Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Poradnik kupującego !!
Autor Wiadomość
Gość

  Wysłany: 9 Czerwiec 2006, 14:12   Poradnik kupującego !!

Witam,

Mam zamiar kupić samochód, długo zastanawiam się nad :mb: w202.

Chciałbym wiedzieć jakie aspekty przemawiają za tym samochodem.
Które roczniki są najmniej awaryjne, a których należy unikać ??
Na co zwracać szczególna uwagę przy kupnie ??
Jakie problemy nękają ten model i czy wogóle warto kupic to auto, ponieważ cena nie jest zbyt zachęcająca...

Czy model ten zasługuje na gwiazdke na masce ?? Mam vito i zdecydowanie mówię, że NIE !!


Będę wdzięczny jeżeli uzyskam odpowiedzi na nurtujące mnie zagadnienia :D
Z jednej strony można z tego topicu zrobić poradnik dla kupującego swojego pierwszego :mb: w202

pozdrawiam

[ Dodano: 9 Czerwiec 2006, 14:13 ]
aha..

Jaki silnik najlepiej wybrać, który jest kompromisem trwałości, oszczędności i dynamiki :?:

[ Dodano: 9 Czerwiec 2006, 16:50 ]
Czy to prawde, że roczniki 95-97 są bardziej podatne na korozję :?:
 
 
Gość

Wysłany: 9 Czerwiec 2006, 21:13   

Niedawno kupiłem c220D z 98r. Wcześniej niewiele wiedziałem o tych autach. Do tej pory to co udało mi się dowiedzieć to:

-automaty w tych modelach są podobno awaryjne co prawda właśnie kuopiłem automat i jestem na razie zadowolony/
- pompy wtryskowe Lukasa - są fabrycznie felerne - nie wytrzymują uszczelnienia i ciekną. Pocieszające jest to że to raczej proste i niezbyt kosztowne naprawy. W CDI podobno padają wtryskiwacze ale jaka jest prawda to do końca nie wiem.
- poza tym to raczej niezawodne auta - tak przynajmniej o nich się mówi
 
 
tchoman 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 56
Skąd: Wodzisław
Wysłany: 10 Czerwiec 2006, 19:37   

Witaj
No cóż otworzyłeś temat rzekę. Każdy powie ci coś innego. Wszystko zależy od tego do czego auto ma służyć. Ja mam small busines i do transportu mam VV Caddy a do jazdy normalnej W 202 250 DT 96r. 5 cylindrowy rzędowy turbo diesel 150 km. Jazda nim to prawdziwa przyjemność. Silniki niezniszczalne i nie tak czułe na jakość paliwa jak CDI.
Pali w mieście ok. 8l na trasie zejdzie do 6,5l. Ja jestem zadowolony ale to moja opinia.
Bardzo dobre też są C 200 diesel zwykłe bez turbiny, nierzadkie przebiegi po 800 tys. i więcej. A jak chcesz dynamicznej jazdy to C 270 benz.
Sprecyzuj co cię interesuje i poczytaj wczesniejsze posty.
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 21 Lipiec 2006, 23:16   

tchoman napisał/a:
W 202 250 DT 96r. 5 cylindrowy rzędowy turbo diesel 150 km. Jazda nim to prawdziwa przyjemność. Silniki niezniszczalne i nie tak czułe na jakość paliwa jak CDI.
Pali w mieście ok. 8l na trasie zejdzie do 6,5l. Ja jestem zadowolony ale to moja opinia.


A jak z dynamika jazdy tym 250 TD ? Nie ma problemu z wyprzedzaniem, przyspieszaniem ? Czy to auto przypadkiem nie chodzi dosc glosno jak typowe stare diesle klekoty ? Jak z wyciszeniem w srodku ? :)
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Lipiec 2006, 23:54   

O. ;) Chyba jestem w stanie pomóc. Mam Vito, w "tym" silnik 112CDI - 220CDI 125KM :) Masz racje. Vito to dalej taczka ;) Paka, silnik, kilka foteli i jazda. Nie mialbyć to samochód komfortowy, a maksymalnie "mobilny" - w znaczeniu - dla firm, załaduj i jedź :) Jedyne z Mercedesa w moim Vito to: silnik, skrzynia (automat) i znaczek na kierwonicy :P

Jeżeli chodzi o wtryski i skrzynie. Hm. Mam dość cieżką noge. Tankuje tylko na stacjach Shell, Orlen (rzadziej), etc. Ma obecnie 260tysięcy i... nic. :) Silnik się trzyma, nic nie klekocze, a jak ciągnie... marzenie. :) Nie wyobrażam sobie co to może być za potworek z 320CDI.

Mam też C klase. C200 w automacie. Przez jedenaście lat jeździło i jeździ dalej. Znajomy ma Esprita C180 w automacie. Przez dziesięć lat jeździł. Jeździ dalej. Wydaje mi się, że plotka o awaryjnych automatach w tym modelu są tylko plotką ;) Taką głupią, by zniesławić nasze fury :D
 
 
ochnik 
ochnik

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 66
Skąd: kielce
Wysłany: 22 Lipiec 2006, 06:06   

ja chcialem dodac cos na temat automatow mam kolege ktory zajmoje sie naprawa skrzyn automatycznych i on uwaza ze mercedes robi najtrwalsze skrzynie biegow zadna inna marka sie im nie rowna wystarczy tylko dbac aby byl w niej olej i to wszystko a do tego moj znajomy mial mercedesa 124 CE w automacie z przebiegiem 300tys i wszystko bylo super zadnych niespodzienek czy problemow pozdrawiam ochnik
_________________
ochnik
 
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 22 Lipiec 2006, 11:58   

A ja chce sie dowiedziec cos o tym silniku 250 TD 8)
_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
tchoman 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 56
Skąd: Wodzisław
Wysłany: 25 Lipiec 2006, 20:05   re:

No cóż mogę ci więcej powiedzieć o 250 TD. 150 KM więc z wyprzedzaniem nie ma najmniejszego problem. Moment obrotowy 280 Nm , całkiem przyzwoity, nie klekocze jak stare Diesle , albo jak np.VW bo to jest bezpośredni wtrysk a nie pompowtryskiwacze, tak że kultura pracy tego silnika jest wg. mnie dobra, wyciszenie jak w każdej C klasie b.dobre.
Ja jechałem nim w 4 osoby 190 km/h i jeszcze szło dalej tylko prostej mi brakło, podobno 210 max V. Tylko uważać na turbinę trzeba ale to tak jak w każdym TD, często wymieniać filtr powietrza trzeba ja co 10 tys, albo co pół roku zależy co pierwsze. Nie gonić go na zimnym silnku i przed zgaszeniem po intensywnej pracy chwile go ostudzić. A pozatym niesłyszałem żeby turbiny były zbyt awaryjne. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,158 sekundy. Zapytań do SQL: 9