Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobre audio do mojej celinki
Autor Wiadomość
monkir

Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: xxx
Wysłany: 10 Maj 2008, 22:40   

MOWILIscie o oryginalnym radiu http://www.allegro.pl/ite...udio_10_cd.html
takie macie na mys;i?? jakie to ma parometry ? i czy wogule sie oplaca kupic takie cudo
 
 
 
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 10 Maj 2008, 23:21   

Radia Sony to tragedia. Nie polecam nikomu. A nie ma zdejmowanego panela bo jest lipne. Moja Alpina też ma windę a jednak panel się zdejmuje. Wszystko tylko nie Sony.
_________________
C200T CDi => 2000r. Tiptronic

Alpine 7893R => Sinuslive HighEnd => Hifonics Son of Aphrodite => Ground Zero GZTC 165T + Kicker Comp w BR
 
 
 
mrrocky 
Grupa 3-miasto


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 1571
Skąd: Gdynia
Wysłany: 11 Maj 2008, 00:12   

rutkam napisał/a:
Radia Sony to tragedia. Nie polecam nikomu. A nie ma zdejmowanego panela bo jest lipne. Moja Alpina też ma windę a jednak panel się zdejmuje. Wszystko tylko nie Sony.
a ja nie polecam alpine... bo tak... jakies argumenty by sie przydaly :) ja mialem radyjko Sonego, co prawda nizszy model nie black panel ale jakos dzialalo bez problemow, nie mialem na co narzekac.
_________________
s202 C250T DT na bordowych skorach. Poszlo w swiat.
Jest e46 320dAT M47TÜD20
J308 LUJ
f31 325d N47D20D
Ostatnio zmieniony przez mrrocky 11 Maj 2008, 00:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ali-En 
C36 AMG


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 234
Skąd: Opole
Wysłany: 11 Maj 2008, 00:40   

rutkam napisał/a:
Radia Sony to tragedia. Nie polecam nikomu. A nie ma zdejmowanego panela bo jest lipne. Moja Alpina też ma windę a jednak panel się zdejmuje. Wszystko tylko nie Sony.
Juz tak nie najezdzaj na sony bo potrafi robic sprzet do samochodu tez. Slyszales moze kiedys o seri XES? Mysle ze nie. Jest to bardzo deficytowy i poszukiwany sprzet do zawodow sound off.

[ Dodano: 11 Maj 2008, 00:49 ]
Caweł napisał/a:
Ali-En napisał/a:
Dominik napisał/a:
Kup oryginalne do mercedesa gra najlepiej
Dowcip widze ze sie Ciebie trzyma ...

Ja mam oryginalne radio i jak się okazało 8 oryginalnych głośników i gra bardzo dobrze, duuuużo lepiej niż radio Alpine kolegi wraz z kompletem głośników (nie pamiętam ile za nie dał, ale w miarę dużo dał bo się by nie chwalił kiepskimi :P ) w vw golfie. Widocznie dużo zależy od opcji wyposażenia. Ja w moim całkowicie seryjnym zestawie mam OPÓR, który wg mnie gra porównywalnie do zestawu audio w203. Na twoim miejscu bym poszukał całego zestawu oryginalnych głośników zostawił seryjne radyjko do którego podłączyć można kasetę-adapter a do kasety urządzenie mp3. Mam nadzieję że przed zakupem będziesz miał okazję do posłuchania jak gra taki zestaw na np. zlocie.
Sprzet gra na takim poziomie jak jego najslabsze ogniwo. Adapter? :roll: :lol: Rownie dobrze mozna clatronica zalozyc, ten sam efekt...
 
 
 
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 11 Maj 2008, 07:53   

mrrocky napisał/a:
rutkam napisał/a:
Radia Sony to tragedia. Nie polecam nikomu. A nie ma zdejmowanego panela bo jest lipne. Moja Alpina też ma windę a jednak panel się zdejmuje. Wszystko tylko nie Sony.
a ja nie polecam alpine... bo tak... jakies argumenty by sie przydaly :) ja mialem radyjko Sonego, co prawda nizszy model nie black panel ale jakos dzialalo bez problemow, nie mialem na co narzekac.



Argumenty? Proszę bardzo - lasery do kitu, bo po kilku miesiącach grania w autach z gorszym zawieszeniem płyta skacze nawet na małych dołkach. Po 2 weź sobie kilka średnich modeli Alpine, Clariona, Nakamichi a nawet JVC lub Kenwooda i przekonasz się co to jest dobre granie.

