Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
układ kierowniczy
Autor Wiadomość
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 27 Maj 2006, 00:33   układ kierowniczy

Witam wszystkich!

Drobna sprawa.
Czy w Waszych MB C kierownica też jest taka czuła?
Moja :mb: reaguje na wszelkie pochyłości drogi i od razu ucieka tak, że ciągle musze kontrolować kierunek jazdy. Mimo kierownicy ustawionej na prosto.
Mechanik twierdzi ze jest OK i :mb: tak ma, a przekładnia mimo lekkich luzów nie stanowi problemu.
Jestem ciekawy jak to jest u Was.
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 29 Maj 2006, 10:38   

U mnie jest to samo!
Ostatnio jak próbowałem trochę sie rozpędzić poprzesałem na 170km/h bo więcej się bałem! :shock:
Auto zaczęło trochę "myszkować" po drodze (czytaj: polskiej drodze)
Gdzieś ostatnio czytałem, w jakimś artykule na temat W202, że auta te są bardzo czułe na boczne podmuchy wiatru.
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 29 Maj 2006, 11:03   

O ile pamiętam-to Ty też masz luzy na przekładni (był kiedyś taki post).
Ja rozpocząłem walke. Po pierwsze kontrola całego zawieszenia i geometrii kół (tył i przód!!!!). Właśnie moja :mb: stoi na diagnostyce. Jeśli to nic nie da to wywalam przekładnie i wkładam inną. Ktoś musi tu wygrać :D
Pozdrawiam

Nie wiem jak to jest-ale jeden mechanik i drug twierdzili ze zawieszenie jest OK. A terez inny stwierdzili ze sa luzy i przed geometrią trzeba wymienić kilka elementów + przekłądnie i wtedy będzie OK. To był kolega więc chyba nie kręcił!
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
Ostatnio zmieniony przez Lukas 29 Maj 2006, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
artek30 
C200 D


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 103
Skąd: busko
Wysłany: 29 Maj 2006, 11:08   

U mnie jedzie jak po szynach wiatr mu nie przeszkadza a 170 to łape tylko na autostradach(200d) może to dlatego że polscy mechanicy jeszcze koło zawieszenia nie grzebali :lol:
_________________
Jestem też tu: http://www.bus-forum.pl/
 
 
 
radams 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Czerwiec 2006, 10:58   Re: układ kierowniczy

[quote="Lukas"]Witam wszystkich!


Moja :mb: reaguje na wszelkie pochyłości drogi i od razu ucieka tak, że ciągle musze kontrolować kierunek jazdy. Mimo kierownicy ustawionej na prosto.

Zlec sprawdzenie geometrii przedniego zawieszenia, tez tak mialem, do tego dochodzilo sciagane samochodu w jedna strone, okazalo sie, ze to "scieta" opona po zamianie kol przod-tyl wszystko ok
Rafal
_________________
c200 CDI
 
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 1 Czerwiec 2006, 11:14   

Lukas napisał/a:
O ile pamiętam-to Ty też masz luzy na przekładni (był kiedyś taki post).
Ja rozpocząłem walke. Po pierwsze kontrola całego zawieszenia i geometrii kół (tył i przód!!!!). Właśnie moja :mb: stoi na diagnostyce. Jeśli to nic nie da to wywalam przekładnie i wkładam inną. Ktoś musi tu wygrać :D

Pozdrawiam

Tak, faktycznie - mam mały lluz na przekładni. Ale sprobuję go trochę wykasować , z tym , że ostatnio znajomy mechanik powiedział mi, że takie kasowanie luzu skraca żywotność przekaładni! No ale w końcu już i tak jest rozklekotana, więc mi wszystko jedno!
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
tchoman 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 56
Skąd: Wodzisław
Wysłany: 2 Czerwiec 2006, 21:23   re. układ kierowniczy

A jakie macie opony tzn. profil i szerokość niskoprofilowe i od 205 wzwyż niestety na polskich drogach będzie taki efekt i niedoradzam grzebać w przekładni bo niepotrzebne koszty. Ja mam 205/55 16" i na dupiatej drodze "w domyśle: koleiny i pochyłości" można mówić o takim efekcie ale jak wjechałem na dobrą bane to 200 km/h i kierownicę trzymam dwoma palcami. Pozdrawiam
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2 Czerwiec 2006, 23:39   Re: re. układ kierowniczy

tchoman napisał/a:
A jakie macie opony tzn. profil i szerokość niskoprofilowe i od 205 wzwyż niestety na polskich drogach będzie taki efekt i niedoradzam grzebać w przekładni bo niepotrzebne koszty. Ja mam 205/55 16" i na dupiatej drodze "w domyśle: koleiny i pochyłości" można mówić o takim efekcie ale jak wjechałem na dobrą bane to 200 km/h i kierownicę trzymam dwoma palcami. Pozdrawiam


Opony mam seryjne 185/65. Przekładnia luzy ma, puka i do tego zawieszenie. Czeka mnie remoncik zawieszenia!!. No ale przy 400 tyś można wybaczyć.
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
jaco-h 

Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 13
Skąd: dolnoslaskie
Wysłany: 4 Czerwiec 2006, 22:04   

witam ja tez jezdze tym samym co ty i musze ci powiedziec ze rowniez jestem rozczarowany tym jak sie jezdzi W202 bo zanim go kupilem to sporo jezdzilem 124 i tam nic takiego sie nie dzialo a tu nie dosc ze lata po drodze to ma jeszcze tendencje do wynoszenia na zakretach ja rowniez szukalem przyczyny tego zachowania ale po wizytach w kilku warsztatach okazalo sie ze autko jest w idealnym stanie i poprostu te typy tak maja a najgorsze jest to ze jak czasem przesiade sie do Vectry to wtedy dopiero czuje sie jakbym jechal mercedesem a powinno byc odwrotnie co nie? mimo wszystko gdyby ktos znalazl rozwiazanie tego problemu to byloby super moze nizsze opony? pozdrawiam
_________________
W202 93' 200D
 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 5 Czerwiec 2006, 13:39   

U mnie niestety też tak jest, mam 205/55/16 i obniżone zawieszenie.... Na polskich drogach powyżej 140 km/h lata jak żyd po pustym sklepie, ale na równej jest malinka....
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 9 Czerwiec 2006, 22:54   

No i zawieszenie zrobione. Wymienilem wszystko od przekladni po grążki i tłumik drgań skrętnych(używki z w202 z 99 roku). Do tego nowe końcówki drążków, gumy stabilizatora i tuleje metalowo gumowe. Auto prowadzi sie rewelacyjnie-sztywne i żadnych stuków. Niestety zostal problem ściągania na pochyłościach wzdluż osi jezdni. Zastanawiam się, czy moze poprostu ten typ tak ma i tylko ja szukam sobie problemów.
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,116 sekundy. Zapytań do SQL: 9