysze o diodach przy klamce powinienes miec raczej maly kwadratowy punkcik który odczcytuje sygnal z pilota i na zewnatrz to chyba tyle
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
godaC 
godaC


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 731
Skąd: 26-340
Wysłany: 8 Luty 2009, 14:03   

W moim MB 1 i 2-gim zamiast wkładki na kluczyk znajdują się dwie lampki czerwona i zielona takie jak w lusterku, dodam że kluczyk to scyzoryk z fabrycznym immobilajzerem. A czytnik na podczerwien znajduje sie w lusterku wstecznym.
_________________
C 180 ESPRIT WDB2020181A245229
Astra I -EX
C 180 ELEGANCE WDB2020181A269483 -EX
i insze pojazdy
 
 
patryk84 


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 467
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 8 Luty 2009, 14:04   

Siema Tex, więc tak.
13696, nie słyszałeś więc usłyszysz teraz :P
Owszem diody w klamce są co prawda nie zółta i czerwona tylko ZIELONA i czerona, to po pierwsze :P
Po drugie trzymasz pilota w połowie szyby a to dlatego, że z tego co wiem czujnik podczerwieni jest ukryty w lusterku wstecznym i do niego celuj :wink:
Czemu nie masz diud w klamce... ciekawe pytanie :) Skoro masz na lusterku powinny być też w klamce. Może masz zmieniane drzwi i ktoś nie założył? A może jakaś kosta z kablami się odczepiła i poprostu diody się nie zapalają. Ogólnie wyglądają one jak właśnie jakaś zaślepka plastikowa, nigdy nie powiedział byś, że to diody do czasu aż któraś nie zamruga :D Może sprawdz czy faktycznie jakiś kabelek się nie odczepił, przełożyć diody możesz tylko wiesz muszą być od W202, żadnego programowania nie powinno być bo to tylko diudki, cały czujnik jak pisałem wcześniej jest w lusterku wstecznym a jego nie bedziesz wymieniał. Ale oczywiście mogę się mylić, ja tu tylko sprzątam :mrgreen:

[ Dodano: 8 Luty 2009, 14:07 ]
O kolega godaC, był szybszy o minutę z odpowiedzią :)
_________________
C 180 grudzień 94 ELEGANCE
www.pokochajmilosc.pl
www.zupkachinska.com.pl
 
 
 
phan 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 346
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Luty 2009, 14:08   

Ja mam kluczyk typu scyzoryk, odbiornik na podczerwień mam w lusterku wewnętrznym. Ale w lewej klamce przedniej mam zaślepkę a pod nią normalną wkładkę na kluczyk. W prawej nie mam nic a w tylnej klapie też wkładkę na kluczyk.

Tex, Kwestia gustu, a o nim się nie dyskutuje wiem ale to co masz na przednich lampach trochę szpeci.
_________________
W210 E220 CDI 00' AVANTGARDE sedan with automatic transmission in color Tansanitblau (359)
 
 
godaC 
godaC


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 731
Skąd: 26-340
Wysłany: 8 Luty 2009, 14:15   

A w prawej klamce zaslepka a pod nią bębenek na kluczyk(otwieranie awaryjne gdy padną baterie w pilocie).
_________________
C 180 ESPRIT WDB2020181A245229
Astra I -EX
C 180 ELEGANCE WDB2020181A269483 -EX
i insze pojazdy
 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 8 Luty 2009, 14:30   

patryk84 napisał/a:
13696, nie słyszałeś więc usłyszysz teraz

nie słyszalem to przeczytalem :P
no ja mam tylko tak jak napisalem maly punkcik, kluczuk rybka to u mnie tez powinny byc diody?? mam 98 rok po zdjeciu widze ze kolega tez po lifcie ma auto
wiec jak z tym jest??
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
oliva 


Pomógł: 122 razy
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 1074
Skąd: Siedlce
Wysłany: 8 Luty 2009, 14:49   

13696 napisał/a:
wiec jak z tym jest??

przy kluczyku "rybce" nie ma diód w klamce i przy lusterku też nie ma.
_________________
Był Mercedes C200 T CDI '98 AUTOMAT
 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 8 Luty 2009, 14:53   

dzieki oliva, to chcialem uszlyszec!!!

Tex, jak możesz to podaj więcej danych bo teraz sie doczytalem ze masz 95 rok
a ze zdjecia to calkiem inaczej wyglada
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
Tex 
Tex

Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 8 Luty 2009, 20:06   

Ok. koledzy już tłumacze.Rocznik merca to 95r. ale jak widzicie na zdjęciu to przedni zderzak jest od nowszego modelu,już takiego nabyłem.Były właściciel twierdził że miał stłuczkę i założył to co było.Sprawdzałem to podłużnice całe nie ma śladu prostowania.Więc nie sugerujcie się przednim zderzakiem.W przyszłości mam zamiar zamienić na właściwy teraz mam ważniejsze wydatki.Kluczyk posiadam tak jak wcześniej pisałem na podczerwień (scyzoryk). Kiedyś zwrócił mi uwagę pewien użytkownik 202 że przy otwieraniu i zamykaniu auta powinny mrugać diody również w klamce drzwi od kierowcy.Pokazał mi to u siebie i miał rację.Niestety więcej mi nie był wstanie pomóc. W prawych drzwiach i klapie bagażnika mam wkładki na kluczyk. Zrobię najpierw tak jak koledzy radzą ,wyjmę zaślepkę i sprawdzę czy przypadkiem jakiś kabelek się nie rozłączył.Z forum "zrób to sam" dowiedziałem się że wystarczy lekko zdjąć uszczelkę drzwi w okolicy klamki i przez zrobiony specjalnie otwór :mrgreen: odkręcić śrubkę :wink: i wkładka wyjęta.Natomiast te niklowane nakładki na reflektorach też mnie trochę irytują , czekam aż się ociepli to je wywalę.Będzie cieplutko to i będzie się dopieszczać :mb: .Dzięki i pozdrawiam.

[ Dodano: 25 Grudzień 2009, 19:59 ]
Dzięki panowie za wszystkie porady.Wracając do diod w klamce okazało się że kabelek był wypięty.Niestety we wrześniu sprzedałem swoją gwiazdę innemu fanowi 202 który myślę że będzie tak samo zadowolony z jazdy jak ja.Pozdrawiam serdecznie i od czasu do czasu będę zaglądał do Was. :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,077 sekundy. Zapytań do SQL: 8