Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobór żarówek i reflektorów
Autor Wiadomość
grafton 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Październik 2007, 14:04   

ROZWIJAM

Lampy ,podobne do których kupiłeś, w ofercie firmy tuning tec nie są przystosowane do regulacji pneumatycznej. O ile twoje są z innego źródła można mieć nadzieje że nie mam racji

http://www.tuning-tec.pl/...&s=0&p=1&id=674
_________________
C 250D Elegance '95, 210tys.
 
 
m00n

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 674
Skąd: Morąg
Wysłany: 17 Październik 2007, 14:11   

no lampy wygladaja na bardzo podobne do tych co kupilem, kupilem tez do nich zestaw xenonowy HID, w sumie jeszce nie doszlo ani to ani to, (wzialem za pobraniem) ale chyba nie bede odwolywal przesylek, bo wydae mi sie ze soczewka + xenon bedzie ladniej swiecila i wygladala od zwyklych lamp ? Skoro niema pneumatycznego regulowania no to chyba przy montazu trzeba bedzie ustawic kontrolke swiatel na najnizsze i wyregulowac je recznie i tak zostawic ? Niech wypowie sie ktos kto ma te lampy
_________________
C200 Esprit benzyna (bez gazu) 1994

"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach..."
 
 
grafton 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Październik 2007, 14:42   

Drogi kolego,

Co do lamp to mam nadzieje, skoro juz kupiłes, ze bedziesz zadowolony.

A teraz z innej beczki, nie obraz sie, ale te lampy nie beda ladnie wygladaly na twoim w202
dla poparcia - wyobraz sobie te lampy na w140 - totalna chała,
Masz ladne autko-widzialem fotki-po co cos kombinowac :mb: to nie calibra tego sie nie tuninguje zakladajac lampy z chin
ale to tylko moja opinia najwazniejsze ze wlasciciel jest zadowolony
pozdrawiam i na koniec pamietaj to nic osobistego po prostu moja opinia
_________________
C 250D Elegance '95, 210tys.
 
 
m00n

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 674
Skąd: Morąg
Wysłany: 17 Październik 2007, 14:48   

nie no ja rozumiem tobie sie moga nie podobac ale co do tuningu w stylu calibry to sie zgadzam w tym watku sa zdjecia z tymi lampami dokladnie, podoba mi sie to na zdjeciach.
http://www.w202.pl/viewto...hlight=soczewka
Druga sprawa to to ze strasznie napalilem sie na xenony a jak wiadomo zeby byl efekt xenon musi byc w soczewce stad moj wybor. (Oryginalne xenony ciezko trafic a nowe kosztuja tyle co 1/4 mojego auta)
Pozdrawiam
_________________
C200 Esprit benzyna (bez gazu) 1994

"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach..."
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 17 Październik 2007, 15:36   

m00n,
Niestety, takimi lampami będziesz oślepiał innych, jak coś włożysz do bagażnika albo teściową na tylna kanapę.
Nie chciałbym cię spotkać jadącego z przeciwka w ciemną noc na leśnej drodze (np w okolicach Morąga). Zawsze przeklinam takich kierowców z pseudoksenonami i bardzo brzydko nazywam ich w myślach.
Są i tacy, co nawet jak mają regulację, to jej nie używają.... A co dopiero, jak jej nie ma. :(
Pomyśl o tym.
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
m00n

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 674
Skąd: Morąg
Wysłany: 17 Październik 2007, 16:06   

a ja zapytam tak
czy jak ustawi recznie swiatla na pozycje dolna to tez bede oslepial ?
ewntualnie czy jak wlzoe zestaw xenonowy do zwyklycj lamp bedzie lepiej ? bo mi sie wydaje ze nie poniewaz swiatlo bedzie sie zalamywalo na wszystkie mozliwe kierunki bo szybka nie jest przezroczysta w oryginalach. A w soczewce cale swiatlo odbija sie od soczewki i daje czysty strumien swiatla jezeli swiatla sa wlasciwie wyregulowane.
A co do pseudo-xenonow to ja tak nazywam zarowki emituace biale swiatlo, i inne wynalzki. Oryginalny xenon to jest lampa soczewkowa + zarnik + przetwornica no i jeszcze podpisuje sie na nim bosch ale czesci i tak sa japoni/taiwanu/chin itp.
Dodam ze zadko kiedy woze kogos z tylu, tylko dziewczyna jako pasazer :D
_________________
C200 Esprit benzyna (bez gazu) 1994

"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach..."
 
 
MikiPOZ 
Klubowicz

Pomógł: 59 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 1995
Skąd: Poznań-Czmoniec
Wysłany: 17 Październik 2007, 16:17   

Co do ksenonu to wystarczy odpowiednio spolerowac delikatnie szkla albo juz poprostu kupic nowe pod xenon. Ja osobiscie bede zakladal xenon do mojej Celinki
_________________
W123 300D 1978r
W123 280CE 1979r.
W123 230C 1977r.
w123 230TE 1984r
w107 560AMG 1972r.
w210 320CDI T 2000r. Avantgarde
w211 320CDI T 2003r. Avantgarde
 
 
 
MARR 
Marcin33

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 165
Skąd: PL
Wysłany: 17 Październik 2007, 18:23   

OK można spolerować. ale co daje efekt że światło jest asymetryczne, "wzór" na kloszu, czy układ lustra??+ Wzór??Dla mnie poleruje się szkło po to zeby właśnie potem wsadzić soczewke która skupia i kieruje snop.Być może że te chiny będą lepiej grać z KIT XENON /czyt. mniej oślepiać/ niż taki palnik w oryginalnej lampie :D
_________________
C180 Sport 95r. + LPG sekwencja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,111 sekundy. Zapytań do SQL: 9