Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpieczeństwo bierne C klasy
Autor Wiadomość
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 17 Lipiec 2006, 16:30   Bezpieczeństwo bierne C klasy

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak bezpieczna jest nasza C-klasa? :?:
Chodzi mi tu o bezpieczeństwo bierne, a więc nie o układy typu ESP czy inne, tylko o to jak samochód ochroni nas w razie najgorszego.
Szczerze mówiąc nie ma się tu czym chwalić, ale z drugiej strony jak na konstrukcję z początku lat dziewięćdziesiątych to i tak nieżle!
Można zresztą porównać wyniki testów zderzeniowych z rywalami z tamtego okresu (A4, trójka), które też nie są rewelacyjne..

http://www.euroncap.com/c...hp?id1=3&id2=18

PS.
jak znajdę filmik to wrzucę!

ZNALAZŁEM:
http://www.aftonbladet.se...cklass2,00.html
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
Ostatnio zmieniony przez zmichal 18 Lipiec 2006, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 18 Lipiec 2006, 08:54   

Niestety ten test nie robi dobrego wrażenia porównując oczywiście z autami "dzisiejszymi". Kupując :mb: miałem nadzieje ze to lepiej wygląda. Ale i tak nie żałuję :)

Pozdrawiam i życzę bezpiecznej jazdy (nie róbmy tych testów w warunkach drogowych)
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
cieply 
cieply


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Lipiec 2006, 09:07   

Hej
Patrząc na inne auta z tego segmentu to faktycznie C-klasa wypada blado.
Po tej marce spodziewałem się lepszych wyników...
Myślę jednak, że gdyby brano pod uwagę bezpieczeństwo czynne - pewność prowadzenia, zawieszenie, hamulce, systemy bezpieczeństwa, itp. to wyniki byłyby o wiele lepsze...
Ja tam czuję sie bezpiecznie za kierownicą mojego mesia :)
Pozdrawiam
_________________
Marcin
C 180 Touring '99 +BRC SQ24
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Lipiec 2006, 15:11   

Hm, wydaje mi się, że nie jest tak tragicznie. Widziałem kilka powypadkowych C klas i często np. deski rozdzielcze był calutkie :) (oprócz wystrzelonych SRSów)
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 18 Lipiec 2006, 16:00   

Wszystko zalezy od predkości auta!
Ten film (crashtest), który zamieściłem wyżej jest robiony przy prędkości 64km/h :!:
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
radams 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Lipiec 2006, 16:10   

C klasa to stosunkowo male auto i jedyne co budzi moje obawy to pozycja kierowcy - nogi mamy w komorze silnika, dosc blisko jest tez glowa kierowcy od przedniej szyby. W zwiazku z tym, jako strazak z zawodu, proponuje pamietac o zapinaniu pasow, napinacze + poduszka w kierownicy moze nam duzo pomoc w razie wypadku. Jednak nasze gwiazdy to jedne z najbezpieczniejszych samochodow, wystarczy spojrzec na blachy jakie sa we wszystkich mercedesach. Zdarzylo mi sie pare razy ciac gwiazde podczas wypadku zeby wydobyc pasazerow, dla strazaka to trudne zadanie, zeby np. odciac slupek trzeba sie niezle napocic i miec dobre narzedzia nowszej generacji, nozyce nieco starsze o gorszych parametrach po prostu nie dawaly rady przeciac tej blachy. 64 km/h to bardzo szybko, zderzenia z taka predkoscia nie zdarzaja sie czesto, z reguly nawet jadac 120 km/h przed uderzeniem udaje sie znacznie zmniejszyc predkosc. Jeszcze jedno: nawet najlepsze zabezpieczenia nie pomoga nam w jednym przypadku: mianowicie przy uderzeniu z tylu. Nawet aktywne zaglowki (zblizajace sie do glowy w momencie uderzenia) nie pomoga jesli nie sa dobrze ustawione, wielu kierowcow o tym zapomina, nasza glowa duzo wazy a szyja jest dluga i zbyt slaba zeby ja utrzymac przy znacznych przeciazeniach. Jestem posiadaczem gwiazdy od niedawna ale zaczalem zwracac uwage na te samochody i jedna rzecz mnie niepokoi, korzystamy z bajerzastego skladania zaglowkow na tylnej kanapie, ale potem przewozac tam pasazerow zapominamy ich znowu podniesc, zgroza.

Tyle straszenia, podsumowujac, jesli w cos walic, to wolalbym :mb: a nie zadnym innym samochodem w tej klasie.
Pozdrawiam
radams
_________________
c200 CDI
 
 
 
marcin19_87 


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 84
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 20 Lipiec 2006, 19:48   

w 100% zgadzam się z tobą Radams...
pozdrawiam
_________________
W202 220 DIESEL 96r. WDB2021211F502998
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,113 sekundy. Zapytań do SQL: 10