[ Dodano: 11 Maj 2008, 07:59 ]
[quote="Ali-En"]
rutkam napisał/a:
Radia Sony to tragedia. Nie polecam nikomu. A nie ma zdejmowanego panela bo jest lipne. Moja Alpina też ma windę a jednak panel się zdejmuje. Wszystko tylko nie Sony.
Juz tak nie najezdzaj na sony bo potrafi robic sprzet do samochodu tez. Slyszales moze kiedys o seri XES? Mysle ze nie. Jest to bardzo deficytowy i poszukiwany sprzet do zawodow sound off.

A słyszałeś o takich firmach jak Audison, Hifonics, Orion, JL Audio, Steg lub innych klasowych sprzętach? Przypuszczam, że nie dużo. Gdybyś słyszał, to byś wiedział, że wzmacniacze z tych firm zjadają tego XES-a na śniadanie pod każdym względem. Jeśli chodzi o głośniki firmy Sony to jest przepaść w porównaniu z głośnikami tych firm. Ale każdy montuje sobie co chce lub na co go stać. Chodzi mi o to, że w tej samej kasie można kupić naprawdę niezły sprzęt (w każdym razie lepszy niż te Sony).
 
 
 
rafal19881 
C180 SPORT

Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 89
Skąd: warszawa
Wysłany: 11 Maj 2008, 09:37   

Argumenty? Proszę bardzo - lasery do kitu, bo po kilku miesiącach grania w autach z gorszym zawieszeniem płyta skacze nawet na małych dołkach. Po 2 weź sobie kilka średnich modeli Alpine, Clariona, Nakamichi a nawet JVC lub Kenwooda i przekonasz się co to jest dobre granie.


ta plyta skacze :mrgreen: jakos w moim sony CDX GT310 za 400zl zadna plyta nie skacze :mrgreen: a mam zawieche sport
 
 
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 11 Maj 2008, 09:41   

W Twoim Mercu zawiecha sport jest pewnie bardziej komfortowa niż w niejednym aucie z normalnym zawieszeniem, więc się nie dziw. Możliwe jest również, że trafił Ci sie jakiś udany egzemplarz. Miałem do czynienia z kilkoma radiami tej marki i więcej już nie chcę mieć. A jak mi nie wierzycie to poczytajcie jakieś forum CAR AUDIO - np na Elektrodzie.pl Kolesie tam naprawdę znają się na rzeczy.
_________________
C200T CDi => 2000r. Tiptronic

Alpine 7893R => Sinuslive HighEnd => Hifonics Son of Aphrodite => Ground Zero GZTC 165T + Kicker Comp w BR
 
 
 
mrrocky 
Grupa 3-miasto


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 1571
Skąd: Gdynia
Wysłany: 11 Maj 2008, 09:46   

To ze sony zeszlo na psy z jakoscia to fakt, nie mniej jednak wypada napisac czemu sie nie poleca 8)
_________________
s202 C250T DT na bordowych skorach. Poszlo w swiat.
Jest e46 320dAT M47TÜD20
J308 LUJ
f31 325d N47D20D
 
 
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 11 Maj 2008, 09:47   

Przeczytaj kilka postów wyżej. Wyjaśniłem dlaczego :)
_________________
C200T CDi => 2000r. Tiptronic

Alpine 7893R => Sinuslive HighEnd => Hifonics Son of Aphrodite => Ground Zero GZTC 165T + Kicker Comp w BR
 
 
 
Ali-En 
C36 AMG


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 234
Skąd: Opole
Wysłany: 11 Maj 2008, 11:39   

Ali-En napisał/a:
rutkam napisał/a:
Radia Sony to tragedia. Nie polecam nikomu. A nie ma zdejmowanego panela bo jest lipne. Moja Alpina też ma windę a jednak panel się zdejmuje. Wszystko tylko nie Sony.
Juz tak nie najezdzaj na sony bo potrafi robic sprzet do samochodu tez. Slyszales moze kiedys o seri XES? Mysle ze nie. Jest to bardzo deficytowy i poszukiwany sprzet do zawodow sound off.

