Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
2,5 TD pytanie o chip
Autor Wiadomość
Fredek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd: pomorze
Wysłany: 20 Kwiecień 2009, 22:52   2,5 TD pytanie o chip

Witam,
z góry przepraszam jeśli taki temat już był, próbowałem znaleźć ale informacje są bardzo nie usystematyzowane (informacje na temat chipa wrzucone do jednego worka z różnymi modelami silnika) a chodzi mi konkretnie o ten silnik.
Chciałbym zapytać czy ktoś z Was miał do czynienia z czymś takim na własnej skórze ? Może ktoś wie troszkę lepiej lub z własnego doświadczenia jaki wpływ ma to na późniejszą eksploatacje :mb: . Przeczytałem już mnóstwo informacji na ten temat ale nigdzie tak naprawdę nie można znaleźć konkretów a większość wypowiedzi piszą ludzie którzy o chipie wiedzą wszystko bo przejechali nim już 1000km... Przyznam, że magiczny wzrost mocy kusi, z drugiej jednak strony resztki rozsądku podpowiadają, że nie ma nic za darmo i chciałbym się dowiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę i jakie elementy są najbardziej podatne na skrócenie żywotności po takim zabiegu.

Jeszcze VIN mojej :mb: WDB2021281A457497
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 20 Kwiecień 2009, 23:07   

Widziałem oferty programów podnoszących moc do 175 koni i 340Nm.
Sprawa jest do ogarnięcia o ile silnik jest w dobrej kondycji.
Nie polecam podnoszenia mocy jeżeli autko posiada automat, po prostu szkoda skrzyni.

P.S Na prawdę brakuje Ci mocy ? :D
 
 
Fredek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd: pomorze
Wysłany: 20 Kwiecień 2009, 23:26   

Skrzynia jest manualna. A co do mocy pewnie sam wiesz jak to jest, człowiek do dobrego przyzwyczaja się dość szybko. Wsiadając do niego rok temu mocy miałem aż nadto ale z czasem zatraca się to poczucie. Kupując w202 dobrze wiedziałem, że chce 2,5td i co potrafi ten silnik, co prawda szukając go kierowałem się kryteriami, które zanikały wraz z kolejnymi tygodniami spędzonymi na poszukiwaniach :D miał być czarny (jest srebrny:D), miała być wersja elegance (jest clasic) itd. Trafiła sie taka a nie inna wersja ale za to z w miarę dobrym silnikiem więc reszta kryterii poszła w odstawkę. Nadal nie mam problemów z wyprzedzaniem ale przyznam, że zdarza mi się myśleć o jakimś małym przyroście mocy. Oczywiście żadna wymiana tłumika czy inna profanacja nie wchodzi w grę, wygląd jak i dźwięk chcę zachować oryginalne, wymiana wałków rozrządu itp sądzę, że zbyt mu zaszkodzi. Do chipa tez nie jestem przekonany ale moc kusi więc juz Wasza w tym głowa żeby mnie od pomysłu odciągnąć lub wręcz przeciwnie :mrgreen:

P.S. jeszcze mały sposób na podlizanie się nowym kolegom, dopiero ostatnio odnalazłem to forum ale przyznam, że pomału się od niego uzależniam hehe. Wreszcie ktoś komu nie trzeba tłumaczyć, że to nie tylko środek transportu ale coś z czego można czerpać wiele radości.
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 20 Kwiecień 2009, 23:34   

Fredek a może pomyśl nad zawieszeniem (w sensie troszkę niżej i sztywniej) będziesz miał radochę z "latania" po zakrętach ;)
 
 
mrrocky 
Grupa 3-miasto


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 1571
Skąd: Gdynia
Wysłany: 20 Kwiecień 2009, 23:41   

Taki chip jak mowi !Łukasz!, nie powinien sie zauwarzalnie odbic na aucie. Po za zwiekszonymi osiagami i zuzyciem paliwa oczywiscie. 2,5 to nie jest jakos specjalnie wysilony silnik i te 25km i 60Nm powinien wytrzymac bez problemu o ile jest zdrowy i w dobrym stanie. Bo jesli jest juz przelatany i wysłużony to wtedy chip zweryfikuje wytrzymalosc elementow :) Pamietaj tez o hamulcach, zebys nie wsadzal jakis podrobek klockow i tarcz do auta po chipie :)
_________________
s202 C250T DT na bordowych skorach. Poszlo w swiat.
Jest e46 320dAT M47TÜD20
J308 LUJ
f31 325d N47D20D
 
 
Fredek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd: pomorze
Wysłany: 20 Kwiecień 2009, 23:46   

Pomyśle ale jak wcześniej wspomniałem wolałbym nie zmieniać nic w wyglądzie za bardzo. Jak to mawiał pewien mechanik "nie poprawia się ideału" hehe, aczkolwiek jemu bardziej chodziło właśnie o silnik, do którego próbuje włożyć łapy. No ale jak wspomniałem narazie dopóki nie do końca będę wiedział jak to wpłynie na kondycję mojej :mb: pozostanę wierny oryginałowi. Wiele osób mówi o skróceniu żywotności silnika etc. ja osobiście widziałem i miałem okazję pojeździć w202 z milionowym przebiegiem więc przy założeniu, że jego żywotność skróci się o nawet 30% to sądzę, że jego zamortyzowanie się podczas mojego użytkowania (i sądzę, że nie tylko mojego) mu nie grozi.
 
 
madzara31 

Pomógł: 95 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 3313
Skąd: Centrum Wszechświata
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 10:44   

A gdzie go "czipować "jeżeli pompa jest bez elektroniki :?:
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 11:06   

madzara31 napisał/a:
A gdzie go "czipować "jeżeli pompa jest bez elektroniki :?:


Wstawić, np elektrozawór :wink:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 12:37   

madzara31 napisał/a:
A gdzie go "czipować "jeżeli pompa jest bez elektroniki

W pompie silnika 605.960 są sterujące dawką paliwa nastawniki elektromagnetyczne (spójrz na tylną pokrywę i porównaj z pompą w starszym motorze), które z kolei są sterowane przez komputer...
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,148 sekundy. Zapytań do SQL: 10