Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Glosniki przod oraz wygluszenie drzwi...
Autor Wiadomość
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 15 Październik 2009, 21:43   

Cytat:
13 cm

No właśnie. Od jakiegoś czasu patrze po sklepach za odpowiednią średnicą i jak na razie 14cm nie spotkałem nigdzie.

Podrzućcie jakieś zdjęcia albo pomysły, jakim sposobem mocowaliście 13cm głośniki w koszach drzwi... Przednie i tylne mnie interesują...
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
kristofer55 
bajo -.-


Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Październik 2009, 08:03   

Po co Ci 14cm ? z tego co wyżej kolega napisał to 13cm wchodzi, a tego na allegro jest kupa :)


1. na przód takie głośniczki będą wystarczające ?
http://www.allegro.pl/ite...30mm_slask.html

2. Jakie głośniki są z tyłu w drzwiach ? i na górnej półce, wiem że któreś są basowe. Chodzi mi o średnice
 
 
xmichux 
szerokości!!!xD


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 120
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Październik 2009, 11:47   

bujmarcin napisał/a:
Jestem właśnie po instalacji audio w mojej C klasie. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się to osobiscie proponuję:
1. radio Alpine- nawet niski model wygląda tak sobie ale to naprawdę gra(kupilem sobie wysoki model Pioniera i żałuję Alpine gra lepiej)
2. głośniki JBL w przednie drzwi pasują idealnie ( ja mam dwudrożne) ale Tobie proponuję mid-bassy, Tweetery masz wyżej przy szybie.
3. głośniki JBL w tylnią półkę (ja mam jajka ale musiałem kombinować i ciąć) ty załóź sobie takie jakie są otwoty fabryczne bedzie super efekt.
4. tuba bassowa JBL ze wzmacniaczej JBL gra super. Bez Bass refleks gra lepiej

Acha i jeszcze jedno propunuję zatkać wylot (wentylację bagaźnika) z prawej strony bo powietrze uderza o zderzak i wszystko drży.
Jezu JBL i JBL ktoś tu chyba lubi głośne puku puku z dudniącym basem na moje dołóz kasy i kup przód esk165 tył dcx 130 a do bagażnika sub np. Rainbow zapiety na wzmacniaczu np. DSL otrzymasz czyste selektywne i dobrze wyważone brzmienie bez dudnienia i pompowania a gdy będziesz chciał głośniej też problemu nie będzie
_________________
C240 V6 sport ASB '98
Ostatnio zmieniony przez Camel- 17 Październik 2009, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 16 Październik 2009, 13:58   

kristofer55 napisał/a:
Jakie głośniki są z tyłu w drzwiach ? i na górnej półce, wiem że któreś są basowe. Chodzi mi o średnice

Tylnych drzwi nie sprawdzałem, a na półce nic nie ma, bo to kombi i tam jest jedynie przewidziane miejsce na basowy w lewym lub prawym nadkolu... Też coś takiego chętnie bym łyknął, ale to juz chyba obudowa dedykowana do auta jest, a sam otwór ma jakieś 10cm średnicy. Może kiedyś takie coś dołożę... :wink:
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Październik 2009, 10:33   

Z tyłu 89mm :) a po lifcie 13cm :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
kristofer55 
bajo -.-


Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Marzec 2010, 10:52   

no to wiec:
Przód drzwi: 13cm
Tył drzwi: 13cm
Tył pólka jakie ??


To w takim razie coś mi się nie zgadza w tym temacie :)
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10972
 
 
automelodia.pl

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 29 Marzec 2010, 13:17   

bujmarcin napisał/a:
Jestem właśnie po instalacji audio w mojej C klasie. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się to osobiscie proponuję:
1. radio Alpine- nawet niski model wygląda tak sobie ale to naprawdę gra(kupilem sobie wysoki model Pioniera i żałuję Alpine gra lepiej)
2. głośniki JBL w przednie drzwi pasują idealnie ( ja mam dwudrożne) ale Tobie proponuję mid-bassy, Tweetery masz wyżej przy szybie.
3. głośniki JBL w tylnią półkę (ja mam jajka ale musiałem kombinować i ciąć) ty załóź sobie takie jakie są otwoty fabryczne bedzie super efekt.
4. tuba bassowa JBL ze wzmacniaczej JBL gra super. Bez Bass refleks gra lepiej

Acha i jeszcze jedno propunuję zatkać wylot (wentylację bagaźnika) z prawej strony bo powietrze uderza o zderzak i wszystko drży.


