Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie polecacie CB radio
Autor Wiadomość
Mateusz1988

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 50
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 4 Kwiecień 2011, 13:10   

Sam woże się z takim badziewiem, ojcu dałem taki badziew jak to nazywasz...nie dlatego ze mnie nie stac tylko dlatego ze nie lubie rpzeplacac za firme jak co niektórzy....wmówi bajki ze harry tio super radio i aby tylko gotówke wywalic... W domu mam jacksona 1 w orginalnym stanie i fakt radio drogie do auta duże ale nie chce innego. Coś za co..... ale żeby przeplacac za firme?
 
 
dj_drops

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 174
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Kwiecień 2011, 13:22   

Nie wiem jak długo jesteś w branży, ale nie słyszałem żeby ktoś był zadowolony z Onwy - tzn gadać to i ona gada i większości w aucie nie będzie przeszkadzać
_________________
wdb2020201a311628 i wszystko jasne + Fotki!

 
 
Mateusz1988

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 50
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 4 Kwiecień 2011, 13:40   

Przykro mi że nie slyszales dobrych opini. W branzy 3lata oficjalnie.
Ja używałem mk3 jeszcze w gimnazjumw domu i tak sympatia do niego została po dziń dzisiejszy.
Jest najprostsze radyjko bez wodotrysków. Modulacja na poziomie 90% w fm a w am cos kolo 2-2,5khz na maxie.
Jedynie na o sie mozna poskarżyc to przy założeniu do benzyniaka potrafi łapać szumy ale to można w prosty sposób wyeliminowac. Nie robmy koledze of topa , bedzie chcial wiecej informacji a temat danego radia spyta, wtedy wyrazicie opinie na dany sprzet
 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 4 Kwiecień 2011, 20:24   

pasek888 napisał/a:
Radio jest "niskoszumne", ponieważ jest mało czułe.
no czy jest takie malo czule to bym sie nie zgodzil ja i napewno wielu innych ja nie widze do 400zl radia ktore bylo by od niego odczowalnie lepsze


wiec tak w naszych autkach jest taki problem ze generuja one duzo zaklucen przerabialem tti w swoim i nie dalo sie nic odbierac teraz radio eksploatuje moja dziewczyna w seacie nie ma tam zadnej elektroniki radio odbiera na 25cm antenie z okolo 4km bez problemu

a teraz o moim zestawie uniden 520xl i wilson lite wil dosc dobry zestaw nadawanie i odbior ze stacja bazowa na 20km z szumem ale zrozumiale lacznosc z mobilami okolo 8km glownym problemem u mnie jest to ze mam ksenony i niestety generuja one duzo szumu praktycznie squelch na polowie wiec do naszych :mb: podstawa musi byc filtr anl bez tego nie bardzo idzie rozmawiac na wiekszym dystansie
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
Mateusz1988

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 50
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 4 Kwiecień 2011, 21:20   

kolego 13696 nie wiem wczym masz problem z szumami ponieważ u mnie one nie występują(brak ksenonów) ale są skuteczne chodź dostepne ciężko filtry na przewód +, miałem taki w TOLEDO i spełniał doskonale funkcje. Ja na sirio ML145 i inteku m120 mam hehe 5km w lini prostej.
Załozyłem ją bo słyszałem dobre opinie....... wcześniej ganiałem z titaniuim 7000 i zasieg był 2x wiekszy bez żadnego problemu i to wysłużony INTEK!!!!

Jak smigalem golfem mialem zamontowaną antene alana 9+ na dachu+ onwa mk3 udawalo mi sie nawiazac łąćzność z bazą na około 45km z mobilami 14-18km było normą SWR nie przekraczał 1 na każdym kanale sprawdzane:))
 
 
pasek888 

Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Zielona Góra/Cottbus
Wysłany: 4 Kwiecień 2011, 22:42   

Skoro na ML'ce masz 5km zasięgu, to coś jest z nią nie tak. Skoro siedzisz w branży, to powinieneś potrafić to naprawić. Więc w branży może siedzisz, sprzedajesz i stroisz, ale po Twoich wypowiedziach o super onwie i słabym zasięgu ML'ki stwierdzam, że pojęcia masz niewiele. W ogóle porównywanie Onwy i Harrego III, to jak porównanie Poloneza z W202. Różnica jest znaczna.

