Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Przemek
11 Styczeń 2012, 21:14
Kontrolka świec, EPC
Autor Wiadomość
sowiec 


Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 9
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 4 Styczeń 2012, 15:00   Mrugająca kontrolka EPC oraz świec żarowych

Witam.

Dzisiaj pojawił się pewien problem. Rano pojechałem do pracy, zero problemów. Zaparkowałem i po chwili musiałem podjechać 500m dalej. Wsiadłem, odpaliłem, a że był ciepły i jechałem sobie przez pusty plac to mu trochę docisnąłem (ale bez żadnego katowania - po prostu szybsze przyśpieszenie) W tym momencie zapaliła się kontrolka EPC. Dojechałem na miejsce, zgasiłem. Odpalam i kontrolka świeci się ciągle. Przy jeździe z powrotem tych 500m w połowie drogi zaczęła mrugać na zmianę z kontrolką EPC, kontrolka świec żarowych a samochód zaczął szarpać. Zgasiłem, odpaliłem bez problemu i na spokojniutko dojechałem na parking. Co to może być?

Czytałem sporo na temat kontrolki EPC na forum, jednak praktycznie wszystkie dotyczyły silnika 2,2CDI i nie znalazłem nic o tym do 2,5TD.

Świece? Jeśli tak to skąd to EPC?
Styki zasyfiałe? Chyba nie te objawy.
Bezpieczniki zerknę wieczorem jak wyjdę z pracy.
Pompa wysokiego ciśnienia? Oby nie...

Jakieś pomysły od czego zacząć? Zna ktoś jakiś dobry serwis z kompem w Lubuskim?
_________________
S202 2,5TD '96 Elegance Automat
WDB2021881F526769

EX W124 2,5D '96 (przy ok 900 000 silnik dalej hulał ale blachy i rama nie dawały rady :( )
 
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 4 Styczeń 2012, 15:20   

sowiec napisał/a:
Czytałem sporo na temat kontrolki EPC na forum, jednak praktycznie wszystkie dotyczyły silnika 2,2CDI i nie znalazłem nic o tym do 2,5TD.


Mimo wszystko mogłeś się dopisać do istniejącego wątku. //scalone//
 
 
sowiec 


Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 9
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 4 Styczeń 2012, 17:50   

Można tym jechać? Do domu mam 15km :?

W Sumie Łukasz założyłem też nowy temat, bo częściej do takich inni zaglądają...


Więc tak. Pompa raczej sucha. Samochód odpala normalnie, wkręca się normalnie, przyśpiesza normalnie. Problem pojawia się przy jeździe na "luzie" (automat) czyli z odpuszczonym pedałem gazu. Przy niskich prędkościach zapala się wtedy lampa świec, i silnik przez 1-2 sekundy nie pracuje.
_________________
S202 2,5TD '96 Elegance Automat
WDB2021881F526769

EX W124 2,5D '96 (przy ok 900 000 silnik dalej hulał ale blachy i rama nie dawały rady :( )
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,125 sekundy. Zapytań do SQL: 10