Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kowal
27 Lipiec 2010, 15:50
strzaly w instalacji gazowej
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 26 Grudzień 2006, 12:30   strzaly w instalacji gazowej

Witam!!!


Mam pytanie do uzytkownikow instalacji gazowych w naszych MB akbo do kudzi zaznajomych troche z tematem.Otóż czasem zdazaja mi sie strzaly gazu ponoc w kolektorze i nie wiem czy to jest normalne tak jak gazownicy mowia.ostatnio zdarzylo mi sie ze cos pod maska huknelo i wydaje mi sie ze od tego czasu pry przyspieszaniu silnik glosniej pracuje.Gazownicy mowia ze to nieraz instalacja kicha ake nie jestem pewien czy to normalne.[/scroll]
 
 
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 26 Grudzień 2006, 13:02   Re: strzaly w instalacji gazowej

viruss napisał/a:
Witam!!!


Mam pytanie do uzytkownikow instalacji gazowych w naszych MB akbo do kudzi zaznajomych troche z tematem.Otóż czasem zdazaja mi sie strzaly gazu ponoc w kolektorze i nie wiem czy to jest normalne tak jak gazownicy mowia.ostatnio zdarzylo mi sie ze cos pod maska huknelo i wydaje mi sie ze od tego czasu pry przyspieszaniu silnik glosniej pracuje.Gazownicy mowia ze to nieraz instalacja kicha ake nie jestem pewien czy to normalne.[/scroll]


witam
ja mam ten sam problem ze strzałami i nie wiem co to jest za cholera. Przewody mam ok swieca nowe tylko że briski, teraz zamówiłem świece beru podobno ma pomóc, a co do tego strzału u Ciebie co pod maską huknęło że Ci głośniej chodzi silnik, to poprostu ten plastik taki czarny co idzie od przepustnicy sie rozszczelnił i trzeba go złożyc i skleic i bedzie juz cicho tak jak powinno być. Napisz cos jak juz dojdziesz co powoduje te strzały
Pozdrawiam
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
Gość

Wysłany: 26 Grudzień 2006, 15:15   

Strzały w instalacji gazowej NIE JEST SPRAWĄ NORMALNA!
Mi kiedyś w BMW 7 tak strzeliło że auto przestało iść. Okazało się że po takim strzale przeskoczył rozrząd. Już nigdy więcej gazu!!
 
 
Gość

Wysłany: 26 Grudzień 2006, 15:32   

Kiedyś jak bylem młodszy i głupiutki to miałem Vectre i strzał z gazu rozwalił rure dolotową i przepływomierz, chociaż były "zabezpieczenia"... strzały oznaczają złą regulacje instalacji lub zapłonu i nie są sprawą normalną, nie powinno ich być!!!
 
 
Gość

Wysłany: 27 Grudzień 2006, 11:18   

no to w takim razie dzwonie do gazownikow i jade do gnoji bo widze ze to nnie przelewki.dzieki
 
 
MARR 
Marcin33

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 165
Skąd: PL
Wysłany: 27 Grudzień 2006, 14:06   

Ale w tej całej dyskusji nikt nie napisał jaka to instalacja???
_________________
C180 Sport 95r. + LPG sekwencja
 
 
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 27 Grudzień 2006, 16:46   

MARR napisał/a:
Ale w tej całej dyskusji nikt nie napisał jaka to instalacja???

witam
ja mam instalację Landi ma ona 3 lata nie sekwencja, tylko na pełnej elektronice
pozdrawiam
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Grudzień 2006, 17:33   

Ale masz C200 z metalowym kolektorem dolotowym, więc tam defakto można założyć instalacje drugiej generacji.

Strzelił Ci LPG pewnie w momencie wejścia na obroty. To normalne, z tym nic nie zrobisz. Jak dobrze pamietam to to jest przez podciśnienie z kolektora, powietrze wraca do filtra powietrza i tam próbuje się uwolnić. To normalna sprawa, i pewnie wystrzelił, tzn uchylił się obudowa filtra powietrza, bądź coś po drodze.