Jeśli chodzi o zasięg, to na WA-27 (200cm) z bazówką zrobiłem łączność na 115km w linii prostej. Film tu: http://www.youtube.com/watch?v=VauZGigwtrI

Co do głuchego Unidena 520 - słyszy po prostu mniej od innych. Słabe sygnały dla niego nie istnieją.
_________________
Obecnie: Daihatsu Applause 1993r. 1.6 105KM - na sprzedaż za 2000zł : http://styl.otomoto.pl/da...-C14052384.html
W planach: W202 C180
 
 
mrrocky 
Grupa 3-miasto


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 1571
Skąd: Gdynia
Wysłany: 5 Kwiecień 2011, 01:42   

Mateusz1988 napisał/a:
SWR nie przekraczał 1 na każdym kanale sprawdzane:))
Kolego, nawet w laboratorium w mozliwe bliskich idealu warunkach nie da sie uzyskac SWR 1.0 a ty masz ponizej co w ogole przeczy prawa fizyki bo idealny SWR to 1.0 gdyby nie bylo zadnych zaklucen itp. ;)
Wiec radze zaczac kalibrowac miernik przed kazdym pomiarem tak jak to powinno byc lub kupic jakis dzialajacy ;)
_________________
s202 C250T DT na bordowych skorach. Poszlo w swiat.
Jest e46 320dAT M47TÜD20
J308 LUJ
f31 325d N47D20D
 
 
pasek888 

Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Zielona Góra/Cottbus
Wysłany: 5 Kwiecień 2011, 02:17   

mrrocky napisał/a:
Mateusz1988 napisał/a:
SWR nie przekraczał 1 na każdym kanale sprawdzane:))
Kolego, nawet w laboratorium w mozliwe bliskich idealu warunkach nie da sie uzyskac SWR 1.0 a ty masz ponizej co w ogole przeczy prawa fizyki bo idealny SWR to 1.0 gdyby nie bylo zadnych zaklucen itp. ;)
Wiec radze zaczac kalibrowac miernik przed kazdym pomiarem tak jak to powinno byc lub kupic jakis dzialajacy ;)


To po prostu kolejny dowód na zaświadczenie o jego "fachowości".

Ja swoje zdanie poparte doświadczeniem wyraziłem, dostęp do filmów na YT też tutaj przesłałem. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.
_________________
Obecnie: Daihatsu Applause 1993r. 1.6 105KM - na sprzedaż za 2000zł : http://styl.otomoto.pl/da...-C14052384.html
W planach: W202 C180
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 5 Kwiecień 2011, 08:27   

pasek888 napisał/a:
mrrocky napisał/a:
Mateusz1988 napisał/a:
SWR nie przekraczał 1 na każdym kanale sprawdzane:))
Kolego, nawet w laboratorium w mozliwe bliskich idealu warunkach nie da sie uzyskac SWR 1.0 a ty masz ponizej co w ogole przeczy prawa fizyki bo idealny SWR to 1.0 gdyby nie bylo zadnych zaklucen itp. ;)
Wiec radze zaczac kalibrowac miernik przed kazdym pomiarem tak jak to powinno byc lub kupic jakis dzialajacy ;)


To po prostu kolejny dowód na zaświadczenie o jego "fachowości".

Ja swoje zdanie poparte doświadczeniem wyraziłem, dostęp do filmów na YT też tutaj przesłałem. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.


czepiacie się chłopaka ;)
musi z czegoś żyć, powiedzieli mu co ma mówić i tego się trzyma :mrgreen:

A że ja bym u niego CB nie kupił to już insza inszość :mrgreen:
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Mateusz1988

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 50
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 5 Kwiecień 2011, 13:27   

Jasne:) wmawiam ludziską kit tak jak wy ze harry najlepszy.
Podjedz do mnie a Ci udowodnie swoim miernikiem sprawdzisz.......
W domu mam JAcksona 1 i teżmam swr 1.0 i nie napisalem mniej jak 1 tylko nie przzekracza 1.
poczytaj sobie co to znaczy dobre zestrojenie i jak to sie robi potem sie wypowiadajcie.
Dobra masa to podstawa i bez zadnego problemu zejdziesz do 1.0 i powiem Ci wiecej, Mam nadal antene lemma at1700 ktora wisi na balkonie na balustradzie(3pietro) ustawiłem tak antene tak sie udało że miernik swr ani drgnie na 1,19.
na 20 i 40 drgnie minimalnie. I nie wmowisz mi ze się nie da:))
poczytaj posiedz wtemacie troszke a zobaczysz bo google to tylko teoria w praktyce moze byc inaczej. 73 dla wszystkich

