Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przełącznik zespolony wycieraczek
Autor Wiadomość
s1951 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 43
Skąd: W-ek
Wysłany: 20 Maj 2006, 21:01   Przełącznik zespolony wycieraczek

Witam. Mam pytanie (najlepiej do Gerri), czy rozdział drugi na tej stronie http://w114-115.org.pl/forum/viewtopic.php?t=18817 dotyczy również W202.
Przełącznik wymontowałem bo włączały się samoczynnie wycieraczki, przeważnie jak była bezdeszczowa pogoda. Do środka nie zajrzałem, po zamontowaniu przez parę miesięcy było dobrze, ale od tygodnia znów ten sam problem.
Dzięki.
 
 
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 21 Maj 2006, 10:53   Re: Przełącznik zespolony wycieraczek

s1951 napisał/a:
Witam. Mam pytanie (najlepiej do Gerri), czy rozdział drugi na tej stronie http://w114-115.org.pl/forum/viewtopic.php?t=18817 dotyczy również W202.
Przełącznik wymontowałem bo włączały się samoczynnie wycieraczki, przeważnie jak była bezdeszczowa pogoda. Do środka nie zajrzałem, po zamontowaniu przez parę miesięcy było dobrze, ale od tygodnia znów ten sam problem.
Dzięki.



Mam pytanie .... wymontowywałeś to w w202 ??
jeżeli tak to jaki klucz pasuje do odkręcenia samej poduszki z kierownicy [chodzi mi o te dwie śruby] ?
czy torx25 jak pisał Gerri w tym opisie do '124' ??
_________________
------------
 
 
s1951 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 43
Skąd: W-ek
Wysłany: 21 Maj 2006, 14:16   

Witam. Tak jak pisał Gerri; torx 25 (chyba nie krótszy jak 5 cm długości)
Ważne żeby odłączyć akumulator. Przy odkręcaniu koła kierownicy kluczem imbus 10 uważać aby nie uszkodzić blokady kierownicy, lepiej druga osoba niech ją przytrzyma.
Mogę wysłać skan z książki do W202 na meila
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 21 Maj 2006, 16:20   Re: Przełącznik zespolony wycieraczek

s1951 napisał/a:
Witam. Mam pytanie (najlepiej do Gerri), czy rozdział drugi na tej stronie http://w114-115.org.pl/forum/viewtopic.php?t=18817 dotyczy również W202.


Te przełączniki są w konstrukcji prawie identyczne. Dopiero z nadejściem plastikowego kluczyka (oraz instalacji CAN) uległa również zmianie konstrukcja i działanie przełącznika. Za uruchamianie wycieraczek odpowiedzialna jest jedynie gałka przełącznika, i tam należy szukać uszkodzenia (ewentualnie przy większym przebiegu mogą to być przełamane kable na przejściu przy osi dźwigienki). Rozdział drugi nie obejmuje naprawy uszkodzenia dźwigienki, bo nie takie było zamówienie pytającego. Dotarcie do styków dźwigienki nie wymaga demontażu przełącznika - wystarczy zdjąć "kapsel" na jej końcu i pozostałą część zesunąć w kierunku kolumny kierownicy.
 
 
s1951 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 43
Skąd: W-ek
Wysłany: 21 Maj 2006, 21:19   

Dzięki, rozmontowałem wg wskazówek. Kilka miesięcy temu pseudo elektryk na moje pytanie czy ten przełącznik można rozebrać, idiotycznie się zaśmiał i stwierdził, że po rozebraniu tego nie da się złożyć, bo powypadają styki, sprężynki i nie wiadomo co jeszcze.
Zupełna bzdura, z niego nie ma co wypadać, a do całej roboty potrzebny mały wkrętaczek.
Dobrze że nie śpieszyłem się z kupnem nowego.
Ostatnio zmieniony przez s1951 28 Maj 2006, 12:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 22 Maj 2006, 11:37   

s1951 napisał/a:
Witam. Tak jak pisał Gerri; torx 25 (chyba nie krótszy jak 5 cm długości)
Ważne żeby odłączyć akumulator. Przy odkręcaniu koła kierownicy kluczem imbus 10 uważać aby nie uszkodzić blokady kierownicy, lepiej druga osoba niech ją przytrzyma.
Mogę wysłać skan z książki do W202 na meila


Wysłałem Ci dwa dni temu na Emai mój adres Email .... przeglądasz czasem poczte z tego Forum :oops:
_________________
------------
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,133 sekundy. Zapytań do SQL: 10