Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
17 Styczeń 2012, 19:49
Uszkodzona elektryka, większe spalanie ?
Autor Wiadomość
Janao 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 218
Skąd: Bytom
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 12:17   Uszkodzona elektryka, większe spalanie ?

Witam, Kupiłem mojego w202 w czerwcu z zacinającym sie czujnikiem temperatury chłodnicy/silnika. (esprit c180 z 1994 r.)
Postanowilem go przeczyscic, ale niestety przy zakręcaniu ukręcilem gwint..
Podczas jazdy przestał działac prędkosciomierz i wydaje mi sie ze pije więcej benzyny.
Nowy czujnik juz zamontowany i prędkosciomierz działa normalnie, ale nie wiem czy elektryka mogła sie uszkodzic ?
Druga sprawa: podswietlenie zegarów jest bardzo słabe.. moze to byc wina bardzo 'zmęczonego' akumulatora ?
 
 
 
man212 

Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 170
Skąd: Radom
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 13:08   

Co do słabego podświetlenia zegarów, to pokręć lewym "słupkiem" który wystaje z licznika w prawo, to może Ci sie rozjaśni, bo w liczniku można regulować jasność podświetlenia zegarów. A czy kontrolki np SRS albo od ręcznego świecą tak samo slabym światłem jak te pod tarczami zegarów?
_________________
W202 220D. '93
 
 
Janao 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 218
Skąd: Bytom
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 13:53   

SRS swieci mocno na czerwono, tak samo jak hamulec ręczny, a pozostałe zarowki bardzo słabo.
przed chwilą gdy byłem to sprawdzic, po zapaleniu silnika cały czas swieciło SRS i po zgaszeniu i zamknięciudrzwi jakies 20..30 sekund czy to normalne ? i czy moj c180 moze palic wiecej przez uszkodzenie układu elektrycznego ?
wczoraj miałem w baku ok 5l. przejechalem jakies 15.. 20 km max i wskaznik jest prawie na ostatniej kresce :|
 
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 14:01   

znaczy ile Ci pali?

Janao napisał/a:
wczoraj miałem w baku ok 5l. przejechalem jakies 15.. 20 km max i wskaznik jest prawie na ostatniej kresce :|


bo z tego nijak nie wynika
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
Janao 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 218
Skąd: Bytom
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 14:09   

Cytat:
znaczy ile Ci pali?

przy mojej jezdzie mysel ze ok 9 do 10 l na 100km.
W instrukcji lanosa brata pisze ze uszkodzony ukłąd elektryczny moze zwiększyc spalanie benzyny i stąd moje obawy.
Wydaje mi sie ze pali o 50% wiecej niz przed usterką i nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi,czy faktycznie moze tak byc.
_________________
C200 D Elegance 1994r. WDB2021201A098217
Przynajmniej tanio jeżdżę :D
 
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 14:20   

Janao napisał/a:
przy mojej jezdzie mysel ze ok 9 do 10 l na 100km.


Jesli w mieście, to tyle własnie ma palić

Janao napisał/a:
W instrukcji lanosa brata pisze ze uszkodzony ukłąd elektryczny moze zwiększyc spalanie benzyny i stąd moje obawy.


To oczywiscie generalnie prawda, aczkolwiek określenie "uszkodzony układ elektryczny" jest tak szerokim pojeciem, że tego typu zdanie nadaje się jedynie do umieszczenia w instrukcji obsługi :mrgreen:

Jak tak sobie czytam o tej Twojej usterce, to po pierwsze... nie wiem o który czujnik chodzi.
Po drugie uszkodzenie czujników temperatury nie ma wpływu na działanie prędkościomierza.
Po trzecie uszkodzenie czujnika temperatury silnika z którego dane czerpie sterownik silnika może spowodowac wzrost spalania, ale bez diagnostyki silnika nie jesteś w stanie stwierdzić, że ów czujnik się "zacina", więc domniemam, że to nie o ten chodzi.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
Janao 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 218
Skąd: Bytom
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 14:46   

Cytat:
Jak tak sobie czytam o tej Twojej usterce, to po pierwsze... nie wiem o który czujnik chodzi.
Po drugie uszkodzenie czujników temperatury nie ma wpływu na działanie prędkościomierza.
Po trzecie uszkodzenie czujnika temperatury silnika z którego dane czerpie sterownik silnika może spowodowac wzrost spalania, ale bez diagnostyki silnika nie jesteś w stanie stwierdzić, że ów czujnik się "zacina", więc domniemam, że to nie o ten chodzi

podczas jazdy skacze temperatura nawet do 120 stopni po uderzeniu/pierd*lnięciu jak kto woli, przeskakuje na własciwą pozycje.(chodzi o te cos koło prędkosciomierza :wink: )
a czyscilem cos takeigo;http://allegro.pl/czujnik-temperatury-mercedes-w124-w210-w201-w202-i1188478874.html i przy wkręcaniu ukręciłem tą srebrną częsc.
co do tego predkosciomierza to tak mowil moj brat (tzn; on jechal moim w202 do pracy i twierdzil ze predkosciomierz nie dzialal) po tym fakcie zamowilem ten czujnik i autko stało w garazu do czasu zamontowania) chyba do 20km/h wskazowka predkosciomierza sie nie rusza, wiec mozliwe ze to tylko mu sie zdawało, ale twierdzil ze jest pewny ze nie działał.

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak udać sie na stacje diagnostycznąi wydac troche kasy ?
 
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 16:41   

Janao napisał/a:
Czyli nie pozostaje mi nic innego jak udać sie na stacje diagnostycznąi wydac troche kasy ?


To zależy. Moim zdaniem

Janao napisał/a:
wydaje mi sie ze pije więcej benzyny


Janao napisał/a:
mysle ze ok 9 do 10 l na 100km


to troche za mało.
Po prostu sprawdź ile pali i wtedy będziesz wiedział, czy jest sens wydawac kase na dokładniejszą diagnostykę silnika.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
Janao 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 218
Skąd: Bytom
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 17:19   

Cytat:
Janao napisał/a:
mysle ze ok 9 do 10 l na 100km

tzn; chodziło mi ze tyle mi palił przed wymianą czujnika.
teraz spalił mi jakies 4l. na niecale 20 km/h
jeszcze zobacze na innych trasach ile spali, i jak cos udam sie na stacje diagnostyczną.
Dziękuje i pozdrawiam.

[ Dodano: 2 Wrzesień 2010, 17:50 ]
Mam jeszcze jedno pytanko.. czy jest ktos z okolic bytomia lub mieszkaniaec śląska, ktory potrafi wymienic zarowki w pulpicie i ogolnie zna sie na alektryce tego samochodu? chętnie podjade jesli ktosc ma czas i ozywiscie zapłace rozsądną kwote za taką naprawe.
 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 3 Wrzesień 2010, 14:45   

Janao napisał/a:
tzn; chodziło mi ze tyle mi palił przed wymianą czujnika.
teraz spalił mi jakies 4l. na niecale 20 km/h
jeszcze zobacze na innych trasach ile spali, i jak cos udam sie na stacje diagnostyczną.
Dziękuje i pozdrawiam.


chłopie jedź na stacje zatankuj na full zrób 100 km, zatankuj znowu na full i wtedy zobaczysz ile ci pali, weź pod uwagę że zbiornik jest dwu komorowy i poniżej połowy paliwo szybciej ucieka.

(tankując najlepiej do pierwszego odpicia pistoletu)
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,127 sekundy. Zapytań do SQL: 10