Do Pasek. Siedze w tym ale głównie sprzedaje aczkolwiek wczesniej pracowałem na serwisie9amatorsko i ztad moja wiedza.
Antena sirio ML145 ustawione mam na 1,2 nie moge zejsc niżej. A to dlatego że nie ma dobrej masy(tak mysle), co do zasiegu no niestety mam w powiewach 5(nadawanie) odbiór znacznie wiekszy. Ale co ztego? testując rózne anteny doszedlem do wniosku że z moim intekiem najlepiej współgrała kopia presidenta czyt.Yosan/titanium 7000. Są to odpowiedniki znacznie tansze i tak samo skuteczne. Nadawanie i odbiór około 10-12 km. Tyle samo mialem na presidencie.
Zapamietajcie ze metoda SMD nie zawsze się sprawdza i takie radio nie jest dobże kalibrowane.
Zobaczcie SS3900EFT radio wstegowe super itp jednak nie bo fabrycznie jest nie dostrojona....aby poprawnie działałą trzeba ja wziąść na stół.
to że ktoś zriobił łąćzność na 115Km tylko pogratulować.
Pozatym nie porownuje harrego do onwy jako takie radia ale chodzilo mi oto ze dla przecietnego uzytkownika nie potrzeba takiego radia i onwa w zupelnosci wystarczy aby dowiedziec sie o korkach itp. harry owszem ale stary nie nowy. To tyle nie bede wdawal sie w dyskusje bo widze ze sami zwollenicy presidenta..jak ktos woli przeplacac i wierzy sprzedawczykom:) jego kredki:) ja dalej uwazam ze onwa jest dobrym radiem.
Ostatnio zmieniony przez topol 7 Kwiecień 2011, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mrrocky 
Grupa 3-miasto


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 1571
Skąd: Gdynia
Wysłany: 5 Kwiecień 2011, 14:00   

Mateusz1988 napisał/a:
W domu mam JAcksona 1 i teżmam swr 1.0
Kolego ja nie chce byc nie mily ale powinnes troche poczytac o tym jak sie sprawdza WFSa lub sprawdzic swoj miernik, a najlepiej sprawdzic caly montaz analizatorem bo jak narazie dalej onieśmielasz fizyke :)
_________________
s202 C250T DT na bordowych skorach. Poszlo w swiat.
Jest e46 320dAT M47TÜD20
J308 LUJ
f31 325d N47D20D
 
 
Mateusz1988

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 50
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 5 Kwiecień 2011, 15:05   

mrrocky napisał/a:
Mateusz1988 napisał/a:
W domu mam JAcksona 1 i teżmam swr 1.0
Kolego ja nie chce byc nie mily ale powinnes troche poczytac o tym jak sie sprawdza WFSa lub sprawdzic swoj miernik, a najlepiej sprawdzic caly montaz analizatorem bo jak narazie dalej onieśmielasz fizyke :)


przyjedź i sprawdz swoim WFS-em hehe:) rozwiejesz swoje wątpliwości.

Zapraszam na CB-POLSKA.pl :) tam są fachowcy i pogadaj znimi:)
 
 
dj_drops

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 174
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Kwiecień 2011, 19:30   

jeżeli tacy fachowcy jak na elektroda to może lepiej nie ;)
a dobrego analizatora antenowego nic nie zastąpi :D
_________________
wdb2020201a311628 i wszystko jasne + Fotki!

 
 
Mateusz1988

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 50
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 5 Kwiecień 2011, 21:03   

dj_drops napisał/a:
jeżeli tacy fachowcy jak na elektroda to może lepiej nie ;)
a dobrego analizatora antenowego nic nie zastąpi :D


Wysil sie i wejdz na CB-polska.pl i skoncz głupkowate komentowanie........ są ludzie z 30letnim stazem w cb.........
 
 
pasek888 

Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Zielona Góra/Cottbus
Wysłany: 5 Kwiecień 2011, 22:34   

Ktoś kupuje Harrego po to, żeby mieć spokój w aucie i wygodę.
Onwa lubi zaszumieć, nie powala modulacją i odbiorem. Podstawowe radio.

To tak jak ktoś potrzebuje auto do przemieszczania się, to kupi Cinquecento.
Ale ponieważ zależy mu na jakości, wygodzie, frajdzie - kupuje Mercedesa.

Ja proponuję zakończyć ten OT. Swoje zdanie o radiach wyraziłem, podałem propozycje w kwocie do 600zł - radia o przyzwoitej pracy i extra wymiarach do auta.
_________________
Obecnie: Daihatsu Applause 1993r. 1.6 105KM - na sprzedaż za 2000zł : http://styl.otomoto.pl/da...-C14052384.html
W planach: W202 C180
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,091 sekundy. Zapytań do SQL: 6