Tego chyba nikt nie napisał na poważnie....

kristofer55 napisał/a:
no to wiec:
Przód drzwi: 13cm
Tył drzwi: 13cm
Tył pólka jakie ??


Jeżeli nie planujesz stopniowej rozbudowy swojej instalacji, a jedynie zależy Ci na uzyskaniu systemu, który pozwoli na słuchanie poprawnie odtwarzanej muzyki, to skup się na drzwiach przednich i tylnych. Zaoszczędzone środki proponuję przeznaczyć na odpowiednią adaptację miejsc montażowych. Jeżeli budżet jest niewielki, to proponuję przejrzeć ofertę Helixa-Dark Blue.
_________________
www.automelodia.pl - Instalacje car audio i GPS - Zapraszamy !
 
 
RONSELOT 
po prostu fan

Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 255
Skąd: OTWOCK
Wysłany: 29 Marzec 2010, 16:38   

kolego ja dopiero montowałemtaki zestaw;
-przód apline 16 cm+dyst seria spe
-tył jw. 13cm 2way
-sub w zamkn.obud 30 cm
-piec 2/55w mac zmostkowany
-kable dietz
-kondek 1f
-radio jvc kd-11 z dvd
-maty bitumiczne w przednie dzi[od środka i pod tapicerką]
-koszt wszystkiego ok 2tys
-montarz własny, u speców1,5tys zdziercy
-jak masz sedana olej tylne dzi,daj w półe jajka,a sub zamknięty i ew piec 4 kan jak bez suba
-działaj sam i nie dygaj.pzdr. :wink:
_________________
C250TD ESPRIT ATP TOUR WDB2021281F407458 sold
c250tdt clasic
WDB 2021881F478023 sold
W 163 2,7 CDI CHIP D4
WDC1631131X757253
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 29 Marzec 2010, 21:48   

RONSELOT napisał/a:
-jak masz sedana olej tylne dzi,daj w półe jajka,a sub zamknięty i ew piec 4 kan jak bez suba

Wolał bym dać 4 woofery (freeair) 16-sto centymetrowe :)
Zachowamy oryginalny podział brzmienia w autku :)
 
 
automelodia.pl

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 30 Marzec 2010, 11:52   

RONSELOT napisał/a:
kolego ja dopiero montowałemtaki zestaw;
-przód apline 16 cm+dyst seria spe
-tył jw. 13cm 2way
-sub w zamkn.obud 30 cm
-piec 2/55w mac zmostkowany
-kable dietz
-kondek 1f
-radio jvc kd-11 z dvd
-maty bitumiczne w przednie dzi[od środka i pod tapicerką]
-koszt wszystkiego ok 2tys
-montarz własny, u speców1,5tys zdziercy
-jak masz sedana olej tylne dzi,daj w półe jajka,a sub zamknięty i ew piec 4 kan jak bez suba
-działaj sam i nie dygaj.pzdr. :wink:


Świetny pomysł ! To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Wrzuć jajka, kiełbasę i będzie w sam raz na nadchodzące święta. Jak to mówią im więcej tym lepiej. Nie ma to jak współosiówka napi....... przy uchu i jeszcze subwoofer w bagażniku spięty pod Firsta. Satysfakcja gwarantowana. Kto by wolał dobrej klasy system przedni od tych wszystkich fajerwerków(przy założonej progresji i nie tylko). Nie przemuj się tym, że później zapłacisz jeszcze raz. Czem prędzej na zakupy. Acha i koniecznie należy zamontować wszystko we własnym zakresie. Wszystkie niezbędne informacje uzyskałeś już w tym poście. Przecież firmy biorą kasę za nic. Jakby tam jakiś bzdurny montaż miał wpływ na cokolwiek. Najlepiej zarezerwować sobie po pracy/szkole jedno popołudnie i wszystko będzie zrobione. Każdy powinien potrafić wszystko zrobić. Bić świnie, piec chleb, aby nie korzystać z innych usług. Wtedy problem się rozwiąże. Nikt przecież nie będzie chodził do pracy, bo po co ? Wszyscy robią wszystko we własnym zakresie. Dzida w rękę i na polowanie. Pamiętajcie - wszyscy to zdziercy !
EOT
_________________
www.automelodia.pl - Instalacje car audio i GPS - Zapraszamy !
 
