Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kowal
31 Styczeń 2010, 22:27
7 głośników a działa tylko 4 :-(
Autor Wiadomość
maatohewetbi 

Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 64
Skąd: Radom
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 22:13   7 głośników a działa tylko 4 :-(

Sytuacja wygląda następująco:mam w swoim Mercu 7 głośników (2 w półce, 2 w boczkach z tyłu, 2 w boczkach z przodu i 1 desce-tweeter). Jeden tweeter ktoś wymontował, więc napisałem o 7 głośnikach. Niestety jak włączę radio działają tylko 4 w boczkach z przodu i z tyłu. Czy fakt, że posiadam nieoryginalne radio ma znaczenie? Czy do 8 głośników potrzeba jakiegoś specjalnego radia? Jak zakupię brakujący tweeter to jak go podłączyć, bezpośrednio do kostki z radiem?
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Luty 2010, 14:36   

Wszystkie głośniki są podłączone równolegle względem siebie: przód i tył oraz lewe i prawe co daje nam 4 grupy głośników - dla 4 kanałów w radiu.

Tweetery są podłączone do głośników średnio-niskotonowych w drzwiach. Głośniki basowe są podłączone do głośników w tylnych drzwiach. Wszystko jest po to, ażeby elektryczne uszkodzenia któregoś z głośników nie miały wpływ na pracę pozostałych.

Tweetery oraz głośniki basowe dodatkową są szeregowo połączone z filtrem pierwszego stopnia. Dla tweetera jest to kondensator - na kablu w odl. 5 cm od głosnika, oraz cewka zamocowana na obudowie dla basowca.
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 1 Luty 2010, 15:54   

Camel- napisał/a:
oraz cewka zamocowana na obudowie dla basowca.
Przy demontażu nie zauważyłem takowej u siebie ;)
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Luty 2010, 16:02   

Łukasz, a masz sedana? :P

Między tymi kratkami ją widać ;)

_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
automelodia.pl

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 1 Luty 2010, 19:09   Re: 7 głośników a działa tylko 4 :-(

maatohewetbi napisał/a:
Sytuacja wygląda następująco:mam w swoim Mercu 7 głośników (2 w półce, 2 w boczkach z tyłu, 2 w boczkach z przodu i 1 desce-tweeter). Jeden tweeter ktoś wymontował, więc napisałem o 7 głośnikach. Niestety jak włączę radio działają tylko 4 w boczkach z przodu i z tyłu. Czy fakt, że posiadam nieoryginalne radio ma znaczenie? Czy do 8 głośników potrzeba jakiegoś specjalnego radia? Jak zakupię brakujący tweeter to jak go podłączyć, bezpośrednio do kostki z radiem?


Być może ktoś odłączył głośniki, które znajdują się na tylnej półce sugerując się licznymi wypowiedziami, których pełno na forach na ten temat. Jeżeli planujesz zakup tweetera, to mam nadzieję, że masz na myśli dokupienie takiego samego głośnika(jeżeli jakimś cudem kupisz 1 sztukę). Montując jeden zupełnie inny głośnik, to tak jakbyś założył sobie o 2" mniejsze lub większe koło na jedną stronę. Każdy przetwornik ma inną charakterystykę brzmienia.

Opis Camela jest lekko przerażający :) . Podpięcie takiej ilości głośników pod 4 wyjścia radioodtwarzacza, to już lekka przesada. Tłumaczenie ideii zastosowania takiej konfiguracji chęcią zapewnienia ciągłości brzmienia zwala na kolana :) . Wyobraźcie sobie jazdę samochodem, w którym z tyłu po prawej gra głośnik w drzwiach, a z lewej na półce. Dwa głośniki uszkodzone, a my dalej gramy. Brawo !
Dobrze zastanów się zanim wydasz jakiekolwiek pieniądze. Przeanalizuj, to co masz i co planujesz osiągnąć. Oby nie okazało się, że zapłacisz dwa razy.
_________________
www.automelodia.pl - Instalacje car audio i GPS - Zapraszamy !
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Luty 2010, 20:00   

automelodia.pl napisał/a:
Podpięcie takiej ilości głośników pod 4 wyjścia radioodtwarzacza, to już lekka przesada

Wiesz, nie masz się co frustrować z mojego powodu. Wiń lepiej za to Mercedesa, który np. w W124 wprowadził potencjometr do regulacji faderu na drodze do głośników, ze względu na radia z dwukanałowymi wzmacniaczami. Z przodu wysokotonówki są odcięte i 8Ohmowe, zatem wbrew pozorom nie obciążają mocno końcówki mocy. Nie wiem jak dokładnie jest z tylnymi głośnikami. Jeśli oba oryginały są 4 Ohmowe, to oznacza, że elektrycznie wzmacniacz jest obciążony maksymalnie 2 Ohmami przy odtwarzaniu tonów niższych od 100Hz.

automelodia.pl napisał/a:
Tłumaczenie ideii zastosowania takiej konfiguracji chęcią zapewnienia ciągłości brzmienia zwala na kolana . Wyobraźcie sobie jazdę samochodem, w którym z tyłu po prawej gra głośnik w drzwiach, a z lewej na półce. Dwa głośniki uszkodzone, a my dalej gramy. Brawo !

Nie rozumiem Cię tutaj. To nie wina konstruktora, ale użytkownika :!: Nikt normalny chyba nie będzie jeździć w takiej "konfiguracji" i będzie chciał coś z tym zrobić, natomiast takie połączenia nie są po to by z nią jeździć.
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
maatohewetbi 

Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 64
Skąd: Radom
Wysłany: 1 Luty 2010, 20:11   Re: 7 głośników a działa tylko 4 :-(

automelodia.pl napisał/a:

Być może ktoś odłączył głośniki, które znajdują się na tylnej półce sugerując się licznymi wypowiedziami, których pełno na forach na ten temat.

