Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
26 Styczeń 2012, 12:17
Drgania, wibracje na kierownicy
Autor Wiadomość
Rafuss 
Rafał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń
  Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 10:03   Drgania, wibracje na kierownicy

Koledzy mam problem :? a mianowicie bije mi kierownica między 100 a 120 km/h, wiem powiedzielibyście, że należy wyważyć i sprawdzić stan tech. Opon. Więc tak opony mam z 2006 roku i jeżdżą teraz dopiero drugi sezon, zostały założone na wiosnę zamiast zimowych, wyważane były dwa razy w ciągu 2 tygodni, za każdym razem obracane na feldze w celu lepszego ułożenia i nic nadal kierownica drga, musiałem pojechać w trasę, ale w Częstochowie już nie wytrzymałem pojechałem do serwisu opon a oni stwierdzili, że opony są poprzeciągane powyciągane i w ogóle bija na boki, no OK powiedziałem wymieniamy, ale na razie 2 szt. założono mi nowe Bridgestone ER30 205/60/15. No i dupa nic to nie dało nadal telepie mi kierownicą, ale stwierdzono luzy na kołach przednich (zawieszeniu) szczególnie na prawym w płaszczyznach góra-dół i lewo-prawo, powiedziano mi, że na pewno to od tych luzów. Co o tym wszystkim myślicie, bo na razie jestem lżejszy o koszt opon i efektu żadnego serce mnie boli, że zostawiłem im w Cz-wie moje 2 Firestonki mało śmigane i nic to nie dało? :(
_________________
C250DT 1996r smoke silver metallic
Ostatnio zmieniony przez Camel- 4 Październik 2008, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 10:15   

A w jakim masz stanie teleskop na drążku kierowniczym? Może już Tobie skończył się i nie tłumi drgań?
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
Rafuss 
Rafał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 10:21   

A widzisz bladego pojęcia nie mam, tak się w ogóle zastanawiam czy może być to wina luzów? Czy może jak piszesz jakiegoś teleskopu. Zawsze myślałem czy tez jak miałem do czynienia z drganiami na kierownicy w innych autkach to z reguły była to wina opon, no, ale w moim przypadku tę kwestię wyeliminowałem
_________________
C250DT 1996r smoke silver metallic
 
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 10:37   

Jak wejdziesz pod spód zobaczysz ten teleskop, odkręć go i zobacz czy trzyma, jak będzie można bez problemu rozciągać i ściskać go to znaczy że się skończył.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
Rafuss 
Rafał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 10:42   

a no oki dzięki za radę, ale może od jego złego stanu technicznego drgać kierownica między 100 a 120 km/h na pewno mimo wszystko sprawdzę ale tak się pytam moze ktoś miał podobny problem jak ja i wie co moze dawać taki efekt drgań na kierownicy :? chyba że luzy na kołach + ten amorek i to jest ten efekt, tylko najgorsze/najdrozsze takie eksperymentowanie co nie?
_________________
C250DT 1996r smoke silver metallic
 
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 10:49   

Sprawdź jeszcze luzy na łożyskach w przednich kołach, jeżeli jeszcze nie sprawdzałeś. Jak już wszystko sprawdzisz i dalej będzie to samo, rozejrzyj się za firmą, która doważa koła na aucie, nie wiem dokładnie jak to robią, ale słyszałem, że coś takiego robi się, może byś że któraś z tarcz bije.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
Rafuss 
Rafał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 10:54   

Adaśko luzy to wiem ze jakieś mam jak pisałem w 1 poście trzymając koło rękoma góra-dół i lewo-prawo, nie wiem czy to na łozyskach czy jakiś element zawieszenia ale luz jest i to w sumie nie taki malutki spokojnie się go wyczuwa.
_________________
C250DT 1996r smoke silver metallic
 
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 10:56   

Też miałem problem z drganiami przy podobnych prędkościach. Pierwsze podejrzenia od razu padły na złe wyważenie opon. Wulkanizator, do którego pojechałem do poprawki, opony wyważył i zasugerował zamianę ich miejscami (lewa na prawą i odwrotnie). Przy okazji stwierdził delikatny luz na lewym kole, ale równocześnie stwierdził, że jest tak minimalny, iż nie powinien być przyczyną. Po tych operacjach drgania prawie ustały, są praktycznie niewyczuwalne. Myślę, że po skasowaniu luzów, znikną zupełnie. Albo to ja jestem przewrażliwiony :)

Wulkanizator miał też lekkie zastrzeżenia co do samych opon. Kupiłem Dunlopy, nowe, przez internet - data produkcji 2007. Nie są wykonane perfekcyjnie, na maszynie było widać ich lekkie bicie. Co prawda mechanik mnie uspokajał, że ostatnimi czasy większość producentów opon zeszła na psy i mocno zaniżyli jakość produkcji, ale przyznam, że trochę się rozczarowałem. Na koniec tego wszystkiego usłyszałem, że :mb: jest baaaaardzo wrażliwa na jakość opon i od razu wykrywa nawet najmniejsze nieprawidłowości. Dodał też, że jedyne opony z którymi nie miał problemów to.. Micheliny. Tak samo jak mówił mój guru od MB. Zatem chyba już wiem, jakie moja :mb: będzie miała następne kapcie :)
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 10:59   

