Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie postojowe .
Autor Wiadomość
sin69 


Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 25
Skąd: Dolnośląskie
  Wysłany: 27 Grudzień 2010, 21:34   Ogrzewanie postojowe .

Ogrzewanie postojowe , montaż , części i obsługa .

Moja gwiazdka dostała ode mnie mały prezent na mikołaja.
Na zdjęciu jeden z elementów systemu ogrzewania "grzałka" .
Ma za zadanie 2 godziny (do tego można użyć programatora analogowego lub cyfrowego )przez odpaleniem auta ogrzać płaszcz wody bloku silnika (przez to również olej ),do takiego stopnia ,aby ułatwić odpalenie auta , zmniejszyć zużycie paliwa w początkowej fazie pracy silnika w niskich temperaturach o ekologi nie wspomnę :lol: .



Montaż
1 . Wypuszczamy płyn chłodzący . Ja zrobiłem to według instrukcji książki "sam naprawiam". z chłodnicy i z bloku silnika co jest na następnych 2 fotach .
2.Na zdjęciu nr. 2 dodatkowo po lewej stronie od wężyka ( którym upuszczamy płyn z bloku silnika ) widoczna jest zaślepka z wytłoczką na nasadkę nr.22 . to miejsce w którym znajdować ma się grzałka .








Oczywiście wytłoczka nr.22 się wyrobiła więc poświęciłem jedną nasadkę . Na początku była POXILINA a skończyło się na przyspawaniu nasadki :twisted: . Poskutkowało .
Grzałkę wraz z uszczelką wkręcamy na miejsce oczywiście wcześniej je oczyszczamy a uszczelkę traktujemy odrobiną oleju.



3. Podłączamy kabel z zestawu , wcześniej zakładając potrzebne do montażu końcówki .
Mocujemy masę co nie jest trudne kabelek w zestawie ma odpowiednią długość.



4.Zielony Kabel zaczyna się przy aucie i kończy na gnieździe 230V a czarny karbowany prowadzi od grzałki za zewnątrz auta zakończony końcówką na zdjęciu wyżej . Całość działa jak należy . W Mercedesie mam ogrzewanie silnika w innym aucie mam też ogrzewanie wnętrza pojazdu . Wynik odmarznięte szyby, ciepłe wnętrze i silnik gotowy do pracy .




Silnik 2.2 D rok 97r. Może temat powinien być w "co dziś zrobiłem " to pewnie chłopaki post przeniosą . Jeśli chodzi o informacje co , za ile i gdzie nie wiem czy mogę reklamować jeśli będzie na to zgoda umieszczę potrzebne linki .
Aha większość silników jest już przystosowana do tego typy systemu . uaktualnię post .

5. Rodzaje ogrzewania silnika . 1 i najbardziej skuteczne w bloku silnika . (jak wyżej , w zależności od rocznika i rodzaju silnika w róznych miejscach są otwory[z gwintem lub bez ] na "grzałki") jeśli to nie da rady ^. mozna to zrobić w inny sposób a mianowicie na wężu "krótkiego obiegu" skuteczne w zeleżności od średnicy węża .

Rady z krajów Skandynawii gdzie jak opony z kolcami to norma .
W naszym społeczeństwie (mieszkańcy bloków ) nie widzę możliwości podłączenia auta np. 4 piętro .
Przy miejscu parkowania jest słupek z gniazdem i programatorem koszt użytkowania na miesiąc = 5 euro .
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 5 Styczeń 2011, 21:28   

opisz miejsce gdzie w bloku miales to miejsce.. wydaje mi sie ze przy wydechu.
Gdybys mogl opisac dokladniej jak wykrecile/wyjales "zaslepke" bloku silnika i wkreciles grzalke...
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
sin69 


Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 25
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 12 Styczeń 2011, 17:31   ogrzewanie

Miejsce >> dokładnie jak się domyśliłeś przy wydechu a dokładnie pod wylotem . zaraz obok jest miejsce gdzie można upuścić płyn z bloku silnika. co jest konieczne przed demontażem zaślepki.

Demontaż >> w większości aut i silników grzałki montuję się w miejsce zaślepek , które mają jedno zadanie . Zostać wypchane w sytuacji gdy płyn lub woda zamarza w bloku przez co zapobiegają pęknięciu bloku silnika. Demontaż takiej zaślepki odbywa się w serwisie najczęściej przy użyciu specjalnego narzędzia. ( lub ściągacza własnego pomysłu 8) taki też mam )
W przypadku mojego auta było to proste nasadka nr 22 klucz grzechotka i po sprawie .
Podaj model rocznik jeśli jest inny niż mój to postaram się znaleźć gdzie w twoim aucie masz miejsce na takie ogrzewanie. :D

[ Dodano: 12 Styczeń 2011, 17:32 ]
o model ten sam masz co ja więc poproszę tylko rocznik .

[ Dodano: 17 Styczeń 2011, 21:34 ]
:D dokopałem się do instrukcji ( angielska ) , i montażu w różnych modelach . Zakupu dokonałem za granicą . Nie wiem jakie ceny oferują oni .

:arrow: http://kompletacje.interc...odel=349&kod_s=
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,107 sekundy. Zapytań do SQL: 9