Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: G.
17 Grudzień 2009, 11:55
Sposoby na jazdę z tylnym napędem zimą
Autor Wiadomość
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 31 Grudzień 2010, 01:25   

Jary napisał/a:
Właśnie dlatego tak zareagowałem, bo to w tym wątku sama teoria, gdyby tak było jak piszesz (inni też), gdyby tak było jak piszesz (inni też), nie było by aut w rowach, nie dachowały by, itd. itp.
Ruch uliczny to nie płyty poślizgowe, parkingi, czy inne puste place


A skąd masz taką wiedzę, skąd wiesz jaką wiedzę praktyczną dysponujemy !

ktoś kiedyś powiedział ze ktoś wyrył gdzieś na twardym kamieniu:

- nie sądź bliźniego wg. siebie samego !


W toruniu powinni uczyć miłości do bliźniego i wiarę w jego możliwości manualno-intelektualne...

Pomyśl... wystarczy choć troche zdrowego rozsądku za kierownicą i mozna poszaleć, ucząc się praktyki i nie zrobic głupoty... ale Należy przede wszystkim duzo praktyki i ruszać móżdżkiem ( Myśleć ! ), a patrząc na dzisiejszych młodych i nie tylko ! , kierowców wydaje mi się ze ruszają oni ale nie ruszają niczym ( bo są pi%dami ) a u góry dominuje rozwodniona papka .

a auta w rowach to standard w Twoich czasach młodości, mojej młodości i niedalekiej jak i dalekiej przyszłości.

Problem polega na tym że WORDy wydają Uprawnienia Młotom Genetycznym, za naszych czasów mniej ich Zdawało...

[ Dodano: 31 Grudzień 2010, 01:29 ]
mrrocky napisał/a:
Tylko nie za bardzo wiem co ta rozmowa ma do tematu
nie chcę być odebrany jako adwokat ( bo tak nie jest ) ale wg. mnie ukazanie Wyższości nad niższością ?
_________________


 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 31 Grudzień 2010, 07:50   

Axwell napisał/a:
Problem polega na tym że WORDy wydają Uprawnienia Młotom Genetycznym, za naszych czasów mniej ich Zdawało

Istota problemu leży w ilości samochodów oraz ich cenie. Kiedyś młody gniewny mógł poszaleć jedynie ojcowym maluchem, teraz za kilka tysięcy może kupić własną tylnonapędówkę ze stadem koni pod maską. Wiadomo.. Bez Mocy Wypadasz ;-) A młoty na drogach byli, są i będą.

Ale czuć powiew normalności. Pod koniec przyszłego roku (2011/2012) świeżo upieczonym kierowcom zrobi się nieciekawie ;-)
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 31 Grudzień 2010, 10:24   

Axwell napisał/a:
...skąd wiesz jaką wiedzę praktyczną dysponujemy


Pewnie zbyt zawile napisałem, ale w mojej wypowiedzi nie ma nawet odrobiny oceny czyichkolwiek umiejętności .
Cytat:
.....W toruniu powinni uczyć miłości do bliźniego

Też tak uważam :wink: , a uczą zupełnie czego innego :P
Cytat:
...wystarczy choć troche zdrowego rozsądku za kierownicą

Myślę, że rozsądku, to bardzo dużo potrzeba :!:
Cytat:
Problem polega na tym że WORDy wydają Uprawnienia Młotom Genetycznym, ....

I tu się w zupełności z Tobą zgadzam, później poczyta taki trochę teorii (jak np. w tym wątku) i jest mistrzem kierownicy.
I taki był sens mojego głosu, nie fantazjujmy, (choć niekoniecznie, to fantazje być muszą), bo nie wiemy kto to czyta - wszak forum jest ogólnodostępne.
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 31 Grudzień 2010, 11:51   

Gomezio, masz rację, jak w chałupie było po jednym dupowozie i to obojętnie jakim, to i ojcowizna kręciła nosem jak syncio chciał poszaleć...

Gomezio napisał/a:
Ale czuć powiew normalności. Pod koniec przyszłego roku (2011/2012) świeżo upieczonym kierowcom zrobi się nieciekawie


czy ja o czymś nie wiem ? znaczy z tyłu liść z przodu liść a w środku ?

:mrgreen:


Jary napisał/a:
Pewnie zbyt zawile napisałem, ale w mojej wypowiedzi nie ma nawet odrobiny oceny czyichkolwiek umiejętności .
jestem innego zdania.
_________________


 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 31 Grudzień 2010, 11:55   

Axwell napisał/a:
czy ja o czymś nie wiem ? znaczy z tyłu liść z przodu liść a w środku ?

Z tyłu liść, z przodu liść; przez 8 miesięcy ograniczenie prędkości do 80 km/h; przez dwa lata limit wykroczeń (2), po przekroczeniu limitu kurs reedukacyjny i przedłużenie okresu próby o kolejne dwa lata.

Zasadniczo to najlepiej będzie po zrobieniu prawka odłożyć je na półkę :mrgreen:
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 31 Grudzień 2010, 12:06   

Gomezio napisał/a:

Z tyłu liść, z przodu liść; przez 8 miesięcy ograniczenie prędkości do 80 km/h; przez dwa lata limit wykroczeń (2), po przekroczeniu limitu kurs reedukacyjny i przedłużenie okresu próby o kolejne dwa lata.
Pięknie :)

Gomezio napisał/a:
Zasadniczo to najlepiej będzie po zrobieniu prawka odłożyć je na półkę :mrgreen:
To będzie najgłupsza rzecz jaką nowy legalny kierownik będzie mógł zrobić :mrgreen:

Proponuję dla obecnych kierowników podnieść mandaty o 500% oraz poprawić system egzekucyjny oraz znowelizować system punktowy od 1 do 5 przy pojedyńczym wykroczeniu oraz limit 12pkt.

