Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy właściciel Mercedesa:)
Autor Wiadomość
przemaspoll
[Usunięty]

Wysłany: 22 Grudzień 2006, 00:28   Nowy właściciel Mercedesa:)

Witam.. wczoraj stałem się właścicielem mercedeca W202 2.5 Diesel,Esprit.1993.Przyznaje że jest to moje pierwsze auto i mam mało doświadczenia jesli chodzi o sprawy motoryzacyjne,dlatego na początek mam następujące pytania?? po przekręceniu kluczyka zapalają mi się światła z przodu,tył dopiero wtedy gdy zaczne przekręcać pokrętło do świateł i wtedy też zapala się deska itp. czy to normalne? Wracałem nim 400km i auto spisuje się bardzo dobrze,tylko podczas jazdy przy puszczeniu kierownicy zaczyna powoli sciągać w prawo,jest to łagodne i powolne ale jest! co może być tego przyczyną? i jeszcze takie pytanie.. widzę że jest jakiś Vin,domyślam się że z tego można odczytać o Aucie,gdzie jest taki Vin? to tyle na początek.. dziękuję bardzo i pozdrawiam wszystkich posiadaczy aut marki Mercedes:)
 
 
Gość

Wysłany: 22 Grudzień 2006, 08:32   

Gratulacje nowego nabytku!
VIN masz pod siedzeniem pasażera - trzeba odsłonić dywanik, lub w dowodzie rejestracyjnym.
Światła palące się po przekręceniu kuczyka bez włączonego przełącznika to po mojemu nie normalne reszta deska itp. - normalne.
Jeżeli troche Cie ściąga to musisz ustawić sobie zbieżność.
miłej jazdy
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Grudzień 2006, 08:51   

VIN to nic innego jak nr nadwozia pojazdu
Jeżeli chodzi o ściąganie to zobacz jeszcze jakie masz ciśnienie w oponach przy różnicach na jednej osi może ściągać w stroną gdzie jest mniej powietrza.
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 22 Grudzień 2006, 09:08   

Przyczyny ściągania moga być najróżniejsze - od nierównego ciśnienia w oponach począwszy, poprzez złą zbieżność, luzy w zawieszeniu, na przekoszonej po wypadku karoserii skończywszy. Nie można niczego stwierdzić "na oko".
Pojedź do dobrego warsztatu, to wszystkiego się dowiesz.
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Grudzień 2006, 13:38   

Od nierównych opon też potrafi ściągać. Znajomemu w Twingo tak się robiło :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 22 Grudzień 2006, 23:12   

Co do ściągania to np. u mnie przy prędkości do ok.60- 80km/h idzie jak po sznurku natomiast przy wiekszych prędkościach bardzo łatwo wyłapuje wszelkie pochyłości jezdni i podmuchy wiatru ściągając lekko w lewo lub prawo. Zbieżność mam podobno OK, opony nowe a na poprzednich tez tak robił. Luzy jedynie małe na wahaczu górnym. CO o tym myśleć :?:
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 22 Grudzień 2006, 23:28   

przemaspoll napisał/a:
po przekręceniu kluczyka zapalają mi się światła z przodu
tak myslę że poprzedni właściciel przerabiał w instalacji coś na wzór w 220 jest tam '' oświetlenie garażowe '' przednie lampy swiecą przez wczesniej programowany intwreał czasu oświetlając garaż , ale to sugestia , tak w oryginale nie powinno być .
pozdr. Jarek
 
 
TomeK 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 112
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Grudzień 2006, 23:30   

opony wywazone,nowe zimowe ,zbieznosc ok,drązek ten od spodu co łączy koła wymieniony na nówke, wahacze ok zero luzów i tak sciąga przy 80 wrazliwy na wiatr tak jak by przód pływał ale i tak jest super :) jest poprostu wrazliwy na wiatr

Spokojnych Świąt i Szczęsliwego Nowego Roku :)

Pozdrawiam
_________________
C180 1995r :) ; Pb
 
 
przemaspoll
[Usunięty]

Wysłany: 22 Grudzień 2006, 23:52   

Dziękuję wszystkim za cenne info,zaraz po świętach zaczynam szukać dobrego warsztatu i badać auto :) na poczatek sprawdzę czy jest jakaś przyczyna tego sciągania i zbadam te światła bo też podzielam zdanie że tak nie powinno być. Jeszcze mam pytanie? jaki olej polecacie? chcę zrobić wymianę i nie bardzo wiem jaki zastosować,wyczytałem że potrzeba 7 litrów :) i tyle wiem. Pozdrawiam i dziękuję!!
 
 
WasilieW 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Grudzień 2006, 23:57   

Czasem przyczyną ściągania może być po prostu droga, która jest lekko pochyła w prawo by woda spływała.
_________________
MB C 180 sport '95 - wcześniej
Teraz W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
 
 
 
przemaspoll
[Usunięty]

Wysłany: 23 Grudzień 2006, 00:05   

jeśli chodzi o drogę to w moim przypadku raczej nie... faktycznie jak wyżej wyczytałem że dzieje się to przy większej prędkości,ponad 70 lub 80 itp. po niżej to idzie prosto,opony mam nowe,może to zbieżność tylko,oby :) zobaczymy.
 
 
Gość

Wysłany: 23 Grudzień 2006, 00:28   

przemaspoll napisał/a:
jaki olej polecacie? chcę zrobić wymianę i nie bardzo wiem jaki zastosować,wyczytałem że potrzeba 7 litrów
7 l będzie dość ( +/- 0,5l ) na zimę wlej 10W40 , a jak chcesz troszkę zaoszczędzić zł. to na lato 15W40 , różnica jest w temp krzepnięcia / 10W ok - 35 , a 15w ok - 30 stopni C / więc półsyntetyk lepszy na zimę , Castrol , Mobil , Elf , nie chcę tu robić reklamy który lepszy , ważne że co 10 no 15 tyś max wymiana z filtrem , OC 602 .
pozdr. Jarek
 
 
przemaspoll
[Usunięty]

Wysłany: 23 Grudzień 2006, 00:47   

Na oleju nie chcę oszczędzać,ma być bardzo dobry. Teraz już wiem że 10W40 i za taką informacje dziękuję,wiadomo że co do marki to pewnie zasugeruję się ceną,czym wyższa to znaczy że lepsza,co nie zawsze może być prawdą ale jak to w życiu,zapewne zdania są podzielone. Dziękuję i pozdrawiam.
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Grudzień 2006, 09:07   

Ekhm, a co z tylnym zawieszeniem? Tam jest 18 tulejek (po 9 na strone) - warto je wymienić. Ja narazie wymieniłem dwie mniejsze, jedna była z zapieczoną śrubą i teraz na 205/60 zadne koleiny mi nie straszne - przecinak dróg. Kiedyś jeszcze napisze o tym temat :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
przemaspoll
[Usunięty]

Wysłany: 23 Grudzień 2006, 09:48   

Jeśli chodzi o zawieszenie to wydaje mi się że jest Ok,żadnego pukania i innych mało przyjemnych zachowań,ale wiadomo że trzeba to sprawdzić. Na swojej desce obok kilometrów jest ciemne okienko,pod światło widzę że tam wskazywał temperaturę,czyli nie działa! strasznie denerwują mnie takie małe szczegóły :) kolejna rzecz do zrobienia. Wpiszę Vin i jeśli ktoś by wiedział coś na ten temat to proszę o wiadomośći. WDB2021251A042196 Dziękuję i pozdrawiam. Przemek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,123 sekundy. Zapytań do SQL: 9