Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
11 Październik 2008, 12:58
Car audio - jak to wyglada.
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 6 Grudzień 2006, 22:12   

zeusy zakupilem na ebay za 150euro, w sumie to sporo kasy, a zakup byl spontaniczny, mysle, ze napewno mozna kupic lepszy zestaw za te pieniadze;) pozdrawiam
 
 
Michał_fitness 
Michał


Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 153
Skąd: wrocław 0602616285
Wysłany: 7 Grudzień 2006, 18:34   

NO i kupiłem Powerbass AutoSound S-6C RMS 70W 90dB

Kurcze jest ok :mrgreen:

Piekny głęboki bass , aksamitne soprany i to wszystko za 299zł
Zwrotnice proste ale skuteczne , dystanse kupiłem od Omegi pasowały
Gwizdki dałem osobno nad starymi lepiej tak grają .

teraz zajmę się tyłem , muszę zamontować wzmacniecz jak chcę dać do pieca :(

Ale i tak jest ok
_________________
202(97) 180 esprit kombi srebrny
WDB2020781F581176
http://www.fitnessplanet.com.pl
www.instruktorfitness.com.pl
www.fitnessmanager.com.pl
www.royalfitnessplanet.com.pl
 
 
qbick 
qbick

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 236
Skąd: Olkusz
Wysłany: 8 Grudzień 2006, 12:09   

Zgadza się głośniki JBL są przereklamowane! Ja słyszałem jeśli chodzi o herz'a serie esk-licha i hsk-lepsza w tych pieniadzach polecam phase a widze ze z wroclawia jestes a tam kolo mial chyba na allegro za 400pln wiec cos utargujesz osobiscie. Posłuchaj tez jak bedzie miał rainbow i powerbass'a bo tylko odsłuchowo wybierzesz lepszy dla siebie dźwięk. A jak masz wiecej kaski to polecam DLS'a kolega ma w golfie IV pod wmakiem audisona i wymiataja!!!
_________________
Qbick@SetH.MB
C 220 Diesel Elegance '96
WDB2021211F392212
 
 
 
Michał_fitness 
Michał


Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 153
Skąd: wrocław 0602616285
Wysłany: 8 Grudzień 2006, 19:16   

JEDNAK MUSZE ZAMONTOWAĆ WZMACNIACZ TEN STARUSZEK :mb: MA ZBYT MAŁĄ MOC BY SKUTECZNIE NAPĘDZIĆ MOJE NOWE GŁAŚNIKI .
ZASTANAWIAM SIĘ CZY W TYNE DRZWI MONTOWAĆ GŁOŚNIKI WIĘKSZE CZY ZOSTAĆ PRZY FABRYCZNYM ROZMIARZE :?
A I CZY KTOŚ WIE CZY TE ZWYKŁE KASECIAKI MERC ORGINAL MIEŁY WYJŚCIA NA WZMACNIACZ? :mrgreen:
_________________
202(97) 180 esprit kombi srebrny
WDB2020781F581176
http://www.fitnessplanet.com.pl
www.instruktorfitness.com.pl
www.fitnessmanager.com.pl
www.royalfitnessplanet.com.pl
 
 
tomcat 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 111
Skąd: mazow
Wysłany: 8 Grudzień 2006, 20:52   

No bez wzmacniacza te PB nie pokażą na co je stac , wystarczy dobra 2 kanałówka np alpine serii V12.
Co do tylnych drzwi to bez sęsu, szkoda kasy, lepiej przeznacz kase na radio bo ten seryjny raczej nie ma wyjścia na wzmacniacz.
_________________
c220CDI
 
 
qbick 
qbick

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 236
Skąd: Olkusz
Wysłany: 8 Grudzień 2006, 21:19   

Zgadzam sie z "kawalerem" :) jesli nawet to radio jakims cudem ma wyjscie na wzmacniacz to nie sa to standardowe wyjscia chinch. Oryginalny becker byl niewatpliwie dobry gdy na rynku nie bylo cd a o wmaku do auta to mozna bylo poczytac w zaganicznych pismach hehe:)
_________________
Qbick@SetH.MB
C 220 Diesel Elegance '96
WDB2021211F392212
 
 
 
tomcat 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 111
Skąd: mazow
Wysłany: 8 Grudzień 2006, 21:39   

qbick napisał/a:
Oryginalny becker byl niewatpliwie dobry gdy na rynku nie bylo cd

Ale są tez beckery na cd ba nawet na MP3 tylko drogie troche :D no i stylistycznie pasują do :mb: jak zadne inne.
_________________
c220CDI
 
 
qbick 
qbick

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 236
Skąd: Olkusz
Wysłany: 8 Grudzień 2006, 21:54   

Zgadza sie tylko ja mowilem o kaseciaku bo sam takiego mialem i roznica dzwieku do alpinki ktora posiadam jest kolosalna. Poreszta szczerze powiedziawszy z nagraniem kasety mia mialem pewne problemy ;) hehe coz exponaty muzealne nie powinny sluzyc do codziennego uzytku. Z reszta podobnie jak z cena bekerow jest tez z oryginalnymi naglosnieniami bose. Super sprawa ale po co przeplacac? Jak mozna miec (odsłuchowo!) to samo za mniejsze pieniądze. Ja mam nadzieje kupie sobie wypas system bose ale łacznie z nowa s-klass :D
_________________
Qbick@SetH.MB
C 220 Diesel Elegance '96
WDB2021211F392212
 
 
 
Gość

  Wysłany: 12 Grudzień 2006, 14:02   

Czecz! qubick mam do Ciebie kilka pytan. Otoz chce sobie zamontowac niebawem jakis wajny zestawik do mojego MB i mam kilka pytan zanim zaczne to robic.

