Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
13 Styczeń 2012, 01:01
Lusterka
Autor Wiadomość
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 16 Listopad 2006, 21:33   Lusterka

Nosz ku..a co za zlodziejstwo, lusterka mam pewnie dzieki temu ze sruby rozwiercilem, ale wklady (szkla) ukradli. Problem w tym ze nie jestem pewny czy zakup samych szkiel wystarczy, nie wiem czy nie ukradli jeszcze jakis innych elementow z wnetrza lusterka. Szkla mialem niebieskie, a ich koncowa czesc jakby powiekszala obraz i byla oddzielona czarna kreska. Lusterka byly obydwa elektryczne i podgrzewane.
Dolaczam zdjecia tego co zostalo moze ktos sie orietuje czy zakup samych szkiel wystarczy, bo ja np nie widze tam zadnej spirali do podgrzewania oraz mozliwosci zamontowania szkiel.


_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
colucci

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 18
Skąd: polska
Wysłany: 16 Listopad 2006, 22:02   

Brakuje Ci tylko albo az samych szkielek. ta kosta co ci wystaje podlacza sie ja do lusterka i przy lusterku jest jeszcze taka metalowy precik ktory sluzy do montazu. Zakup samych szkiel wystarczy.
 
 
WasilieW 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Listopad 2006, 22:13   

Niestety zakup samych wkładów nie wystarczy. Do tych silniczków, które Ci zostały, zamocowane są jeszcze takie okrągłe, plastikowe płytki (nie da się ich dokupić osobno), do których dopiero przymocowuje się wkład. Miałem to samo jakiś czas temu i musiałem kupić całe lusterka (silniczki w ASO 216zł za sztukę). Też mam rozwiercone śruby ale nie zdejmowałem całych lusterek, tylko zdjąłem obudowę i zamieniłem silniczki.

A ta kostka, która wystaje to jest do podgrzewania. Wpinasz ją w wkład lusterka.

Pozdrawiam.
_________________
MB C 180 sport '95 - wcześniej
Teraz W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
 
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 16 Listopad 2006, 22:22   

Jesli kupilbym cos takiego to jeszcze czegos bedzie brakowalo?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=142558815
_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
Gość

Wysłany: 16 Listopad 2006, 22:23   

Współczuje kolego. Ja właśnie zabezpieczam się przed kradzieżami: kołpaki schowałem do garażu, zamiast gwiazdy zaślepka, jutro rozwiercam śruby w lusterkach, i chyba sam walnę lusterka w rogach młotkiem, to może nie ukradną... co za makabryczny kraj, ludziom którzy kradną części naszych aut powinno się odrąbywać dłonie, a przy kradzieży lusterek - także głowy. Tyle mój pogląd. Od czasu jak zostałem posiadaczem merca, stałem się zwolennikiem kary śmierci.
 
 
WasilieW 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Listopad 2006, 22:35   

uve napisał/a:
Jesli kupilbym cos takiego to jeszcze czegos bedzie brakowalo?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=142558815


to jest sam wkład. jak napisałem wyżej potrzebne są jeszcze takie płytki. Kupując sam wkład nie bedziesz miał możliwości sterowania lusterkami. Spróbuj teraz pobawić się przełącznikiem do sterowania lusterkami to zobaczysz, że w silniczku kręcą się takie bolce. Te płytki, których Tobie brakuje, posiadają także takie wystające bolce, które wkręcając się i wykręcając sterują lusterkiem góra/dół.

pozdr.

P.S. Współczuję bo chyba czeka Cię większy wydatek :(
_________________
MB C 180 sport '95 - wcześniej
Teraz W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
 
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 16 Listopad 2006, 22:47   

No nie strasz mnie :cry:
To jakim cudem zlodziej ukradl tez te płytki jesli nie sa one razem z wkladem?
Je sie jakos odkreca czy wyciaga?
A moze orietujesz sie czy jest gdzies we Wrocławiu lub okolicach jakis szrot lub cos podobnego z czesciami do mercedesow?
_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
WasilieW 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Listopad 2006, 23:04   

Prawdopodobnie połamał wyciagając. Jak mi ukradli to jedną płytkę znalazłem przy krawężniku na ziemi i osobno połamane te bolce, które się kręcą. Pewnie byli to jacyś amatorzy, bo wyciagając na siłę można zbić lustro. Zauważ, że na wkładzie z allegro od wewnątrz masz taki okrąg, w który właśnie wchodzi okrągły plastik z silniczka. A ten drucik na górze wkładu przed założeniem odpina sie, wkłada wkład i zapina drucik. dzieki temu wkład trzyma się na miejscu. wracając do złodzieji, bardziej obeznani odhaczają ów drucik aby nic nie połamać.

