Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: G.
22 Kwiecień 2011, 08:59
Odpuścić czy nie bać sie dużego przebiegu około 270.000km.
Autor Wiadomość
krzychu.c180 
krzychu.c180

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Kwiecień 2011, 08:57   Odpuścić czy nie bać sie dużego przebiegu około 270.000km.

Witam.Czy warto zainteresować sie C180 w202 95ROK z przebiegiem około 270.000 pewności
niema oczywiście jak przy każdej używce ale na 99proc jestem pewien przebiegu.
Auto jest od znajomego ktory zapewnia ze pomimo wieku i przelotu jest w idealnym stanie.
Fakt ze w aucie zawsze wszystko na czas wymieniał w zawieszeniu reguralna wymiana oleju
filtrow powinno byc ok.Pytanie do kolegów czy ten przebieg około 270.000km nie jest za duży
jeśli chodzi o silnik 1.8 i skrzynie automatyczną?Jednym słowem warto czy raczej nie brać
takiego auta?Wiem ze to wszystko zależy od egzemplarza ale prosze o opinie bazujące na
ogolnych problemach marki tego motoru i ogolnie auta na co musze uwarzać przy automacie.
Czy sa jakies sposoby np szarpanie przy zmianie biegow na wykrycie stanu zuzycia skrzyni
podczas jazdy testowej nigdy nie kupowałem automata i nie za bardzo wiem jak do tego podejsc a wiem ze ewentualna naprawa nie jest tania.Wkońcu to :mb: długowieczność itd...
ale wiadomo ze silnik benzynowy 1.8 przy tym przebiegu moze wymagać juz drobnych poprawek.
 
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 22 Kwiecień 2011, 09:04   

270kkm przez 16 lat daje ok. 17kkm rocznie. Sam sobie odpowiedz czy to dużo czy mało. W 16-letnim aucie może zepsuć się dosłownie wszystko i nie zależy to od przebiegu, a od wieku i od tego w jakich warunkach auto było użytkowane. Najważniejszy jest jego stan. Na przebieg nie zwracaj uwagi.

Jeśli nie umiesz zdiagnozować stanu auta, poproś o pomoc zaufanego mechanika. Zakładam, że nie jeździłeś wcześniej automatem - czytanie poradników na forum nie na wiele się zda. Ale nie ma się co bać. Automaty w :mb: są o wiele trwalsze niż manuale. I naprawdę trzeba się postarać, żeby je zepsuć.
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Kwiecień 2011, 09:14   Re: Odpuścić czy nie bać sie dużego przebiegu około 270.000k

krzychu.c180 napisał/a:
ale wiadomo ze silnik benzynowy 1.8 przy tym przebiegu moze wymagać juz drobnych poprawek.


eeeee tam :mrgreen:
Sprawdź tylko czy się nie poci pod uszczelką głowicy nad alternatorem, i jesli znasz historie auta i cena Ci odpowiada, to bierz.
Co do automatu, to dobrze by było sprawdzić jak zmiania biegi na zimno i po rozgrzaniu (czy nie szarpie, nie przeciąga). Jeśli właściciel taki przyzwoity jak piszesz, to należy założyć, że olej w skrzyni również zmieniany na czas, ale oczywiscie się przyjrzyj, jak ma kolor (zwykle czerwony, ewentualnie żółty) i zapach (czy nie śmierdzi spalenizną) oraz ilość i rodzaj osadów (szary osad w niewielkiej ilości - ok, opiłki - nie ok)

Gomezio napisał/a:
Automaty w :mb: są o wiele trwalsze niż manuale. I naprawdę trzeba się postarać, żeby je zepsuć.


zwłaszcza 722.4 w jaki, jak domniemam, wyposażony jest wzmainkowany egzemplarz
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
krzychu.c180 
krzychu.c180

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Kwiecień 2011, 09:24   

ok dzieki gomezio.Stan ogolny ok.Pewnie jest jakas drobna rdza ale ogolny stan lakieru
jest bdb.Czarny lakier,skorzana tapicera klima z tego co mowił znajomy ale to juz robił
we własnym zakresie fabrycznie to jest wersja ELEGANCE.
 
 
 
krzychu.c180 
krzychu.c180

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Kwiecień 2011, 09:27   

Ok dzieki za porady bo oglądanie auta i kupno coraz bliżej.Na swoim C180 w manualu
nie zawiodłem sie a jezdze nim juz rok czasu mam nadzieje ze ten tez bedzie ok.
 
 
 
krzychu.c180 
krzychu.c180

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Kwiecień 2011, 10:05   

Moge prosić o jakies foto bagnetu poziomu oleju w automacie C180 W202 95 ROK???
Chce wiedziec gdzie uderzyc podczas ogladania auta i skrzyni automat.
Z gory dzieki.Z tego co sie orientuje bagnet od skrzyni jest gdzies pod machą.
 
 
 
krzychu.c180 
krzychu.c180

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Kwiecień 2011, 10:41   

Jeszcze jedno pytanie.Jak jest z jazdą tym automatem cztero biegowym zimą?
Czy dobre zimowe oponki na tył wystarczą żeby pojechać po naszych pieknych
zimowych czystych drogach.Ciezko było czasami ruszyc z miejsca bez tańca tyłkiem manualem a co dopiero automat.Z tego co wiem to ten automat nie posiada opcji winter.
 
 
 
madawima 
motocyklista

Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 16
Skąd: Bergen
Wysłany: 23 Kwiecień 2011, 14:03   

krzychu.c180 napisał/a:
Jeszcze jedno pytanie.Jak jest z jazdą tym automatem cztero biegowym zimą?
Czy dobre zimowe oponki na tył wystarczą żeby pojechać po naszych pieknych
zimowych czystych drogach.Ciezko było czasami ruszyc z miejsca bez tańca tyłkiem manualem a co dopiero automat.Z tego co wiem to ten automat nie posiada opcji winter.

zima trwa teoretycznie 5 miesiecy wiec powinienes dac rade(jak nie sprobujesz to nie bedziesz wiedzial), ja musze ten okres wytrzymac bez motocykla. :mrgreen:
_________________
bo lubie ten wiatr co mi w ryj dmucha!
 
 
krzychu.c180 
krzychu.c180

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Kwiecień 2011, 08:46   

ok spoko dzieki przejade sie i zobaczymy a moją CELINKE dam siostrze bo szkoda mi jej
oddawac w całkowicie obce ręce.Chyba że automat bedzie dla niej wygodniejszy to
wogole nie rozstane sie z Celusią :D
 
 
 
krzychu.c180 
krzychu.c180

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Kwiecień 2011, 08:47   

Wiem ze do aut nie powinno sie przyzwyczajać ale ja niestety tak mam :mb:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,105 sekundy. Zapytań do SQL: 10