Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
dziwne kopcenie i duze spalanie i zapach paliwka przy w210
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 25 Sierpień 2007, 00:14   dziwne kopcenie i duze spalanie i zapach paliwka przy w210

witam
Mam mercedesa w210 270cdi model po liftingu i kupujac go okolo miesiac temu przed zakupem od dobrego znajomego zmienial on wtryski w mercedesie w koszalinie na nowe i jak zmienil to to auto stalo z miesiac nieodpalane bo czekalo na mnie a on z kolei kupil sobie W211 i mam taki problem ze jak go zapale rano to poleci czarna chmurka i jak gazuje to rowniez troche dymku czarnego oraz czesto gesto czuc paliwem jakby nie do konca spalal to paliwo albo niewiem bynajmniej jak sie stanie za samochodem do ciezko oddychac, moc ma bo lecialem nim narazie 140 bo nie bylem w trasie nim jeszcze, nie muli sie raczej ale tez spalanie ma jakies dziwne bo jak pojechalem do szczecina z kolobrzegu ok 120km w jedna strone to spalanie zeszlo do 6.8 przy jezdzie 130-140 a po miescie 12 litrow kurde mowie takie oszczedne auto mialo byc ale mowie moze dlugo stal i daltego. Ale odpalam go rano dzisiaj tradycyjnie chmurka i smrud pojechalem na stacje zatankowalem sie pojechalem do sklepu i spowrotem do domu patrze na wyswietlacz 15,3 no kurde co sie dzieje czy cos w serwisie skopali ? rozmawialem ze znajomym mowi ze wezmie go do serwisu i zobaczymy ale to az niemozliwe. A bylem dzis w warsztacie i akurat jakis niemiec podjechal identycznym tylko ze z 2002r i mowi ze na trasie 6 litrow jak z niemiec do polski jedzie a po miescie to do 8,5 ale poprosilem go zeby tak pogazowal to tez taki dymek troche leci czarny ale niewiem czy to tak ma byc czy co z tym dymkiem ale spalanie to tyle co S klasa
jesli ktos sie zna na tym to prosilbym o pomoc
 
 
Oleandro 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 526
Skąd: Szczecin / Hull UK
Wysłany: 25 Sierpień 2007, 08:38   

ten silnik w aucie w203 po mieśce łyka spokojnie 10L na 100km, nie ma cudów 5 garów i 2.7L pojemności, prosi o swoje

co do dymienia, to diesle dymią i nie jest to sympromem awarii, należy jednak zwrócić uwagę na to, że nadmierne dymienie nie jest normalne, moje 220 Cdi nie puszcza chmury przy odpalaniu, jedynie przy nagłym prześpieszaniu i to nie zawsze.

jesteś pewien, ze wymienił wtryski, bo takie dymienie to dobitny objaw zajechanych wtrysków

pamiętaj o dobrym paliwie w CDi - nigdy nie tankuj w krzakach, zawsze lej diesle o zmniejszonej zawartości siarki (bp ultimate diesel, verva itp), zrób ze dwa baki na dobrym paliwie, przegoń "pająki z wydechu" może kumpel go mulił za mocno i w układzie wydechowym jest dużo sadzy...

po pierwsze zacznij od paliwa...

taka mała anegdotka...sąsiad w211 320 cdi zalał do pełna na jednej stacji pod szczecinem i przejechałe 500m i auto zgasło...naprawa wtrysków ponad 8000pln :)
_________________
C220 CDi Sport, Vin: WDB 2021331A787606
C220 CDi Elegance, Vin: WDB 2021332F798929
 
