Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
ASB blokuje się wybierak
Autor Wiadomość
krzeptus 

Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 4
Skąd: Warrington
Wysłany: 3 Grudzień 2012, 19:14   ASB blokuje się wybierak

Moi drodzy. Opiszę całą sprawę od początku.
Przez uszczelkę przedniej szyby przedostała się woda i zalała mi z lekka centralną konsolę, tam gdzie jest wajcha od skrzyni biegów, zwana przez specjalistów "wybierakiem".
Osuszyłem wszystko szmatką. Niestety, przy próbie odpalenia silnika, rozrusznik nie przekręcił, a skrzynia była zablokowana w pozycji P.
Wysuszyłem wszystko suszarką do włosów. Samochód odpalił, ale skrzynia odblokowała się dopiero po dwóch godzinach. Przez te dwie godziny dosuszałem cały ten rejon używając nawiewu gorącego powietrza skierowanego na nogi.
Całe zdarzenie miało miejsce trzy dni temu. Teraz samochód odpala "na dotyk", ale wybierak skrzyni jest zablokowany na P i "odpuszcza" dopiero po 10-ciu - 30-stu minutach. O co w tym chodzi. Może to nie jest już kwestia wilgoci?
Proszę o pomoc.
_________________
Dzięki za wasz czas
Ostatnio zmieniony przez maurycy 3 Grudzień 2012, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 3 Grudzień 2012, 19:32   

jakie temperatury ?? według mnie przymarza jeszcze, bo nie wierzę że zardzewiał :P
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
krzeptus 

Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 4
Skąd: Warrington
Wysłany: 3 Grudzień 2012, 20:04   

No niestety temperatury są różne. Przez te trzy dni był i mróz i nie było mrozu. Jeżeli zardzewiał to gdzie? Jakieś styki, elektryka czy co?
_________________
Dzięki za wasz czas
 
 
bart1527 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 451
Skąd: warszawa
Wysłany: 4 Grudzień 2012, 09:52   

Wyciągnij ten wybierak, rozbierz go, w środku jest takie pudełko wielkości paczki papierosów, które daje sygnał elektryczny do sterownika skrzyni jaka pozycja jest wybrana na wybieraku i odpowiednio steruje skrzynią. Rozbierz to "pudełko", wyczyść, wysusz i powinno chodzić, chyba że zwarcie spowodowane zalaniem spaliło sterownik skrzyni (pod nogami pasażera) to gorzej...
_________________
W208 CLK 230 '01
S202 C220 D '97
W124 300E 2.8 '93
W126 420 SEL '86
 
 
dobermannn


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Grudzień 2012, 12:13   

a sprawdzałeś czujnik przy pedale hamulca który odblokowuje wajchę z położenia P lub sam system blokady przy wybieraku (o ile jest w :mb: taki system bo naprawdę nie wiem - podpatrzone z innych samochodów ale chyba powinno być i tu) bo z opisu tylko coś takiego mi do głowy przychodzi.
_________________
Mercedes C200 "Czarna Perła" - Szlachetny i wykwintny rocznik `94
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=15094
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=15741
 
 
krzeptus 

Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 4
Skąd: Warrington
Wysłany: 7 Grudzień 2012, 12:02   

Nie było mnie kilka dni na forum bo walczyłem z samochodem w chwilach kiedy nie byłem w pracy. Wasze rady i sugestie trafiły w dziesiątkę. Moduł wybieraka szlag trafił.
Podzielić się muszę przy tej okazji smutną refleksją kierowcy, któremu mercedes się nigdy nie psuł. Chcąc wymontować to cudo trafiłem na cudowne śrubki o łebkach w kształcie kwitnących stokrotek, których widok doprowadził mnie do szewskiej pasji. Ja wiem, że każdy chce chronić swoje patenty i swoich mechaników. Czasem tęsknię za Syrenką czy Wołgą, które można było naprawić kluczem francuskim i młotkiem.
Jeszcze raz dziękuję za porady.
Niedługo się pewnie znowu zobaczymy.

M.
_________________
Dzięki za wasz czas
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Grudzień 2012, 22:31   

No nie wiem czy zestaw imbusów to takie specjalistyczne narzędzie :mrgreen:

Następnym razem podaj VIN, bo wybieraków były 3 typy.
Pozdr.
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Fahren 

Dołączył: 25 Mar 2021
Posty: 5
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 25 Marzec 2021, 18:44   

Odgrzeję kotleta

Rozrusznik mi nie kręci na pozycji P, na N pali od strzała. Reszta działa (podświetlenie, wybrany bieg etc poza światłami cofania - inny temat). Też trzeba rozebrać kasetę, czy szukać przyczyny gdzie indziej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,211 sekundy. Zapytań do SQL: 10