Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Szarpanie przy puszczeniu gazu.
Autor Wiadomość
atQ 
Otek

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 231
Skąd: Krk
Wysłany: 26 Maj 2015, 20:44   

Pioterek I tu Ci muszę przyznać pełną rację bo jak mawiają każdy kij ma dwa końce :)
_________________
MB W202 2.2 benzyna 93r. Elegance
 
 
bartosz109 

Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 26
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 3 Czerwiec 2015, 09:46   

Doświadczyłem takiego szarpania podczas ostrzejszego ruszania w 190 - tce, przyczyną był docisk, wyłamane były dwie sprężynki. To tak z mojego doświadczenia, może się przyda.
_________________
190 2.0D 90 r.
C 200 D 93 r.
C 220 D 97 r.
 
 
Greg_G 
The Best or Nothing.


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 1636
Skąd: lubelskie
Wysłany: 13 Lipiec 2015, 11:57   

[ Dodano: 3 Czerwiec 2015, 14:54 ]
Dzięki za info. U mnie po wymianie płynu jest i tak dużo lepiej, opowiedziałem temu mechanikowi o tym jak się autko zachowuje- zalecił mi wymianę pompki sprzęgła ( sugeruje się tym, że szarpanie nie występuje jak samochód jest rozgrzany, po kilku kilometrach). Przesadziłem, też z tym braniem sprzęgła, nie bierze przy końcu, ale fakt, od razu po wymianie płynu autko było przy puszczaniu pedału dużo silniejsze przy ruszeniu....

[ Dodano: 13 Lipiec 2015, 11:55 ]
Perypetii ciąg dalszy. Pojechałem do pewnego sławnego warsztatu na lubelską elizówkę. Panowie od razu chcą mi ściagać skrzynię. Zajrzał do wysprzęglika. Pokazał mi że sama jego metalowa końcówka jest już trochę wyrobiona i że może przez to słabo dociska i słabo rusza. No to mowię- wymieńmy i zobaczmy.
Jednak nie, mówi, że pewnie łapa sprzęgła też jest wyrobiona i trzeba zwalać skrzynie itd.


Co o tym myślicie- może warto wymienić ten wysprzeglik? To naturalne, że się tak wyrabia ?
Wymieniał ktoś ?
_________________
W211 E320 CDI V6 FL Avantgarde Kombilimousine Sports Package
 
 
Basajew 

Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 45
Skąd: Schalbruch
Wysłany: 13 Lipiec 2015, 22:00   

W mercedesie nie robilem nic takiego, ale na przykladzie np. fiata warto sprobowac. Najpierw wyjmij wysprzeglik, rozbierz, wymyj wyczysc, sprawdz tlok, sprezyne (ewentualnie rozciagnij ja troche), gumki i zakladaj. Jak bedzie poprawa to zainwestoj w nowy. Jaknie bedzie to.......
_________________
W202 2,2 CDI kombik 99r
ML W163 400 CDI
 
 
asasyn18 


Pomógł: 79 razy
Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 1264
Skąd: Koszalin
Wysłany: 13 Lipiec 2015, 22:16   

Greg_G, a tak z ciekawości, to nie masz czasami u siebie koła dwumasowego :?:
_________________

Malachitowy C200 Diesel 1994r.
 
 
Greg_G 
The Best or Nothing.


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 1636
Skąd: lubelskie
Wysłany: 13 Lipiec 2015, 22:29   

Nie wiem. Pewnie tak. Ale zanim zwalę skrzynie, to chce sprawdzić inne tańsze możliwości. Poza tym intryguje mnie to, że po wymianie płynu sprzęgło zaczęło pracować od razu ,lepiej, samochód szybko i ładnie startował. Porządnie go dociskało. Po dwóch dniach wróciło do 'normy' :x
_________________
W211 E320 CDI V6 FL Avantgarde Kombilimousine Sports Package
 
 
Tomek_93 

Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 9
Skąd: Miastko
Wysłany: 23 Lipiec 2015, 10:21   

Witam, pozwólcie, że zabiorę głos w temacie. Otóż miałem takie samo szarpanie przy puszczeniu i dodaniu gazu bez względu na to jaki miałem wbity bieg. Mechanik zdiagnozował wyrobione tuleje tylnej ławy, jednak po wymianie było dalej to samo. Wtedy się wkurzyłem, zdemontowałem tylne koła i obserwowałem co się dzieje po "ruszeniu" w powietrzu. Okazało się, że pod przednimi tulejami były podkładki założone odwrotnie, przez co nie dociskały ławy do podłogi auta i była szpara ok. 1 cm. Po obróceniu tych podkładek i dokręceniu śrub dopiero ława zaczęła przylegać do podłogi. Dodam jeszcze, że w moim przypadku szarpaniu towarzyszyło stukanie.
_________________
C220 CDI '99 SPORT
WDB2021931F831169
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,138 sekundy. Zapytań do SQL: 9