Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak kostki ISO,wszystko obcięte,jak to podłączyc?
Autor Wiadomość
wojtq 

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 18
Skąd: Jasło
Wysłany: 23 Listopad 2012, 21:46   

Jutro sprawdzę i zweryfikuję czy kolor kabla się zgadza z przewidywaną przez Ciebie funkcją :)
 
 
 
man212 

Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 170
Skąd: Radom
Wysłany: 9 Grudzień 2013, 12:45   

Do czego służy wyjście D2B w tej rozpisce w radiu MB audio 10cd ?? Czy da się pod niego podłączyć kabel USB ?

[ Dodano: 9 Grudzień 2013, 14:47 ]
W W202 sprzed FL (1993) mam takie okablowanie radiowe:
http://pl.tinypic.com/vie...=4#.UqXIz53xKUl
http://pl.tinypic.com/vie...=4#.UqXI0Z3xKUl

Chcę podłączyć radio Mercedes-Benz audio 10cd MF2199

Mam rozpiskę radia ale nie mam rozpiski okablowania W202 sprzed FL. Tzn. jakiego koloru kabelek za co odpowiada. Jest ktoś w stanie mi wyjaśnić funkcje i kolory kabli w aucie sprzed FL ?

[ Dodano: 9 Grudzień 2013, 17:50 ]
Radio MB audio 10 cd MF2199 (chyba alpine)

Z informacji zebranych z internetu i tego forum wyszedł mi taki schemat kabli do podłączenia powyższego radia:

Kostka ISO A: Zasilanie
8 – brązowy masa
7 – zasilanie ACC +12V, czerwony czasem pomarańczowy
4 – podtrzymanie +12V batt, najczęściej żółty przewód, czasem czerwony (znowu Niemcy) (czerwono niebieski gruby w FL)
1 – przyrost prędkości SCV (zielono fioletowy w FL)
2 – k line Diagnoza i Konfiguracja (zielono-czerwony w koszulce w FL)
3 – telefon wyciszenie (w FL nie wystepuje ---) (Blaupunkt szary lub zielony)
5 – sterowanie automatyczna antena (---) (niebiesko-bialy w FL) Kabelek koloru niebieskiego (japońskie, trochę europejskich), ale czasem inny (np. "krzak" ma... czerwony). Podłączamy to do wejścia w sterowniku anteny (ale nie jako zasilanie anteny automatycznej - grozi to uszkodzeniem radia) lub też złącza sterującego wzmacniaczem mocy (tylko i wyłącznie do tego złącza a nigdy jako zasilanie).
6 – ILL podświetlenie (niebiesko szary w FL) najczęściej pomarańczowy (Europa) ale czasem fioletowy (np. Roadstar) lub zielony (Gelhard).
Kostka ISO B: Głośniki
3- głośnik Przedni prawy+ kolor najczęściej szary dla przewodu +, (pomarańczowy w FL)
4- Prawy Przód- szary z czarnym paskiem dla – , (brązowo pomarańczowy w FL)
5- Lewy Przód+ kolor najczęściej biały (lub brązowy) dla przewodu +, (zielony FL)
6- Lewy Przód - , biały (lub brązowy) z czarnym paskiem dla – , (brązowo zielony FL)

Czy dodatkowo kostke C też można podłączyć w aucie sprzed FL ? I czy kostka B powyżej uwzględnia podłączenie tweterków ?
_________________
W202 220D. '93
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Grudzień 2013, 11:03   

man212 napisał/a:
Do czego służy wyjście D2B w tej rozpisce w radiu MB audio 10cd ?? Czy da się pod niego podłączyć kabel USB ?


To wejscie światłowodu ze zmieniarki, nie da się tam podłaczyc USB

man212 napisał/a:
Mam rozpiskę radia ale nie mam rozpiski okablowania W202 sprzed FL. Tzn. jakiego koloru kabelek za co odpowiada. Jest ktoś w stanie mi wyjaśnić funkcje i kolory kabli w aucie sprzed FL ?


W Twoim przypadku stałe 12V to kabelek różowo-czerwony, 12V po stacyjce to prawdopodobnie ten zielony obok różowo-czerwonego. Aczkolwiek potwierdziłbym to jakimś miernikiem lub probówką.
Masa to brązowy cienki - prawdopodobnie ten wkręcony w ta kostkę od żyrandola, też do potwierdzenia probówką.
Niebieski wygląda na wyjście sterujące 12V z radia. Również można to sprawdzić miernikiem (z probówką w tym miejscu bym uważał, chyba, że jakaś małej mocy)
Glosniki to te 4 grubsze przewody zawiniete czarną izolacją - kanał lewy brązowy i brązowo-zielony, kanal prawy brązowo-czarny i brązowo-zielono-czerwony.
To tyle na odległośc, potwierdzić to co napisałem se musisz niestety sam.

man212 napisał/a:
Czy dodatkowo kostke C też można podłączyć w aucie sprzed FL ? I czy kostka B powyżej uwzględnia podłączenie tweterków ?


Kostka C to sterowanie zmieniarki, jeśli nie ma zmieniarki, nie będzie też kostki C. Kostka B uwzględnia podłączenie tweeterów. Są one podłączone równolegle do głosników w przednich drzwiach, bez żadnych zwrotnic, jedynie przez kondensator.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
man212 

Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 170
Skąd: Radom
Wysłany: 10 Grudzień 2013, 11:36   

No dzięki za fatygę. Jednak z tego co napisałeś wszystko trzeba miernikiem pomierzyć a ja takiego miernika jak i wiedzy nie mam, więc oddam te kable do zakładu RTV. Wole nie ryzykować.
_________________
W202 220D. '93
 
 
AS PIK 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 136
Skąd: Rybnik
Wysłany: 19 Luty 2014, 11:48   

Witajcie! Jaką przejściówkę zakupić by nieoryginalne radio śmigało bez problemu ?! w202 przed lift
_________________
Sport&Skóra C200

C200 Sport&Skóra
WDB2020201F108022
 
 
elpaco 

Pomógł: 22 razy
Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 922
Skąd: Gniezno
Wysłany: 19 Luty 2014, 12:03   

Przed liftem była kostka iso więc każde radio z tą kostką będzie Tobie działało.
_________________
WDB2020201A088476 prawie zwykłe 2.0 16v w kolorze 691
zobacz: http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=19343
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,132 sekundy. Zapytań do SQL: 9