Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
10 Luty 2012, 12:09
czy jest regulacja związana z kick down
Autor Wiadomość
sklerotyk

Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 167
Skąd: glogow
Wysłany: 23 Wrzesień 2008, 21:23   

wiecie juz nie wiem co mam robic bylem u dwoch elektromechanikow jeden na wstepie powiedzial ze skrzyniami sie nie zajmuje a drugi podlaczyl pod kompa i powiedzial ze to jest usterka mechaniczna bo nie bylo bledow na kompie i on takze automatami sie nie zajmuje nie jestem mechanikiem nic o tym nie wiem ale czasami mam mieszane uczucia co do nich skrzynia chodzi mi fantastycznie zmienia biegi plynnie wszystkie wchodza zadnych przeslizgow, zadnych szarpniec, czy to moze byc wada skrzyni wszystko z nia jest ok poza redukcja biegow po wcisnieciu KICK DOWN czasami sam mam ochote sie za to zabrac ale moje wiedza konczy sie na zagladnieciu pod pedal gazu he he,, jakies sugestie????????????,,
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Wrzesień 2008, 11:09   

zacytuje siebie jeszcze raz

Cytat:
kick-down jest uruchamiany elektrycznie i "po drodze" jest jeszcze przekaźnik, także przyjrzyj sie instalacji elektrycznej


Po podłaczeniu do kompa nic nie wyjdzie, z tej prostej przyczyny, że twojej skrzyni sie do kompa podłączyc nie da
Jedź do elektryka, niech ruszy d... od komputera wejdzie pod auto z probówką i sprawdzi czy pojawia sie napięcie na złączu sterującym zaworem kick-down w skrzyni po wciśnięciu pedału do oporu, albo zrób to sam jesli masz gdzies jakis kanał, albo podnosnik, to nie jest jakaś wielka filozofia
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
mark 


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 126
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 24 Wrzesień 2008, 12:23   

Może schemat poniżej przyda się w szukaniu usterki , nie jest to wprawdzie schemat do Twojej wersji silnika , ale zasada działania jest chyba taka sama . O ile pamiętam zasilanie (+12V ) pojawia się na przełączniku pod pedałem gazu (nr.12 na schemacie ) dopiero po uruchomieniu silnika i z niego płynie do elektrozaworu Kickdown (nr. 10 ) przy skrzynce automat :roll: .

Pzdr.
_________________
W220 S500 1999r.
+W210/96r-E280 automat
+ W168 / 2001r. 1,6 automat
i kilka sztuk MB poprzednio
 
 
Fahren 

Dołączył: 25 Mar 2021
Posty: 5
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 25 Marzec 2021, 15:51   

Odgrzewam kotleta, dosypuję buraczków
W202, '94 rok, ale wg vin "zmiany techniczne z 95" czy coś w ten deseń. 2.2 diesel, OM604
Kickdown nie reaguje, a czuć wciskanie przycisku. Blokada biegów do 2 lub 3 normalnie trzyma, zrzuca też bieg. Wcześnie też skrzynia te biegi zmienia.

I ciekawostka - pod kolektorem dolotu (z prawej, patrząc od przodu i od góry) widzę łysy łeb, jakby linka z niego spadła. Może to być powiązane, czy to coś innego?

Póki co, czekam na pogodę i zbieram teorię do grzebania. Kanału ni mam, dostępu do kanału też nie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,134 sekundy. Zapytań do SQL: 11