Ale ze mnie drań, sam na siebie bat bym kręcił :) ale poprawiło by to bezpieczeństwo poprzez mimowolne spowolnienie

[ Dodano: 31 Grudzień 2010, 12:09 ]
Gomezio napisał/a:
po przekroczeniu limitu kurs reedukacyjny
cenę tego zabiegu również bym podniósł o 500%
_________________


 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 31 Grudzień 2010, 12:10   

Axwell napisał/a:
Proponuję dla obecnych kierowników podnieść mandaty o 500% oraz poprawić system egzekucyjny oraz znowelizować system punktowy od 1 do 5 przy pojedyńczym wykroczeniu oraz limit 12pkt.

Obecni kierownicy dostaną prezent w postaci 48 punktów. Przy czym na półmetku (24) będzie obowiązywał jedynie kurs reedukacyjny, a nie jak teraz egzamin. Dopiero po przekroczeniu 48 punktów czeka ich (nas) egzamin, ale dodatkowo z kursem (od początku). Fajnie, nie? ;-)
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 31 Grudzień 2010, 12:12   

moze by wszyscy zaczęli mysleć w mieście i na drogach krajowych, Państwo miało by większy przychód, i rzeźbić tych którzy łamią kodeks ruchu drogowego a nie podnosić Vaty, akcyzy i aż się dziwie że nasze Pazerne Państwo jeszcze na to nie wpadło.

[ Dodano: 31 Grudzień 2010, 12:13 ]
Gomezio napisał/a:

Obecni kierownicy dostaną prezent w postaci 48 punktów.
oryginalny tekst mojej osobistej :)

Poje%ało ich ? - przy czym mnie zwaliło z nóg. Głupota nie zna granic
_________________


 
 
Greg_G 
The Best or Nothing.


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 1636
Skąd: lubelskie
Wysłany: 31 Grudzień 2010, 15:26   

Gomezio napisał/a:
Większość zapiera się o kierownicę, dusząc pedał hamulca do podłogi (albo zupełnie go odpuszcza, czując "terkotanie").

Czyli dokładnie jak robić? To moja pierwsza zima z ABSem, wcześniej go nie miałem, jedynie w Ojca samochodzie czułem to 'terkotanie' jak hamowałem na śniegu. Nie powinno się go odpuszczać? ABS sobie poradzi?
_________________
W211 E320 CDI V6 FL Avantgarde Kombilimousine Sports Package
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 31 Grudzień 2010, 15:43   

Greg_G, hamowanie z ABS jest proste jak budowa cepa: dusisz w podłogę i trzymasz. Odpuszczanie pedału tylko ogłupi system, podobnie jak zbyt lekkie wciśnięcie. Niech on sobie hamuje, a Ty obserwuj drogę i kręć kierownicą :)
 
 
kulazary 

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 17
Skąd: żary
Wysłany: 2 Styczeń 2011, 14:33   

po raz kolejny mam ten sam problem samochód stoi na parkingu i dziś chciałem sobie pojeździć jako za łądna pogoda. i nie mogłem wyjechać z parkingu kołą zaczeły boksować i dupa ani do przodu ani do tyłu. Auto mam od 2 miesiec kupiłem juz z zimówkami i nie sa one nowe. Moze coś nie tak z moją techniką jazdy czy zainwestować w nowe opony i problem rozwiąże sie sam?
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Styczeń 2011, 14:40   

kulazary, czasami się tak zdarza. Grunt to jak najmniej gazu, najlepiej ruszać na samym sprzęgle albo z minimalnym gazem jak ktoś ma wprawę. Sterownik sobie poradzi ;) Rozumiem, że manual - w takim razie popchnięcie auta samodzielnie nie wchodzi w grę...
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 2 Styczeń 2011, 15:24   

kulazary, bardzo często tak jest ze pierwsze zabuksowanie kołami owocuje powstawaniem tzw "szklanki" pod kołami napędowymi uniemożliwiając wyjazd. Mozesz spróbować podsypać piaskiem następnie podłozyć wycieraczki pod oba koła, piasek powinien uniemożliwić ucieczkę wycieraczek spod kół, jednak Pamiętaj, wyjazd tak jak Camel opisał, bez gazu i na samym sprzęgle, mozesz też podkopać oponę w kierunku wyjazdu tak by :mb: miała lekko z górki.

:mb:
_________________


 
 
mrrocky 
Grupa 3-miasto


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 1571
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2 Styczeń 2011, 15:34   

Zauwarzylem ze wiele osob jak kola zaczynaja buksowac, wysprzęglają, znowu daja gazu, wysprzeglada i tak w kolko az zrobia lud pod kolami i trzeba wolac pomoc.
Zamiast wysprzeglenia nalezalo by wlaczyc wsteczny cofnac troche, jedynka gaz, wteczy, gaz i tak do skutku pilnujac aby kola nie buksowaly, a jesli juz zaczynaja to nie trzymac gazu tylko odrazu wsteczny i cofnac...itd. :)
_________________
s202 C250T DT na bordowych skorach. Poszlo w swiat.
Jest e46 320dAT M47TÜD20
J308 LUJ
f31 325d N47D20D
 
 
kulazary 

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 17
Skąd: żary
Wysłany: 2 Styczeń 2011, 16:03   

Właśnie zrobiłęm tak jak piszecei na początku chciałem ruszyć na samym sprzegle ale i tak koła zaczeły buksować potem próbowałem z dodaniem gazu ale chyba tylko pogorszyłem sprawe. Próbowałem parę centymetrów cofnąć ale koła caly czas buksowały.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 6