Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Kratka bez homologacji?
Autor Wiadomość
ups100 

Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 17
Skąd: Konin
Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 15:52   Kratka bez homologacji?

Witam wszystkich,
mam do was pytanie, co prawda w moim przypadku dotyczy ono opla combo ale myślę że użytkownikom w202 w wersji kombi też może się przydać odpowiedź na nie. No wiec tak chodzi o to czy mogę sobie sam zamontować kratkę za tylnimi siedzeniami tak aby móc jeździć z bagażnikiem załadowanym pod dach i aby nic mi sie "nie wysypywało", oczywiscie wszystko w granicach DMC pojazdu i chodzi mi o samochód osobowy bez homologacji cieżarowej bo jak wiadomo to właśnie zakładając takie kratki przerabia sie samochód na "ciężarówkę". Jak myślicie jak to jest z tą kratką?
 
 
slash 
C 220CDI Esprit 99r.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 183
Skąd: ZST
Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 15:57   

ale w202 ma kratke seryjnie i jest jako normalny zarejestrowany. Najlepiej jak sie zapytasz na stacji diagnostycznej.
_________________
WDB2021931F846374
 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 16:06   

z tego co wiem to mozesz nawet zamontowac scianke za siedzeniami plastikowa
a co do w202 kombi to seryjnie montowana roleta sprawuje sie idealnie do przewozenia towarow
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
ups100 

Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 17
Skąd: Konin
Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 16:07   

A czy sa moze jakieś przepisy określające kto moze mieć kratkę a kto nie? No bo z jednej storny żeby "zdjać" kratkę w samochodzie cieżarowym i zarejestrować go jako osobowy trzeba to robić w specjalnym zakąłdzie itd a z drugiej strony no to ta kratka jest przecież metodą zabezpieczania bagażu a jak wiadomo bagaż powinien być odpowiednio zabezpieczony aby nie powodował zagrozenia w razie kolizji
 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 16:13   

wydaje mi sie ze zalozyc musisz u specjalisty :wink: tylko wtedy gdy chcesz przerejestrowac samochod na ciezarowy a jesli nie to nie
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 16:36   

Mieszasz dwie różne rzeczy.
Aby zarejestrować auto osobowe jako ciężarowe, kratka musi mieć homologację a zakład ją montujący uprawnienia.
Jeśli jednak nie chcesz rejestrować auta osobowego jako ciężarowy, możesz sobie zamontować kratkę sam i nie musi mieć żadnej homologacji. Nie jest to ani element bezpieczeństwa, ani obowiązkowego wyposażenia, więc nie musi spełniać żadnych wymogów określonych w rozporządzeniu.
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 16:36   

A mnie się wydaje, że kratki nie były po to, żeby oddzielić bagaz, tylko przedział pasażerski od przedziału cięzarowego. Na jej podstawie rejestrowano samochód jako ciężarowy, jeśli spełniał oczywiście jakieś tam inne wymogi (stąd zmiana liczby miejsc w aucie itp.). Osobiście uważam, że jeśli chcesz do auta osobowego wsadzić kratkę, by zabezpieczyć bagaż - to nie widzę żadnych przeszkód.
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,143 sekundy. Zapytań do SQL: 11