Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
wycieraczka????
Autor Wiadomość
aguska 
aguska

Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 10
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 17 Maj 2006, 13:26   wycieraczka????

witam wszyskich.... mam c klase 94r 180 i mam problem: mianowicie wycieraczka na pierwszym poziomie "czasowka" nie zawsze sie zalacza... chcialabym sie dowiedziec co z tym zrobic i co za cholerstwo za to odpowiada???? z gory dziekuje....
 
 
 
krzemo 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 97
Skąd: Wies Warszawa
Wysłany: 17 Maj 2006, 14:29   

Ello,
Odpowiedz zaczerpnieta z mb.org.pl

Przekaźnik czasowy wycieraczek jest częścią przekaźnika zespolonego (migacze, grzanie szyby, wycieraczka-taki jak w 124) i znajduje się w skrzynce bezpieczników, w jej tylnej części (bliżej kierowcy). Sygnał parkowania idzie przez trzy elementy: silnik, przekaźnik i wyłącznik pod kierownicą, i to nie jest wcale takie "hop" dać odległościowo właściwą diagnozę.
Napisał Geri

pozdrawiam,
krzemo
p.s.
Tak jeszcze mysle co masz na mysli mowiac ze raz sie wlacza raz nie kiedy przelacznik juz jest na tym pierwszym poziomie czy poprostu nie zaskakuje za kazdym razem kiedy przestawiasz na ten tryb I
 
 
 
Gość

Wysłany: 18 Maj 2006, 10:14   Re: wycieraczka????

Miałem podobny przypadek - tyle tylko ze z długimi światłami - raz sie załaczały raz nie - po pewnym czasie całkiem przestasły działac - tez myslalem na poczatku ze to przekaznik ale potem okazalo sie ze przyczyna tego byla awaria zespolonego przełacznika od światel odpowiedzialnego za przełączanie kierunkow, wycieraczek długich świateł itd...nie maly wydatek - bo ceny tej częsci kształtują sie następująco :
oryginalny w ASO - ok 520 zł
zamiennik - ok 400 zł
używany - ok 250 zł
chociaz ten ostani niewiadomo jak dlugo byl eksploatowany i ile czasu jeszcze podziala...
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 18 Maj 2006, 11:14   

Trzeba było sobie naprawić - to wcale nie jest takie skomplikowane... (dokładny opis "od A do Z" zamieszczałem w kilku miejscach) Na przykład tu:

http://w114-115.org.pl/forum/viewtopic.php?t=18817
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,107 sekundy. Zapytań do SQL: 9