Dlatego lepiej zakładać sekwencje - i zakłada się ją do plastikowych kolektorów - bo tam wybuch gazu by go rozwalił :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
MARR 
Marcin33

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 165
Skąd: PL
Wysłany: 27 Grudzień 2006, 21:26   

maromer napisał/a:
MARR napisał/a:
Ale w tej całej dyskusji nikt nie napisał jaka to instalacja???

witam
ja mam instalację Landi ma ona 3 lata nie sekwencja, tylko na pełnej elektronice
pozdrawiam

Witam :D
Tez mialem Landi jak auto kupilem ale odradzali mi na niej jeździć wię założyłem sekwencje bo było taniej z tego wzgledu że odpadł mi koszt butli i przwodów i robocizny Tyłu.Wsztstko chodzi OK.
W Twoim przypadku przy instalacji mieszalnikowej taki strzaly mogą wystepować ale dzięki temu że masz metalowy kolektor to nie narobiło dużych szkód, pewnie się tylko lekko coś rozszczelnilo ( obudowa filtra lub jakieś połaczenie gumowe.Gdzieś czytalem że do instalacji należy stosować zwykłe (czytaj ZALECANE) przez producenta samochodu swiece a nie jakieś wymysły :( poza tym sprawdx kable wysokiego napięcia bo to też ważne by nie miały przebicia i by były wysokiej jakiści.
_________________
C180 Sport 95r. + LPG sekwencja
 
 
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 27 Grudzień 2006, 21:26   

Camel- napisał/a:
Ale masz C200 z metalowym kolektorem dolotowym, więc tam defakto można założyć instalacje drugiej generacji.

Strzelił Ci LPG pewnie w momencie wejścia na obroty. To normalne, z tym nic nie zrobisz. Jak dobrze pamietam to to jest przez podciśnienie z kolektora, powietrze wraca do filtra powietrza i tam próbuje się uwolnić. To normalna sprawa, i pewnie wystrzelił, tzn uchylił się obudowa filtra powietrza, bądź coś po drodze.

Dlatego lepiej zakładać sekwencje - i zakłada się ją do plastikowych kolektorów - bo tam wybuch gazu by go rozwalił :)

dzieki za zainteresowanie tematem. Powiem Ci tak że kiedys mi nie strzelał wcale na normalnym filtrze powietrza, a kiedy założyłem stożek wtedy był pierwszy strzał, więc go zdjąłem i założyłem spowrotem normalny filtr powietrza. I teraz nie wiem co jest. Ostatnio wyczyściłem przepustniće, dzisiaj zmieniłem wkład filtra pow, świece i jutro jadę do magika na diagnostykę.
Pozdrawiam
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
Gość

Wysłany: 29 Grudzień 2006, 12:27   

no ja mam instalacje brc drugiej generacji z racji tego ze kolektor stalowy no i zaraz sobie sprawdze te plastiki przy nim czy od huku cos nie poluzowalo sie. A tak wogole to niezly przypal bo jak rabnelo na stacji jak podjezdzalem to dziady az podskoczyli w srodku:)no a swoja droga to wymiana swiec i przewodow juz nieunikniona.
 
 
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 29 Grudzień 2006, 14:40   

viruss napisał/a:
no ja mam instalacje brc drugiej generacji z racji tego ze kolektor stalowy no i zaraz sobie sprawdze te plastiki przy nim czy od huku cos nie poluzowalo sie. A tak wogole to niezly przypal bo jak rabnelo na stacji jak podjezdzalem to dziady az podskoczyli w srodku:)no a swoja droga to wymiana swiec i przewodow juz nieunikniona.

czesc
i jak z tym plastikiem sprawdzałeś czy sie rozszczelnił? U mnie narazie jest dobrze, okazało się że świece są do bani, tylko że były nowe BRISKI, ale teraz założyłem beru i jest ok
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
Gość

Wysłany: 2 Styczeń 2007, 13:19   

wielkie dzieki!!!
Sprawdzilem i zszedl ten gomowy przegub z tej plastikowej rury co idzie do kolektora.nalozylem i znoe cichutko chodzi!!!
 
 
newjunior 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 81
Skąd: Srebrowo
Wysłany: 2 Styczeń 2007, 13:33   

mercedes to twarda fura ale te wystrzaly wkurzają

u mnie czasem malutkie dwa gumowe przewody wywala, wtedy silnik nie równo pracuje fura sie trzęsie, wcześniej myslalem ze to przewody od swiec sa juz do wymiany ale to byl wlasnie ten gumowy przewod teraz jest dobrze
_________________
c200 Sport '95
 
 
Gość

Wysłany: 3 Styczeń 2007, 18:44   

u jakie to dokladnie dwa prewody???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,126 sekundy. Zapytań do SQL: 11