 
RONSELOT 
po prostu fan

Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 255
Skąd: OTWOCK
Wysłany: 30 Marzec 2010, 22:16   

Cytat:
Świetny pomysł ! To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Wrzuć jajka, kiełbasę i będzie w sam raz na nadchodzące święta. Jak to mówią im więcej tym lepiej. Nie ma to jak współosiówka napi....... przy uchu i jeszcze subwoofer w bagażniku spięty pod Firsta. Satysfakcja gwarantowana. Kto by wolał dobrej klasy system przedni od tych wszystkich fajerwerków(przy założonej progresji i nie tylko). Nie przemuj się tym, że później zapłacisz jeszcze raz. Czem prędzej na zakupy. Acha i koniecznie należy zamontować wszystko we własnym zakresie. Wszystkie niezbędne informacje uzyskałeś już w tym poście. Przecież firmy biorą kasę za nic. Jakby tam jakiś bzdurny montaż miał wpływ na cokolwiek. Najlepiej zarezerwować sobie po pracy/szkole jedno popołudnie i wszystko będzie zrobione. Każdy powinien potrafić wszystko zrobić. Bić świnie, piec chleb, aby nie korzystać z innych usług. Wtedy problem się rozwiąże. Nikt przecież nie będzie chodził do pracy, bo po co ? Wszyscy robią wszystko we własnym zakresie. Dzida w rękę i na polowanie. Pamiętajcie - wszyscy to zdziercy !
EOT

a czemu chlopakowi odbierać radoche z montowania i tak na tym nie zarobisz.ja zachęcam do nauki przez prace,a "automelodia" bije piane.aby zostać guru od czegoś musi zacząć.freedom . :mrgreen:
_________________
C250TD ESPRIT ATP TOUR WDB2021281F407458 sold
c250tdt clasic
WDB 2021881F478023 sold
W 163 2,7 CDI CHIP D4
WDC1631131X757253
Ostatnio zmieniony przez Camel- 31 Marzec 2010, 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
automelodia.pl

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 31 Marzec 2010, 09:59   

RONSELOT napisał/a:
a czemu chlopakowi odbierać radoche z montowania i tak na tym nie zarobisz.ja zachęcam do nauki przez prace,a "automelodia" bije piane.aby zostać guru od czegoś musi zacząć.freedom . :mrgreen:


Radochę można mieć z udanych wakacji, a nie z wydanych źle kilku tysięcy. No chyba, że to kogoś kręci :D . Nie namawiasz do "dobrej" nauki. Generujesz tylko zbędne koszty.
_________________
www.automelodia.pl - Instalacje car audio i GPS - Zapraszamy !
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 31 Marzec 2010, 10:33   

automelodia.pl, zazwyczaj ludkowie o dwóch lewych rękach nie dotykają sie niczego i nie umieja dopompować kół w samochodzie nie mówiąc o wymianie tarcz hamulcowych...

jesli chłopak czuje sie na siłach i posiada wiedzę która na dzień dzisiejszy pozwoli mu zamontowanie układu audio to po kiego to krytykujesz...

satysfakcja z własnego montażu bedzie oczywista, kazdy kto ma troche oleju bedzie starał sie poukładać wszystko włąsciwie...

kazdy ma równiez swój rozum i potrafi zadecydować co dla niego będzie własciwym rozwiązaniem.
_________________


 
 
automelodia.pl

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 31 Marzec 2010, 13:59   

Axwell napisał/a:
automelodia.pl
jesli chłopak czuje sie na siłach i posiada wiedzę która na dzień dzisiejszy pozwoli mu zamontowanie układu audio to po kiego to krytykujesz...


Nikogo nie krytykuję. Czepiam się argumentacji osoby postronnej. Nie było mowy o tym, że ktoś powinien coś zrobić, bo czuje się na siłach. Polecono wykonanie prac we własnym zakresie z powodu tego, że z założenia firmy to "zdziercy", a to już lekka przesada.
_________________
www.automelodia.pl - Instalacje car audio i GPS - Zapraszamy !
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 31 Marzec 2010, 14:50   

automelodia.pl napisał/a:
że z założenia firmy to "zdziercy", a to już lekka przesada.
a uderz sie w pierś i powiedz czy ceny za montaż nie są cenami wygórowanymi...

mnie za załozenie suba wraz z okablowaniem krzynęli 300pln a sub z wzmacniaczem 1kpln
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,165 sekundy. Zapytań do SQL: 11