Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Co można przełożyć z C43 do c1.8 96'
Autor Wiadomość
Tońcio 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 223
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2 Maj 2009, 18:35   

Nex@pl napisał/a:
Ali-En napisał/a:
Pewnie też pompę hamulcową.


I zaraz się zacznie - a przewody hamulcowe?
_________________


I się zaczęło...

Przewody też :D
_________________
C 2.5TurboDiesel 96Esprit Brilliant Silver Metalic
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 3 Maj 2009, 10:16   

Hemik - sam będzie robił tą przekładkę?
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
Hemik

Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 242
Skąd: Wawa
Wysłany: 3 Maj 2009, 12:34   

Nie z macherami albo z kimś z forum :P tylko muszę sprawdzić ile to moze kosztować czy mnie aktualnie na to stać,

Co trzeba wymienić :

1. Klocki
2. Tarcze
3. Zaciski
4. Pompa (nie wiadomo)
5. Kable (nie wiadomo)

Proponuje ten problem z niewiadomymi rozwiązać znajdując dokładne specyfikacje części, myślicie że można to gdzieś chapnąć ???
_________________
Wchodzi comza do windy a tam guziki się z niego śmieją
C 1.8E CLASSIC 96'
 
 
comza 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 605
Skąd: Batumi
Wysłany: 3 Maj 2009, 13:02   

Hemik a nie będzie aby taniej poprostu kupić C43? :mrgreen:
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 3 Maj 2009, 13:05   

Hemik - odpuść sobie tą przekładkę, mam wrażenie, że nie bardzo Ty "kaman" samochodowo-mechanicznie a zabierasz się za poważną robotę.

Jeżeli tak bardzo Ci zależy aby zostawić nadwozie z Twojego obecnego C180 - to zostaw je w całości a raczej zbieraj na kolejne AMG - przynajmniej będziesz miał wszystko tak jak chciała fabryka a nie grubymi nićmi szyte druciarstwo.

Moja rada jest taka (gdybys nie chciał zbierać na AMG) - poszukaj na Alledrogo pakietów stylizacyjnych od AMG, kup sprężyny oraz amortyzatory, które obniżą całość i zapewniam Cie, że będziesz zadowolony.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
Hemik

Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 242
Skąd: Wawa
Wysłany: 3 Maj 2009, 14:38   

To ten prostszy sposób :) , nawet gdybym kupił c43 to żeby buda została moja to musiał bym wszystko wymienić od początku, i połowa części znając życie była by do wymiany z powodu zniszczenia, dlatego myślę że przełożenie nowych a częściowo starych części będzie o wiele rozsądniejsze, wiem wielu powie że porywam się z motyką na słońce ale kto wie kto wie może będziemy pionierami :P

[ Dodano: 3 Maj 2009, 14:41 ]
Daniel napisał/a:
Jeżeli tak bardzo Ci zależy aby zostawić nadwozie z Twojego obecnego C180 - to zostaw je w całości a raczej zbieraj na kolejne AMG - przynajmniej będziesz miał wszystko tak jak chciała fabryka a nie grubymi nićmi szyte druciarstwo.
No a czym się będzie to różniło od tego czy sam przełożę poszczególne elementy czy kupie amg i z niego też przełożę ??
_________________
Wchodzi comza do windy a tam guziki się z niego śmieją
C 1.8E CLASSIC 96'
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 3 Maj 2009, 14:42   

Już nie wnikam dlaczego to robisz, ale to jest po prostu bez sensu.....

[ Dodano: 3 Maj 2009, 14:44 ]
Hemik napisał/a:
No a czym się będzie to różniło od tego czy sam przełożę poszczególne elementy czy kupie amg i z niego też przełożę ??


Sama idea przekładki jest bez sensu.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
Hemik

Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 242
Skąd: Wawa
Wysłany: 3 Maj 2009, 14:51   

Cytat:
Już nie wnikam dlaczego to robisz, ale to jest po prostu bez sensu.....


Dla mnie sprawa wygląda tak, mamy orginalnego AMG c43 wyprodukowanego przez firmę AMG, jako bazowy samochód jest użyty c... Teraz mam taką bazę którą bym chciał przerobić na AMG, ale nie stać mnie na wstawienie jej do firmy AMG żeby to zrobili specjaliści, więc robie to na własną rękę. Oczywiście z tym się zgodzę że będzie to drogo kosztowało pewnie taniej niż kupienie c43 ale nie będę miał tej budy którą chce mieć, ja to traktuję w ten sposób mam swoją furkę i chcę ją wstawić do tiunerów AMG (oczywiście nie oryginalnych serwisowych) i teraz zaczynając co kolwiek robić porządnego typu silnik komputery itd muszę mieć dobre zawieszenie podwozie, układ hamulcowy i układ jezdny, i teraz moje pytanie brzmi czy bazą do c43 było c1,8 czy inny model ???, ale wydaje mi się że C-class nawet z większymi silnikami nie różnią się niczym budą jedynie jej wyposażeniem, oczywiście ten projekt nie będzie tani i szybki ale zdaję sobie z tego sprawę :) .

A taki będzie efekt końcowy :P :P

http://mbworld.org/forums...vin-option.html
[ Dodano: 3 Maj 2009, 14:58 ]
Wracając do tematu ma ktoś może numer Vin od c43 z 97' ???
_________________
Wchodzi comza do windy a tam guziki się z niego śmieją
C 1.8E CLASSIC 96'
 
 
comza 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 605
Skąd: Batumi
Wysłany: 3 Maj 2009, 15:12   

Hemik przekladaj więc. I jesli to nie problem - zrób może jakiś FAQ z przekładki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Hemik

Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 242
Skąd: Wawa
Wysłany: 3 Maj 2009, 15:20   

ok, to na bank będzie ale najpierw muszę sprawdzić wszystko teoretycznie, potrzebuję dobrych specyfikacji części.

[ Dodano: 3 Maj 2009, 16:50 ]
To ma ktoś Vin do c43 97' ??
_________________
Wchodzi comza do windy a tam guziki się z niego śmieją
C 1.8E CLASSIC 96'
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 3 Maj 2009, 18:36   

Hemik napisał/a:
teraz moje pytanie brzmi czy bazą do c43 było c1,8 czy inny model ???


To jest źle postawione pytanie, ponieważ w zależności od typoszeregu (np. W202) były wykorzystywane po prostu nadwozia, a nie konkretne wersje silnikowe. Natomiast musisz zdawać sobie sprawę, że wersje AMG są najdalej "przerobionymi" wersjami bazowymi w danym typoszeregu, więc czeka Cie grom pracy i nadal uważam, że to jest bez sensu ;) Ale jak pisałem już wyżej - nie wnikam :)

Cytat:
Hemik przekladaj więc. I jesli to nie problem - zrób może jakiś FAQ z przekładki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Poczekamy - zobaczymy :wink:
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
Hemik

Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 242
Skąd: Wawa
Wysłany: 3 Maj 2009, 21:40   

Koledzy zamiast pomóc czekają na porażkę, nie dobrze, pytanie moje miało brzmieć, czy nadwozie z c43 jest takie same jak w w202, niezależnie z jakim silnikiem ???


Potrzebuję Vin do c43 !!!

[ Dodano: 4 Maj 2009, 13:48 ]
Halooo ma ktoś Vin do C43 ???
_________________
Wchodzi comza do windy a tam guziki się z niego śmieją
C 1.8E CLASSIC 96'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,076 sekundy. Zapytań do SQL: 5