 
Gość

Wysłany: 25 Sierpień 2007, 09:41   

co do paliwka to leje shell v-power diesel tak samo jak do sprintera bo znajomy jezdzi do niemiec 2 razy w tygodniu i obliczl ze tam 20gr drozej na litrze a nawet litr mnie wezmie na trasie, leje go od czasu jak kupilem auto ale jezdzilem nim tyle co po miescie i raz do szczecina

to czy kolega wtryski wymienil to na 99% tak bo to bardzo uczciwa osoba jeszcze jak po zalatwieniu juz calej sprawy powiedzial ze kupi mi zapasowy kluczyk bo powinny byc 2 a to nie maly wydatkek bo w mercedesie za wszystko kasuja i dal mi jeszcze hak ktorego sam nie mial czasu zalozyc i listwy w kolo ma mi dac bo zmeinial na chromowane a te co zdjal jeszcze ma ale jak znajdzie to mi przywiezie

jak do niego poszedlem i pwoeidzial o dymieniu to powiedzial ze on prawie miesaic stal wiec moze dlatego a tak ogolnie to ona ma pare samochodow a i tak najwiecej sprinterem jezdzi wiec ten jak on go mial to tez duzo nie jezdzil

[ Dodano: 25 Sierpień 2007, 10:56 ]
asory ze post pod postem ale az mnie zagielo jak to zobacyzlem, odpalam sobie silnik rano pojechalem do znajomego i czekam na niego pod blokiem az zejdzie maks 2 minuty patrze na wyswietlacz a spalanie 16,8 i roznie co chwile co 0,1 jak otwiera drzwi to zapach paliwka jak ruszylem to wskoczylo na 17,1 a za chwile zaczelo spadac ale trasa dluga nie byla i spadlo tylko do 14 niewime co jest ale mi sie to niepodoba
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 25 Sierpień 2007, 12:59   

:arrow: marcinkg, wygląda to na lejące wtryski, może w serwisie założyli niewłaściwe, bo to że auto stalo miesiąc to nie ma żadnego znaczenia. Sprobuj jeszcze terapii z Mixolem - wlej litr tego oleju do zbiornika w ktorym będzie ok. 15l ON-u, jeśli to nie pomoże to napewno niewłaściwe ciśnienie wtrysku (wtryski leją) i musisz je :idea: sprawdzic
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Gość

Wysłany: 25 Sierpień 2007, 13:12   

narazie chyba dogadam sie ze znajomym zeby wziol go do serwisu w wolnej chwili i zobaczymy co oni tam wymysla bo pozneij bedzie gadanie ze cos zle zrobilem, sam nie bede grzebal, chyba na te wtryski i na ich robote jakas gwarancja jest wiec niech to robia w koncu za darmo nie robia

zdam relacje jesli uda im sie to zrobic
 
 
krzemo 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 97
Skąd: Wies Warszawa
Wysłany: 25 Sierpień 2007, 22:02   

Ello,
Zalej auto do pelna - przejedz do rezerwy i znow do pełna. Wylicz ile realnie auto spalilo.
Co do spalania - te wartosci spalania srednie to bajki w sumie - bo podaja srednia trase przy niewilkich predkosciach. Jesli wartosci ktore podajesz pokazuja w jezdzie po miescie w korkach to sa w miare normalne. Moja 320 CDI pokazuje czasami i 18l jak rano do pracy w koru jade i na zimnym silniku. Na trasie (jak zona prowadzi) ok 7l.
Pozdr
Krzemo
p.s.
Lekkie dymienie bedzie zawsze - filtry zmien - wszystkie - paliwa i powietrza.
 
 
 
Gość

Wysłany: 27 Sierpień 2007, 10:19   

ten zapach paliwa to czuć z rury czy może spod silnika , bo może gdzieś jest przeciek i stąd takie spalanie, zobacz pod auto może jakaś plama od ropki się pojawiła .Czasami i :mb: potrafi spłatać figla . A może kolega zabardzo zaufał koledze przy kupnie furki a teraz wychodzą :shock:
 
 
Gość

Wysłany: 27 Sierpień 2007, 10:54   

chyba ten zapaszek paliwa bardziej z rurki ale musze sie jeszcze dzisiaj przypatrzec, a co do zaufania do kolegi to w sumie juz 3 fure od niego kupuje kiedys kaczke, niedawno sprintera 316 i teraz w210 z nim nie ma problemu bo powiedzialem mu juz o tym i mowi ze jak troche sie obrobi, bo on tam do niemiec czesto jezdzi to wezmie auto na serwis

przed sprzedaza wszystkie wtryski wymienil, chyba ze je zle ustawili albo wsadzili od czego innego niewiiem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,111 sekundy. Zapytań do SQL: 9