Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawdopodobnie Układ Paliwowy w202 c180 benzyna
Autor Wiadomość
Dominik796 

Dołączył: 07 Paź 2020
Posty: 4
Skąd: zgierz
Wysłany: 7 Październik 2020, 16:42   Prawdopodobnie Układ Paliwowy w202 c180 benzyna

Witam wszystkich forumowiczów jestem nowy i liczę na odrobinę wyrozumiałości pod względem moich pytań jak i ortografii << tego szczególnie, a więc przejdę do rzeczy
udało mi się kupić Auto Mercedes w202 c180 benzyna Elegance rocznik 95
podobno miał problem tylko z dziurawym wężem paliwa i ogólnie stał bez odpalania około 2 lat
więc na lawecie go przyprowadziłem do siebie i spuściłem z lawety, wsadziłem nowy akumulator,
wlałem mu 10l benzyny odpaliłem, odpalił za pierwszym razem pochodził chwile i nagle zgasł i nie chciał już odpalić więc głowe pod auto i zobaczyłem jak mocno tryska paliwo (tak ucieszyło mnie to nawet że ciśnienie dobre) więc wziąłem go na najazdy wymieniłem mu wężyki paliwa i nowy filtr paliwa założyłem, z tej pompy co jest podczepiona pod filtr paliwa wystrzeliło mocno cisnienie jak zdjąłem taki wielki gumowy wąż, zalałem go 15l benzyny potrząsłem poczekałem kilka minut wsiadłem i próbowałem odpalić, rozrusznik kręci ale nic poza tym wziąłem samo-start i z samostartu odpalił na sekundę i zgasł

i teraz tak
w nowym Filtrze było trochę benzyny jak go odpiąłem po nieudanej próbie
w wstępnej pompie paliwa (nie wiem jak to zwać) co jest podczepiona pod filtr paliwa jest sucho nic nie dało próba zalania jej strzykawką i brak tego ciśnienia co wcześniej

cewki i świece sprawdzone iskra jest


po wsadzeniu kluczyka i przekręceniu 2 razy słyszę lekkie bzyczenie (to chyba główna pompa paliwa) ale nie wiem w 100%

kluczyk scyzoryk nie działa w ogóle czy to możliwe że immobilaizer blokuje? sprawdzałem cyfrowym aparatem sygnał diody i żadnego nie emituje nawet po wymianie baterii kluczyk i pilot mam tylko 1.

tak było kilka tematów ale większość tyczyła się diesel lub lepszych a inne tematy jak szukałem odpowiedzi to nic nie mogłem znaleźć konkretnego bo niby problem podobny do mojego ale jednak za chwile rozmowy schodziły na inny plan
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 7 Październik 2020, 16:59   

Najprawdopodobniej coś z kluczykiem. Powinien emitować światło. Często się zdarza w nich, że odpada microswitch. Potem zakodować kluczyk. Metod jest kilka w zależności od systemu jaki masz. Wszystko jest na forum.
Zacznij od kluczyka.
 
 
 
Dominik796 

Dołączył: 07 Paź 2020
Posty: 4
Skąd: zgierz
Wysłany: 7 Październik 2020, 17:44   

kluczyk sprawdziłem
scieżki całe
brak przypaleń
nic nie popuchnięte
ale nadal brak sygnału na pilocie z baterii
czyli zostaje mi opcja z tym całym modułem pilota żeby na allegro kupić sam pilot i moduł i zaprogramować. no nic spróbuje w tym kierunku jak sie nie uda szukać będę dalej
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 7 Październik 2020, 18:54   

Jak zakupisz moduł [ten pod nogami pasażera] z tymi samymi numerami i pilotem od niego, to po zakodowaniu odpali od strzała.
Ale jak raz ci samochód odpalił, to napraw pilot i powinien działać bez problemu. Mogły być włożone źle baterie [z boku jest blaszka] i jedna bateria dostała zwarcie i jest złom, przez to pilot nie działa.
 
 
 
Dominik796 

Dołączył: 07 Paź 2020
Posty: 4
Skąd: zgierz
Wysłany: 7 Październik 2020, 19:20   

dzięki za podpowiedz z baterią oryginalnie ta blaszka boczna była wgięta w dół wyciągnąłem ją do góry na maxa wsadziłem baterie i tą blaszką docisnąłem od góry i jak naciskam to kluczyk zapala sie i gasnie ta dioda w obiektywnie aparatu :D teraz musze ogarnąc czy ma sie cały czas palic jak trzymam guzik i czemu nie palą sie diody w samochodzie
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 7 Październik 2020, 20:33   

Z tego co pamiętam, to chyba jak w ciągu minuty nie zmienisz baterii, kluczyk trzeba zakodować, inaczej samochód nie będzie reagować na niego.
Jeszcze raz piszę; w tym roczniku są minimum dwie kombinacje kodowania. Szukaj na forum, wszystko jest.
Ja musiałem nacisnąć przycisk na ileś sekund i przekręcić kluczyk na zapłon czy jakoś tak. Inne wersje [starsze] miały jakąś kombinację naciskania 3 razy czy coś.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,109 sekundy. Zapytań do SQL: 10