A słyszałeś o takich firmach jak Audison, Hifonics, Orion, JL Audio, Steg lub innych klasowych sprzętach? Przypuszczam, że nie dużo. Gdybyś słyszał, to byś wiedział, że wzmacniacze z tych firm zjadają tego XES-a na śniadanie pod każdym względem. Jeśli chodzi o głośniki firmy Sony to jest przepaść w porównaniu z głośnikami tych firm. Ale każdy montuje sobie co chce lub na co go stać. Chodzi mi o to, że w tej samej kasie można kupić naprawdę niezły sprzęt (w każdym razie lepszy niż te Sony).
A znam, ba, uzywam hifonicsow i earthquake np :lol: :P 8)
Widze ze jednak malo wiesz co to jest seria XES sony. Polecam poszukac sobie w necie np o XES Z50, o oldsmobile aurora z profesional audio system (wicemistrz europy sound off profesional) ;)
 
 
 
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 11 Maj 2008, 11:52   

A możesz mi przybliżyć jakie poszczególne elementy tej instalacji? Przypuszczam, że jeśli zastosowaliby komponenty innej firmy za 100 000 to by spokojnie wygrali :)
_________________
C200T CDi => 2000r. Tiptronic

Alpine 7893R => Sinuslive HighEnd => Hifonics Son of Aphrodite => Ground Zero GZTC 165T + Kicker Comp w BR
 
 
 
Ali-En 
C36 AMG


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 234
Skąd: Opole
Wysłany: 11 Maj 2008, 11:55   

Nie chce mi sie szukac. Ale jak dobrze pamietam to sony, genesis, goorlich, mundorf.
 
 
 
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 11 Maj 2008, 12:19   

Właśnie. Udało im się zrobić jakiś jeden dobry model to nie znaczy, że to dobra firma. Ciekawe jak się będzie sprawował po kilku latach użytkowania. Za podobne pieniądze jest też jeden model Alpine, który na pewno byłby lepszym wyborem. A poza tym to porównaj ile jest zamontowanych radioodtwarzaczy Sony, a ile Alpine, Clarion, Nakamichi czy nawet Pioneer w profesjonalnych instalacjach. To chyba o czymś świadczy.
_________________
C200T CDi => 2000r. Tiptronic

Alpine 7893R => Sinuslive HighEnd => Hifonics Son of Aphrodite => Ground Zero GZTC 165T + Kicker Comp w BR
 
 
 
Ali-En 
C36 AMG


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 234
Skąd: Opole
Wysłany: 11 Maj 2008, 12:27   

No wlasnie sie sprawuje bo zostal wypuszczony w 1999 roku i wciaz jest w uzyciu ;)
A skad wiesz ze bylby lepszy? Daj argumenty? Ja wcale nie mowie ze sony robi super sprzet grajacy do samochodow, wrecz uwazam go za przecietniaka, tyle ze ty wrzuciles od razu go do jednego worka.
Nie jest zamontowanych ich duzo bo to towar deficytowy, referencyjna limitowana linia. Jak juz ktos ja sprzedaje to kosztuje kosmiczne pieniadze.
 
 
 
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 11 Maj 2008, 15:40   

Tamta Alpina jest wyprodukowana z najlepszych dostępnych części. W modelach niereferencyjnych Sony to pikuś w porównaniu do Alpiny i w tym pewnie jest podobnie. Mogę w ciemno się założyć, że profesjonaliści mając do wyboru te dwa radia - wybiorą Alpine? A dlaczego? Bo to jest marka renomowana, nie tak jak sony :) 9 lat wg Ciebie to dużo na radio, które gra pewni tylko na pokazach, bo nikt do co dnia go nie używa? Nie wydaje mi się. Jest teraz Alpinka na allegro z końca lat 80 lub początku 90. Kosztuje 6000 i z tego co czytałem o tym sprzęcie to jedne z najlepiej grających radyjek w historii.

[ Dodano: 11 Maj 2008, 15:44 ]
Wrzuciłem Sony do jednego worka z badziewiem, bo to wg mnie jest badziewie. Miałem 2 radia i więcej mieć nie będę. Słyszałem też soniaki kolegów i niestety dla mnie to kompletna porażka. Ty zachwalasz jeden model, a to tak jakbyś wychwalał pod niebiosa Poloneza, który Ci nie zardzewiał po 2 latach tylko po 5. Nawet jak by zardzewiał po 10 to i tak nikt z Mercedesa się na niego nie przesiądzie. Chyba, że nigdy tak naprawdę tego Mercedesa nie miał.
_________________
C200T CDi => 2000r. Tiptronic

Alpine 7893R => Sinuslive HighEnd => Hifonics Son of Aphrodite => Ground Zero GZTC 165T + Kicker Comp w BR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,228 sekundy. Zapytań do SQL: 9