U mnie jakiś tydzień temu znów ukradli wkład ale tylko jeden. Oba wkłady mam zaznaczone (wyryty numer rejestracyjny), dzieki temu wkład taki nie jest już złodziejowi potrzebny. Niestety stało się to gdy padało, i w nocy jak są krople na lusterku to nie było widać napisu :(

Co do szrotów to nie znam, ale nawet jeśli mieliby lusterka od MB to raczej bedą woleli sprzedać całe niż na części :P

pozdr
_________________
MB C 180 sport '95 - wcześniej
Teraz W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
 
 
 
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 16 Listopad 2006, 23:29   

uve napisał/a:
dzieki temu ze sruby rozwiercilem

moxy0 napisał/a:
jutro rozwiercam śruby w lusterkach

Panowie o co chodzi w tym rozwiercaniu? Chetnie bym sobie porozwiercal - nawet mam wiertarke :)
Prosze o instruktarz step by step.
Pozdrawiam
_________________
C180 classic 4/97 (before FL)
 
 
 
WasilieW 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Listopad 2006, 23:33   

Odchylasz lusterko i rozwiercasz jedną, dwie lub trzy śruby z trzech mocujących lusterko. Żadna filozofia :D Jak chcesz to zrobię w weekend zdjęcia moich zabezpieczeń i wrzuce do tematu to zobaczycie jak to wygląda. Może się przyda komuś.
_________________
MB C 180 sport '95 - wcześniej
Teraz W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
 
 
 
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 16 Listopad 2006, 23:47   

WasilieW napisał/a:
rozwiercasz jedną, dwie lub trzy śruby z trzech mocujących lusterko

Czy w ten sposob nawet samemu zamykasz sobie mozliwosc wykrecenia lusterka?
A moze zastosowac specjalne (serwisowe) sruby?
Chce zdjecia, bardzo chce.
_________________
C180 classic 4/97 (before FL)
 
 
 
WasilieW 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Listopad 2006, 23:59   

Jeszcze na szczęście nie miałem okazji zdejmować lusterek po rozwierceniu śrub. Gdyby była taka potrzeba próbowałbym zajrzeć od środka i spróbować je jakoś "wypchnąć" lub od zewnątrz zrobić małe nacięcia by móc odkręcić płaskim śrubokrętem. niestety tak w Polsce trzeba kombinować jeśli autko stoi na dworze.

Śruby serwisowe czyli jakie? Bo te co są zamontowane to są bodajże imbusy mercedesowskie, nie zwykłe?

A zdjęcia zrobię na pewno w sobote, to wrzucę wieczorkiem.
_________________
MB C 180 sport '95 - wcześniej
Teraz W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
 
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 17 Listopad 2006, 00:52   

A propo czy lusterko w C klasie mozna calkowicie zloczyc? Pobowalem to zrobic jak rozwiercalem sruby ale balem sie zeby nie polamac.
_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
cieply 
cieply


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Listopad 2006, 08:19   

Hej Uve!
Miałem dokładnie to samo w sierpniu. Za...yli mi wkłady z tymi plastikami montażowymi. Niestety zakup samych wkładów jest niewystarczający. Ja kupiłem w końcu na allegro wkłady wraz silniczkami (niestety) i tym mechanizmem regulacji po 140zł sztuka. Ale bez obudowy. Myślę, że to najtańsza opcja. Czasami mozna kupić niedrogo całe lusterka (za podobną kasę). Podzwoń do ludzi którzy wystawiają takie rzeczy na allegro i popytaj. Tylko nie kupuj od złodzieji...
Ja zawsze pytałem skąd są wkłady. Wiadomo, że na 100% nie sprawdzisz - niestety :evil:

Kupując zwróć uwagę na to by lusterka były:
- asferyczne (czyli z powiększonym polem widzenia) i podgrzewane (zdarzają się niesprawne) - czyli takie jakie miałeś.
- by miały sprężynki (druciki do zamocowania) - widać je na twoim linku - bez nich będziesz miał problem z zamontowaniem wkładu

Pozdrawiam i powodzenia
_________________
Marcin
C 180 Touring '99 +BRC SQ24
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 17 Listopad 2006, 10:11   

Dzieki wszystkim za pomoc bede szukal tych czesci. Jeszcze pytanie w ktorym miejscu najlepiej wygrawerowac nr rejestracyjny na szkle lusterka tak aby za bardzo nie przeszkadzalo to podczas jazdy?
Moze moglby ktos zrobic fotke jak wyglada takie oznakowanie?

[ Dodano: 17 Listopad 2006, 14:50 ]
Czy chodzi o taka czesc? Czy cos jeszcze mi brakuje oprocz tego co na zdjeciu i wkladu?

_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 11