Jak zdjales tapicerke drzwi przednich ? (moze masz jakis foty jak to zrobic nic nie uszkadzajac) ?

Jak glebokie sa miejsca montazowe z przodu ( NIE WIEM JAKICH GLOSNIKOW UZYC) ?

Czy panele ktore kupowalem pod glosniki z allegro sa specjalnie do W202 czy jakies uniwersalne ?? Mozesz podac linka jakiegos to sobie lookne ;)

Czy da rade wstawic w tylnia polke w miejsca gdzie sa glosniki 2 x 13cm na strone glosniki 6x9 i jak to najlepij zrobic nie robiac duzej demolki z autem :) ?


Jak oceniasz ten wzmacniacz co masz JBL-a ? Tez mysle nad jaka 6 kanalowka ale nie wiem czy przereklamowany JBLbedzie dobry czy lepiej Infinity czy moze jeszcze cos innego.



A jesli chodzi o wygluszenie to bede sie staral sam to zrobic :) Mam nadzieje ze mi sie uda :)

Pozdro
 
 
qbick 
qbick

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 236
Skąd: Olkusz
Wysłany: 12 Grudzień 2006, 21:45   

Sprawa pierwsza. Zdjęcie obudowy drzwi przednich: jak pisałem wygłuszenie robiła prof. firma i oni drzwi ściągali, do założenia samych głośników nie potrzebujesz ściągać obudowy drzwi troszkę sprytu i dasz rade :D wystarczy odkręcic sróbę od tej maskownicy głosnika i z czuciem ją zdjąć poźniej odkręcić sam głośnik z tym mocowaniem tzn. całkowicie pozbyć sie starego pierścienia w to miejsce wstawiasz pierscień kupiony na allegro http://www.allegro.pl/ite...e_glosnika.html i musi być do mietka bo podobno inne nie pasują. i do tegoż zamocowanego pierścienia przykręcasz swój nowy wypasiony głośnik 165mm :D :D kabelki do niego prowadzisz wcześniej jak zdemontujesz te części które zasłaniają tunel z kabelkami w drzwiach wystarczy też trosche czucia i kabelek masz puszczony nie musisz rozbierać pół auta :)
Głębokość jest całkiem spora najlepiej ją zmierzyć po opuszczniu szyby ale z tego co pamiętam wejdzie 99% głośników :)
Odnośnie głośników 6x9 na tylną półkę... Wszystko się da jak się chce ale ja bym nie polecał ajstrowania z tą półką. lepiej poszukaj jakis głośników 165mm okrągłych żeby pasowały w te kosze montarzowe(muszą mieć średnicę całego głośnika z obudową 165mm firmy Ci nie podpowiem ale są takie w ofercie wielu producentów) albo tak jak ja dotnij obudowę głośnika a raczej obudowe zawieszenia membrany tak by weszła :) Jeśli planujesz wrzucić do bagażnika jakiś bass to dwa pozostałe otwory zostaw przewiewne jak masz tam gąbkę to ją wyjmij bo merc jest tak dobrze wygłuszony że zamiast basu z bagażnika bedziesz słuszał łopotanie części :D
Jeśli chodzi o wzmacniacz to JBL to prawie to samo co INFINITKA w sumie ten sam koncern ja mam jaki mam bo miałem okazję go taniej kupić ogólnie jestem z niego zadowolony ale jak masz wiecej kasy to kup sobie np jakiegoś AUDISONA dużo czystszy dźwięk. I najważniejsze!!! Dobrze poprowadź kable i by były dobrej jakości bo ma to ogromny wpływ na szumy i zniekształcenia!
_________________
Qbick@SetH.MB
C 220 Diesel Elegance '96
WDB2021211F392212
 
 
 
Gość

Wysłany: 13 Grudzień 2006, 01:04   

O czyli lepiej 16 stki dwudrozne jakies wsadzi na tyl a po jednej dziurze 13cm z kazdej strony zostawic. Chyba bedzie lepiej, nie pomysalem nad tym wygluszeniem bagaznika w :mb: :D Ty jakie glosniczki tam wstawiles ? Ja nie bede rozcinal glosnikow.Powieksze po jednym otworze na strone tak zeby weszly. Jeszcze bede musial przeciagnac kable do przednich, tylnich,czincze pod wzmacniacz i przewod zasilajacy do radia no i oczywiescie wygluszyc drzwi przednie :/ Duzooo pracy mnie czeka:) Ale akurat lubie sie bawic w CA. Ty mas zpoprowadzone 3 pary czincz pod wzmachol ??
 
