Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
1 Grudzień 2012, 22:58
odgrzybienie klimatyzacji
Autor Wiadomość
Greg_G 
The Best or Nothing.


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 1636
Skąd: lubelskie
Wysłany: 22 Czerwiec 2011, 10:33   

Czyli konieczne jest odpalenie auta, przejażdżka z włączoną klimą?
Bo w sumie miałem zamiar odgrzybić, ale nigdzie nie jeździć już....dopiero na drugi dzień może.
_________________
W211 E320 CDI V6 FL Avantgarde Kombilimousine Sports Package
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 22 Czerwiec 2011, 10:58   

Greg_G napisał/a:
Czyli konieczne jest odpalenie auta, przejażdżka z włączoną klimą?

Nie :) Odgrzybienie parownika polega na jego umyciu - płyn aplikujesz za pomocą rurki, bezpośrednio na parownik. To, czy potem jeździsz czy auto stoi, z punktu widzenia działania płynu nie ma najmniejszego znaczenia.
 
 
Majkel 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 103
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 5 Lipiec 2012, 16:49   

Witam Kolegów.

Byłem w dziale zrób to sam, jest tam temat - niestety zamknięty. U mnie wygląda to trochę inaczej( dziś byłem na aplikacji chemii w serwisie z klima ale dokładnie nie zaglądałem gościowi przez ramie gdzie wtykał wężyk) w tamtym roku robiłem na własna rękę pianka jakiejś firmy która nie pomogła nic, a nic lecz jednak mój błąd leżał tez w tym ze zaaplikowałem ja do złego miejsca bo pianka pojawiła się w kratkach wentylacyjnych wiec nie był to parownik ( dałem trochę więcej :lol: ) w tym roku przyglądałem się plus minus gdzie to bylo robione i gość nie odkręcał tej krateczki która widnieje w temacie http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=5530 małej bocznej ze zdjęcia nr 4. (nawet gdy ja odkręcę i tak nie mam takiego zaworu tylko rurkę która prowadzi do wcześniej wspomnianych krateczek ( jak w poście na pierwszej stronie, on tego nawet nie ruszał tylko wpinal sie gdzie do góry) odkręcił pokrywę główna i gdzieś wyszperał i mam właśnie dylemat gdzie dołączam zdjęcia zrobione po rozkręceniu w domu.

to się ukazało moim oczom po zdjęciu pokrywy głównej:
http://www.picshot.pl/public/view/full/152791

to się ukazało po zdjęciu dużej płaskiej pokrywy ( obok ten od filtra kabinowego):
http://www.picshot.pl/public/view/full/152792

po ściągnięciu pokrywy od filtra była tylko przestrzeń bez zaworu żadnego gdzie mógłby to gość zamontować.

kiedyś ten sam spec zrobił super za pierwszym razem, a dziś gdy mówił ze trzeba czasem 2-3 razy przyjechać - to już wiedziałem ze jednak trzeba będzie dlatego chciałbym zainwestować w piankę WURTH i sam podziałać. Dodam ze ultradźwięki i ozonowanie nie pomogło. I jak to bywa zwykle bardziej śmierdzi na ciepłym nawiewie. Proszę o pomoc.

PS: chyba ze smrodek powstał na skutek działania środkiem na przewody wentylacyjne i to w nich leży przyczyna, skoro ultradźwięki ani ozon (jak kolega w pierwszych postach pisał)?
_________________
w202, Sedan 2.2 benzyna + LPG, automat. 1994 r.
 
 
bazylek90 
Mercedes C200 kombi

Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 14
Skąd: Osielec
Wysłany: 15 Lipiec 2012, 12:13   

Witam,mam pytanie.A mianowicie,czy taki mały ozonator jak ten : http://allegro.pl/generat...2484902220.html z wydajnością 400 mg/h wykona zadanie odgrzybiania klimy ?Prosze o opinie.
 
 
 
carlos 


Pomógł: 30 razy
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 1055
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 18 Lipiec 2012, 17:59   

Mam coś podobnego tylko mój jest trochę większy i był droższy ale też ma 400 mg/h. Póki co odgrzybiałem w dwóch autach i jest ok.
_________________
ex:W 202 C 200 CDI '99
W 246 B 180 CDI '14
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11