Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przebudowa car audio - prośba o pomoc w doborze osprzętu.
Autor Wiadomość
Krisu 

Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 10
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 15 Maj 2012, 00:04   Przebudowa car audio - prośba o pomoc w doborze osprzętu.

Witam

Jakiś czas temu zmieniłem radio z beckera na Alpine. Po niedługim czasie bądź to ze starości bądź przez moje słuchanie muzyki oryginalne głośniki się popaliły i zaczęły "Pierdzieć". Nie chcąc inwestować po raz kolejny w 10letnie używki postanowiłem przebudować audio na nowym sprzęcie i z większą mocą. Budżet mam troszkę ograniczony.

Na tą chwilę posiadam:
-Radio ALPINE 101RM ( nie wysoki model ale daje rade).
- Wzmacniacz Rockford Fosgate R300 (4- kanałowy).

A do was mam następujące pytania:
1) Jeżeli w radiu jest jedno wyjście RCA to czy mogę docelowo podłączyć dwa wzmacniacze???
2) Jakie głośniki będą pasować do tylnych drzwi ( podłączone będą do wzmaka RF).
3) Jakie niskotonowe polecacie w półkę?? dodam ze do tych głośników docelowo ma być jeszcze jeden wzmak (2-kanały).
4) Myślę na przód dać zestaw Sinuslive SL165w/Neo13s ze zwrotnicą. co o tym myślicie??

Generalnie na każdą parę głośników nie chcę przekroczyć 250zł a jak już muszę to nie znacznie.

Z góry dziękuję za pomoc.
I liczę na wyrozumiałość jak coś źle napisałem bo w car audio nie jestem zbyt dobry. ;)
_________________
C220 CDI 98' Elegance

 
 
 
konradcz13 


Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 92
Skąd: Włodawa
Wysłany: 3 Czerwiec 2012, 13:23   

A do was mam następujące pytania:
1) Jeżeli w radiu jest jedno wyjście RCA to czy mogę docelowo podłączyć dwa wzmacniacze???
2) Jakie głośniki będą pasować do tylnych drzwi ( podłączone będą do wzmaka RF).
3) Jakie niskotonowe polecacie w półkę?? dodam ze do tych głośników docelowo ma być jeszcze jeden wzmak (2-kanały).
4) Myślę na przód dać zestaw Sinuslive SL165w/Neo13s ze zwrotnicą. co o tym myślicie??


Ad1)poszukaj wzmacniaczy kilku kanałowych (4-6)
Ad2)myślę że dobrym rozwiązaniem jest użycie wszystkich głośników jednej firmy (alpina) jak najbardziej.
Ad4)Basy jak i syki powinny mieć zwrotnice a te w drzwiach to mogą być 2lub3 drożne czyli już bez
_________________
Obecnie 2,0 R4
Kiedyś 2,4 V6
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Czerwiec 2012, 12:18   

Krisu napisał/a:
1) Jeżeli w radiu jest jedno wyjście RCA to czy mogę docelowo podłączyć dwa wzmacniacze???

Możesz, tylko sterowanie z radia będzie ograniczone.
Wiele wzmacniaczy ma wyjście liniowe obok wejścia, możesz je wykorzystać.
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Krisu 

Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 10
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 18 Czerwiec 2012, 23:25   :)

Dzięki za odpowiedzi. Skorzystałem z nich jak najbardziej ale budowa car audio zajęła mi bardzo dużo czasu i mało na necie siedziałem :) Ogólnie mam dwa wzmaki Rockford fostage z serii PRIME. W sumie 6kanałów. Wychodzą z jednego wyjścia RCA. Wysterowałem na wzmakach muze tak ze sterowanie w radiu może być ograniczone. Z powodu braku funduszy na tylne drzwi, głosniki mam następujące. Przód odseparowany zestaw na zwrotnicach Sinus Live 16,5cm i do tego syki SinusLive Neo 25. Tylne drzwi to Mac Audio 2.13( moze docelowo kiedyś będą zmienione) też zestaw odseparowany 12cm. Tylna półka basowa To HERTZ ESK 16,5cm.
Wszystko gra z jednostki Alpine. Jutro jeszcze kleje maty na przednie drzwi bo bas mi gdzieś ucieka. Mam nadzieje ze troche to pomoże. ;) Wiem ze za Mac audio pewnie mi się oberwie ale fundusze mnie blokowały, a jak na pierwsze car audio i tak chyba nie jest źle. ;) zobaczymy jak pójdzie z matami :P .

Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie.

I kilka słów do właścicieli w202. ;) Jak ktoś ma odwagę i trochę funduszy to warto się pobawić. A kanały na kable w progach to rewelacja :) .
_________________
C220 CDI 98' Elegance

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,109 sekundy. Zapytań do SQL: 9