Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
14 Styczeń 2012, 20:40
Sprzęgło
Autor Wiadomość
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 12 Grudzień 2006, 08:42   Sprzęgło

Witam

Ostatnio z racji przebiegu (390kkm) przyglądam się mojemu sprzęgłu i zastanawiam się, czy nie przychodzi jego koniec.
Przede wszystkim przy ruszaniu na wzniesieniach lubi poszarpać sobie. Siła szarpania też zależna jest od tego czy :mb: jest zimna czy rozgrzana.
Innym objawem jest to, że po włożeniu I biegu często czuć bardzo lekkie szarpnięcie auta jakby chciał już jechać. Niedawno wymieniałem łącznik elastyczny na wale. Szarpanie co prawda po tym się zmniejszyło.

Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 12 Grudzień 2006, 09:35   

Co prawda, ostatnie auto z manualem, jakie miałem, sprzedałem w 1997 roku.... :lol: , ale z tego, co pamiętam to takie właśnie są objawy padającego docisku (nie samej tarczy).
Dokładnie to samo miałem onegdaj w moim wspaniałym niebieskim pudle 125p.

Obawiam się, że czeka cię wydatek.... :roll:
I lepiej to zrobić wcześniej niż później.
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
tomcat 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 111
Skąd: mazow
Wysłany: 12 Grudzień 2006, 11:53   

Podobnie jak sewan obstawiam docisk,(szarpanie przy ruszaniu). Ale jak już wymieniać to komplet (docisk, tarcza, łożysko) .
_________________
c220CDI
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 12 Grudzień 2006, 17:53   

Macie może rozeznanie z jakim kosztem mam się liczyć? Mechanik twierdzi ze 1 tyś zł wystarczy ale to dość szeroki przedział :mrgreen:
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
MonsterJob 

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Grudzień 2006, 19:11   

Lukas napisał/a:
Macie może rozeznanie z jakim kosztem mam się liczyć? Mechanik twierdzi ze 1 tyś zł wystarczy ale to dość szeroki przedział :mrgreen:


ja szukałem sprzęgła do takiego auta (manual?), ale na razie zdecydowałem, że jeszcze trochę pojeździ, zdązyłem się zorientopwać, np, tak:
"do nr silnika 6410204 - SACHS 3000 704 001 - 699,00 zł (na zamówienie, ok. 3-4 tyg. oczekiwania), LUK 622116800 - 959,00 zł (ostatni zestaw)
wyższe nr silnika - SACHS 3000 704 003 - 609,00 zł"
czyli zależnie od producenta od 700 do 960 za sprzęgło + wymiana.
_________________
C200 D Esprit 1995
 
 
 
Gość

Wysłany: 12 Grudzień 2006, 20:30   

Witam mozna bardzo łatwo okreslic grubość tarczy sprzęgła , jak nie masz specjalnej wkładki to wystarczy odkręcić siłownik przy skrzyni i sprawdzić jak głęboko wchodzi bolec z siłownika , a ma on dwie średnice 6/8 jak wystaje 8 choć 0,5mm z otworu to tarcza straciła wymiar i jest do wymiany , a jak nie widać taj grubszej częsci bolca to jest dobra . Zrób jeszcze tak , spróbuj ruszyć z miejsca na 5 biegu , gaz i ''jechane '' jak udusisz silnik to tarcza 100% , póżniej spróbuj na pół sprzęgle / 5 bieg/ lekko przypalić tarcze , ruszyć z miejsca 1 m , w 80 % szarpanie ustępuje , w innym przypadku albo docisk krzywy , słoneczko zdeformowane , pękło , pod sprężynę coś się dostało . 390 k km przy normalnej eksploatacji to jeszcze nie koniec sprzęgła , miałem 124 250 kombi z przeb. 690 k km na oryginalnym sprzęgle , nie stwierdziłem nadmiernego zużycia .
pozdr.Jarek
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 13 Grudzień 2006, 08:50   

No dobra test przeprowadzony

Cytat:
spróbuj ruszyć z miejsca na 5 biegu , gaz i ''jechane''


Silnik zdławił się momentalnie i zgasł

Cytat:
spróbuj na pół sprzęgle /5 bieg/ lekko przypalić tarcze , ruszyć z miejsca 1 m, w 80 % szarpanie ustępuje


Faktycznie szarpanie jakby się zmniejszyło

Jak możnaby to podsumować?
A co z tym, że czasem w momencie włączanie I biegu jakby most chciał już ruszać :?:
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 13 Grudzień 2006, 10:24   

Witam pewnie masz taką sytuacje , na wciśnietym sprzęgle w momencie ''wkładania'' biegu powstaje szarpnięcie ? , mysle że musisz wymontowac skrzynie i sprawdzić docisk , koło zamachowe / powierzchnię przylegania tarczy/ i koniecznie łozysko pilotujące w wale korbowym , często pracuje na sucho ( w tym wieku :D ) i ono może powodowac ciągnięcie wałka sprzęgłowego .
pozdr. Jarek
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 13 Grudzień 2006, 12:43   

Dzięki. A gdzie mieści się ten Chełmek? Może by na żywca udało się kiedyś pogadać.