O co chodzi, sugerując się wypowiedziami na forum?

[ Dodano: 1 Luty 2010, 20:13 ]
Camel- napisał/a:
Nie rozumiem Cię tutaj. To nie wina konstruktora, ale użytkownika :!: Nikt normalny chyba nie będzie jeździć w takiej "konfiguracji" i będzie chciał coś z tym zrobić, natomiast takie połączenia nie są po to by z nią jeździć.

To jak to ma być podłączone?
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 1 Luty 2010, 21:05   

Camel- napisał/a:
Łukasz, a masz sedana? :P
Mea culpa ;)
Powaliło mi się z przednimi drzwiami :P
 
 
automelodia.pl

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2 Luty 2010, 09:04   

Camel- napisał/a:

Wiesz, nie masz się co frustrować z mojego powodu. Jeśli oba oryginały są 4 Ohmowe, to oznacza, że elektrycznie wzmacniacz jest obciążony maksymalnie 2 Ohmami przy odtwarzaniu tonów niższych od 100Hz.

To nie moja instalacja, więc nie mam żadnych powodów do tego, aby się nadymać. Dokonale wiem, że jest to wyrób fabryczny i wypowiadając się na ten temat nie przejawiłem żadnych pretensji w kierunku Twojej osoby. Jakiś przewrażliwiony jesteś :) . Zastanowiłeś się dobrze z tymi Ohmami (wartość jest ok) ?

Camel- napisał/a:

Nie rozumiem Cię tutaj. To nie wina konstruktora, ale użytkownika :!: Nikt normalny chyba nie będzie jeździć w takiej "konfiguracji" i będzie chciał coś z tym zrobić, natomiast takie połączenia nie są po to by z nią jeździć.

W moje ocenie zamysł zastosowania takiej konfigracji był bardziej związany z ograniczeniem kosztów.

[ Dodano: 2 Luty 2010, 09:08 ]
maatohewetbi napisał/a:

O co chodzi, sugerując się wypowiedziami na forum?


Wszędzie każdy każe Ci je wyrzucić, bo mają negatywny wpływ na poprawność brzmienia instalacji.
_________________
www.automelodia.pl - Instalacje car audio i GPS - Zapraszamy !
 
 
maatohewetbi 

Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 64
Skąd: Radom
Wysłany: 2 Luty 2010, 09:14   

automelodia.pl napisał/a:

Wszędzie każdy każe Ci je wyrzucić, bo mają negatywny wpływ na poprawność brzmienia instalacji.


Ale to co mam wyrzucić? Czy w ogóle da się podłączyć te wszystkie głośniki? Chciałem bowiem mieć jeszcze lepszy dźwięk w środku.
 
 
automelodia.pl

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2 Luty 2010, 10:07   

maatohewetbi napisał/a:
automelodia.pl napisał/a:

Wszędzie każdy każe Ci je wyrzucić, bo mają negatywny wpływ na poprawność brzmienia instalacji.


Ale to co mam wyrzucić? Czy w ogóle da się podłączyć te wszystkie głośniki? Chciałem bowiem mieć jeszcze lepszy dźwięk w środku.


Zakładam, że nie bierzesz pod uwagę gruntownej przebudowy systemu i oczekujesz poprawnie, czysto brzmiącej instalacji. Podarowałbym sobie głośniki w tylnej półce. Mimo wszystko rozważyłbym wymianę systemu przedniego zamiast kompletować go na siłę. Niezależnie od tego jaką decyzję podejmiesz w tym zakresie staraj się skupić głównie na systemie przednim. Jest to podstawowy element każdej instalacji audio. Jego klasa ma kluczowy wpływ na całokształt. Głośniki w tylnych drzwiach ustawiłbym tak, aby stanowiły jedynie uzupełnienie przodu. Niestety zdalnie ciężko coś więcej poradzić. Ustawiaj słuchaj i wybierz to co Ci się najbardziej podoba.
_________________
www.automelodia.pl - Instalacje car audio i GPS - Zapraszamy !
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Luty 2010, 16:49   

automelodia.pl napisał/a:
Zastanowiłeś się dobrze z tymi Ohmami (wartość jest ok) ?

TYŁ
- głośnik szerokopasmowy: moc 25W, pasmo przenoszenia 120Hz - 15 000Hz, impedancja 4 Ohm, średnica 100mm
- głośnik niskotonowy: moc 25W, pasmo przenoszenia 40Hz - 150Hz, impedancja 4 Ohm, średnica 155mm.


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10972
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
automelodia.pl

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2 Luty 2010, 19:46   

Camel- napisał/a:
automelodia.pl napisał/a:
Zastanowiłeś się dobrze z tymi Ohmami (wartość jest ok) ?

TYŁ
- głośnik szerokopasmowy: moc 25W, pasmo przenoszenia 120Hz - 15 000Hz, impedancja 4 Ohm, średnica 100mm
- głośnik niskotonowy: moc 25W, pasmo przenoszenia 40Hz - 150Hz, impedancja 4 Ohm, średnica 155mm.


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10972


Pisałem, że wartość jest ok. Chodziło mi o inne określenia użyte w Twojej wypowiedzi (zakres f i "maksymalna"). Jednak chyba nie ma co się spierać, bo w sumie nic to nie wniesie do tematu i nie wiele rozjaśni autorowi postu. Swoją propozycję przedstawiłem chwilę wcześniej.
_________________
www.automelodia.pl - Instalacje car audio i GPS - Zapraszamy !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,123 sekundy. Zapytań do SQL: 11