Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
dym z pod maski
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 3 Listopad 2007, 20:47   dym z pod maski

od pół roku silnik przełączał sie w tryb awaryjny do 3 tys.obr. jednocześnie z zaworu erg leciał olej na turbinę nagle w trakcie jazdy z okolic turbiny z pod maski wyleciał biały dym po podłączeniu do kompa mechanik stwirdził turbina ma dobrą wydajność ale jest rozszczelniona turbina poszła do regeneracji po tej operacji auto znów poleciało w tryb awaryjny a z zaworu erg dalej kapał olej następnie u kolejnego mechanika uszczelnili zawór erg co by olej nie kapał i wymienili czujnik stopu przez dwa dni auto jeżdziło klawo bez trybu awaryjnego olej nie chlapał dziś podczs jazdy znów buchnął siwy dym z pod maski (poziom oleju w silniku bez zmian) pomóżcie co robić???
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Listopad 2007, 21:48   

napisz więcej szczegółów odnośnie auta jaki masz silnik rok prod. itp.
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
Gość

Wysłany: 6 Listopad 2007, 10:55   

mercedes e 210 okular 1996r. silnik 2,9 td dzis znów buchnął dym z pod maski tym razem w dzień co ciekawe dzieje się to zawsze przy zimnym silniku czyli odpalam jadę ok. 2-3km i zasuwa dym następnie odczekam 5 min i jadę dalej wstawiłem go znów do mechanika wycieków oleju z egr nie widać wszędzie sucho mechanik odkręcił filtr powietrza z obudową nic nie widać stwirdził że to być może webasto które jest pod spodem także teraz ma odłączyć webasto i mam pojeździć sprawdzić czy będzie dym czy też nie ale tak naprawdę to nikt nie wie w 100% co się dzieje...
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 6 Listopad 2007, 13:28   

kermit napisał/a:
stwirdził że to być może webasto


To chyba dobry trop :wink:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,106 sekundy. Zapytań do SQL: 10