Dobrze rozumiem, że przeprowadzone testy sprzęgła wykluczyły zużycie tarczy? Sorry za dziecinne pytania :oops:
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 13 Grudzień 2006, 21:19   

Lukas napisał/a:
Dzięki. A gdzie mieści się ten Chełmek?
a zansz stary dowcip o egzaminie na milicjanta ? , kandydaci stali na korytarzu bo pytali pojedyńczo , wychodzi kolejny z egzaminu a reszta na jego widok
- o co pytają ?
- jak się nazywa stolica Polski
- no to co mamy odpowiedzieć ?
- WARSZAWA
jeden z kandydatów napisał sobie odpowiedż na kartce i schował do buta ,
w trakcie egzaminu komisja zadała pytanie a nasz bohater sięga do cholewy , i czyta CHEŁMEK :lol:

W Chełmku była / jeszcze troche zostało / duża fabryka obuwia , na południu Polski , 7 km od Oświęcimia .

Lukas napisał/a:
Może by na żywca udało się kiedyś

jak będziesz w pobliżu to wpadnij na żywca , tyskiego czy innego browczyka :D
pozdr.Jarek
 
 
klapon 
Klapon

Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 10
Skąd: WGM
Wysłany: 27 Grudzień 2006, 12:06   

Witam. przy okzaji spytam jak sie ma sytuacja gdy w moim :mb: sprzeglo strasznie nisko wchodzi, czasem trzeba uzyc sily zeby wrzucic bieg, i przy puszczaniu sprzegla slychac dziwny dzwiek (jakby mruczacego kota zamknac w metalowej beczce) po chwili ustajacy. Przebieg nie jest duzy bo w granichach 200tys. Natomist podczas jazdy przy zmianie biegu czasem jest takie szrpniecie z odglosem dochodzacym z tylu samochodu... bede wdzieczny za podpowiedzi.
_________________
:mb: c220 esprit 94r benz + gaz WDB2020221F112391
 
 
 
Gość

Wysłany: 1 Styczeń 2007, 23:37   

klapon napisał/a:
sprzeglo strasznie nisko wchodzi, czasem trzeba uzyc sily zeby wrzucic bieg, i przy puszczaniu sprzegla slychac dziwny dzwiek (jakby mruczacego kota zamknac w metalowej beczce)
jak musisz głeboko szukac wysprzęglenia to pewnie tarcza juz cienka , docisk się wygina głęboko a więc jest potrzeba więcej go wciskac , a jak sprzęgło '' gada '' to jest nieźle "wyslizgane '' , przy wymianie tarczy i docisku musisz dobrze ''zmatowić '' koło zamachowe , ale jeszcze troche pojeździsz zanim dopadnie cię ''portfel '' :D .
pozdr. Jarek
 
 
klapon 
Klapon

Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 10
Skąd: WGM
Wysłany: 5 Styczeń 2007, 20:35   

Dzieki Yaro za odpowiedz...tego oczekiwalem. Mam do Ciebie jednak jeszcze jedno pytanie. Jak juz trzeba bedzie wylozyc cos z portfela to z jakim kosztem trzeba sie liczyc. Bylem u mechanika i jak posluchal popatrzyl to powiedzial tylko tyle "sprzeglo". Nowiec krzyknal mi za robocizne (przy ewentualnej wymianie) 300,- . Natomiast rozgladajac sie za sprzeglami po allegro, znajdywalem je, ale do wszystkich modeli oprocz mojego:( Czy oznacza to ze sprzeglo sie rozni np od C200 i moze byc drozsze?? jaka jest cena takiego sprzegla i jaki warsztat albo sklep polecacie w Warszawie i okolicach?? Pozdrawiam

Ps. ja jestem z Grodziska Maz.
_________________
:mb: c220 esprit 94r benz + gaz WDB2020221F112391
 
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 20 Kwiecień 2009, 17:13   

Zastanawiam się nad zakupem używanego sprzęgła i znalazłem coś takiego.
Czy z tych zdjęć da się stwierdić w jakim stanie ono jest? Czy tu nie brakuje jeszcze koła dwumasowego, czy mi się wydaje?

dsc01857k.jpg
Plik ściągnięto 147 raz(y) 138,02 KB

dsc01855z.jpg
Plik ściągnięto 160 raz(y) 135,17 KB

dsc01854l.jpg
Plik ściągnięto 155 raz(y) 131,1 KB

611506309.jpeg
Plik ściągnięto 184 raz(y) 132,55 KB

_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 20 Kwiecień 2009, 17:22   

To jest tarcza sprzęgła dla wersji bez koła dwumasowego - czyli tradycyjne sprzęgło.

Wydaje się być mało zużyte, na pewno jeszcze wiele kilometrów przed nią.

Nie widzę oznak przypalenia - to bardzo ważne. Ogólnie nadaje się do czyszczenia.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,195 sekundy. Zapytań do SQL: 12