 
qbick 
qbick

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 236
Skąd: Olkusz
Wysłany: 15 Grudzień 2006, 08:47   

Ja mam tam wsadzone 16tki takiej starszej serii JBL'a GT odseparowany zestaw czyli tweetery osobno zamontowane w rogu półki kierunkiem na głowe tylnego pasażera, otworów nie polecam powiększać tylko lepiej głośnik dopasować żeby miał tą minimalna komorę tzn by całość przenoszonych drgań membrany szła do wew. autka a nie rozchodziła sie gdzieś pod tapicerką lepiej wsadź tam jakies 13tki lepsze :D .
Tak mam 3 pary chinchów puszczone tlko weź pod uwagę czy Twoje radyjko ma 3 pary wyjść na wzmaka u mnie są 2 pary na głośniki plus dodatkowa para na suba, więc jest z poziomu radia pełne sterowanie :) Powodzenia z pracą jak coś to pytaj jak tylko będę przy kompie chętnie pomogę. PzDr:)
_________________
Qbick@SetH.MB
C 220 Diesel Elegance '96
WDB2021211F392212
 
 
 
Gość

Wysłany: 24 Grudzień 2006, 15:54   

Qbik , ktoredy pusciles czincze ?? Czy duzo miales z tym problemow ?? Mam nadzieje ze nie trzeba demontowac calego wnetrza :lol: Juz zamowilem te panele na przednie glosniki. Na tyl wrzuce chyba jednak 13cm. Powiedz mi jak wyciagnac stare orginalne glosniki z tylu i czy jesli je zdemontuje to tez musze uzyc panelei na glosniki 13cm ( bo te stare sa zamontowane razem z jakims plastikiem czy moge bez problemu przykrecici do blachy polki )??
 
 
qbick 
qbick

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 236
Skąd: Olkusz
Wysłany: 4 Styczeń 2007, 10:44   

Przepraszam, że tak późno odpisuje ale troche nie miałem czasu wcześniej. :) Więc kable sygnałowe puściłem prawym tunelem łącznie z resztą kabli. Tylko musisz zwrócić uwagę by kable były dobrej, a nawet bardzo dobrej jakości by nie było zakłóceń. Najlepiej sprawdż jak masz możliwość połóż tam kabel powłaczaj np światła i jakies odbiorniki prądu a tym samym generatory zakłóceń i zobacz czy ma to wpływ na dżwięk, jeśli ma prowadż kabel z dala od tej wiązki albo zmien go na lepszy. Tunel biegnie pod progami jak je zdemontujesz i najlepiej siedzenie tylnej kanapy też to zobaczysz i sobie poradzisz.
Tylne głośniki podważ delikatnie i wyjdą bo są tylko na czymś przyklejone( nawet nie pamietam czy śróbki też były jak były to odkręć. Swoje nowe 13tki zamontuj koniecznie w tych kieszeniach montażowych bo są one dane nie bez powodu. nie przykręcaj samego głośnika do blachy- dźwięk bedie sie rozchdził pod tapicerką a nie do środka. Powodzenia!!! :D

[ Dodano: 25 Listopad 2007, 10:31 ]
W końcu się zawziołem i zamontowałem u siebie 6x9 :twisted: teraz dopiero dobrze i głośno gra :D śmiem twiedzić, że moja :mb: jest teraz jednym z najlepiej nagłośnionych aut w moim mieście :twisted: dla zainteresowaanych podaje aktualną konfigurację przód PHASE pcs 165.20, tył DLS 960 na półce plus INFINITY REF 1250W w skrzyni z bass reflex oczywiście w bagażniku, radio ALPINE 9847R, piec JBL GTO 755.6, kable DIETZ, wytłumione przednie drzwi. :mrgreen:
_________________
Qbick@SetH.MB
C 220 Diesel Elegance '96
WDB2021211F392212
 
 
 
giet 
Wolnossące 122KM


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: 0-22
Wysłany: 4 Listopad 2007, 13:18   Car audio - jak to wyglada.

Witam,

Planuje podłączenie nowego radia w C-klasie. Obecnie posiadam radio VW bez możliwości odtwarzania kaset z wyjściem na 2 głośniki.

Mam 8 głośników: 4 z przodu i 4 z tyłu. Zastanawiam się czy jest fabryczny wzmacniacz?? Jeżeli tak, to gdzie sie znajduje i czy jest on cztero czy sześcio kanałowy, bo 8 głośników bez wzmacniacza nie da się podłączyć. Drugie pytanie czy fabrycznie są zamontowane zwrotnice? Jeżeli tak, to gdzie sie znajdują?

Znalazłem post Camel-'a:

Po lewej stronie pod tapicerką - musisz od góry sciągać zawiasy z tej wykładziny - tam zaraz pod nią będzie czarna skrzynka. Były dwie wersje wzmacniaczy: 4o i 6scio kanałowe, jednak nie pamiętam na jakiej stronie o tym czytałem.


Pozostaje pytanie czy sa zwrotnice?
Podrawiam Giet
_________________
W202 http://picasaweb.google.pl/W202C180

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,155 sekundy. Zapytań do SQL: 10