Skoro na wszystkie strony ma luz to najprawdopodobniej na łożyskach, poczytaj tu jak do tego się zabrać http://www.w202.pl/viewto...nich+%B3o%BFysk
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
Rafuss 
Rafał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 11:05   

Dzięki Gomezio za zainteresowanie się tematem u mnie niestety jak pisałem po wymianie opon nie ma najmniejszej zmiany, może i są trafione, ale jakoś osobiście nie chce mi się w to wierzyć. Najpierw jedne by biły też nie stare a i drugie nówka sztuka tak samo by biły. Coś mi się wydaje ze jakiś inny element :P macza tu swoje paluchy
_________________
C250DT 1996r smoke silver metallic
 
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 11:22   

Miałem ten sam problem, jak jeszcze jeździłem na stalowych felgach. Okazało się, że oponki są ok ale felgi są krzywe. Ale skoro u Ciebie wyważali koła, to na pewno by to zauważyli. Pozdr
_________________
»składak
 
 
Rafuss 
Rafał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 12:44   

ralf napisał/a:
Miałem ten sam problem, jak jeszcze jeździłem na stalowych felgach. Okazało się, że oponki są Ok, ale felgi są krzywe. Ale skoro u Ciebie wyważali koła, to na pewno by to zauważyli. Pozdr
Wiesz, co ralf widzę, że jesteś z Torunia jak ja, opony wymieniam w WULKANIE na rogu Rydygiera a Wschodniej i pewnie wiesz jak oni podchodzą do sprawy poprostu z sercem nigdy nie założą dużego ciężarka tylko tak długo obracają na feldze oponę, aż odważnik będzie jak najmniejszy. Felgi też mi zweryfikowali pod katem ich stanu technicznego
_________________
C250DT 1996r smoke silver metallic
 
 
 
chrzanio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 107
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 13:12   

Witam, mam cos podobnego u siebie, tylko ze to bardzo slabe drgania, wlasnie tak przy 120km/h i wiem ze to wina opon mimo ze sa po jednym sezonie, ale kupilem jakies tanie Matadora i one juz tak maja ;] Zgadzam sie z twierdzeniem ze merc jest czylu na jakos opon, na zimowkach (uzywanych) stan w miare ok, jazda samochodem to bylo przeklenstwo, auto uciekalo na starsznie na lewo i bylo starsznie czule na pochylenie naiwezchni, dodajac do tego lekki luz na kierownicy, poprpstu koszmar. Na letnich Matadora jest 100 razy lepiej. U siebie tez musze wymienic ten amorek od drazka skretnego bo na jakis wertepach kiere mi z rak wyrywa :D PZDR :mb:
_________________
C-klasa 202 1.8 + LPG '94 Elegence
 
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 18:05   

Rafuss napisał/a:
Wiesz, co ralf widzę, że jesteś z Torunia jak ja, opony wymieniam w WULKANIE na rogu Rydygiera a Wschodniej i pewnie wiesz jak oni podchodzą do sprawy poprostu z sercem nigdy nie założą dużego ciężarka tylko tak długo obracają na feldze oponę, aż odważnik będzie jak najmniejszy. Felgi też mi zweryfikowali pod katem ich stanu technicznego

No właśnie u nich wymieniam oponki (rodzinka zresztą też), i chyba ich umieszczę w dziale z serwisami, są naprawdę nieźli. Jak zakładałem alu, to początkowo nie chcieli nawet zgodzić się na założenie 215/45R17, tylko upierali się przy 225/45R17. Ale jak to mówią, nasz klient, nasz pan :wink:
Sorki za OT.
_________________
»składak
 
 
art-34 
C220 Elegant D 16V

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 251
Skąd: LB
Wysłany: 12 Czerwiec 2008, 22:31   

Witam!
Proponuję sprawdzić stan amortyzatorów, tarcz (jeśli rozgrzane gwałtownie się ochłodzą w kałuży to się "krzywią" a przy większej Vmax mogą przenosić drgania) i klocków hamulcowych, kąty i zbieżność (jazda po dołkach wybitnie im nie służy), wspomaganie (drązki, końcówki, mocowanie do pojazdu).
Niech Cię nie przerażają ewentualne koszty bo i tak zapłacisz więcej szukając pojedyńczo i po omacku (jednorazowo) u róznych wróżbitów.
Pozdr!
_________________
Wiek średni poznajemy po tym jak szeroki umysł z wąską talią zamieniaja się miejscami... ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W202
WDB2021211A327558
http://www.partscatalog.ru/mercedes/ wklejamy Vin i kod do radia gratis... ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,192 sekundy. Zapytań do SQL: 11