Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
C180 w dobrej cenie, proszę o poradę/opinię
Autor Wiadomość
zbychu 

Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 5
Skąd: Haga
Wysłany: 17 Lipiec 2012, 21:44   C180 w dobrej cenie, proszę o poradę/opinię

Drodzy forumowicze
Zwracam się do Was z prośbą o opinie na temat C180 którą mam okazję kupić w dobrej cenie.
Kilka faktów na początek: mieszkam w Holandii, samochód kupuję na miejscu od osoby prywatnej (ojciec mojego ucznia który wyjeżdża z NL), niestety mam nikłą wiedzę fachową jeśli chodzi o naprawy.
Samochód:
C180 kombi classic (bez szyberu i klimy), rocznik 1997 (przypuszczam że po małym lifcie), 250K na liczniku, przypuszczalnie 3ci właściciel, rysa na lewym nadkolu, oznaki rdzy pod uszczelkami i na masce, luźna skrzynia biegów (manetka ma luz równierz jeśli na biegu), samochód 'brzmi' równo.
VIN: WDB2020781F592406
Samochód nie będzie używany w mieście (najlepiej sprawdz się tu jednak rower) ale na pewno na wyjazdy za miasto lub do pracy (reżseria dźwięku).
Przed kupnem samochód będzie wyregulowany a nadkole wymienione.
Cena:1000 euro
Fotki:
https://picasaweb.google.com/frywolny/C180?authuser=0&feat=directlink

Troszkę czytałem forum na temat kupna i przede wszystkim jestem pod wrażeniem wiedzy pasjonatów na tym forum, szacunek! Dlatego też postanowiłem poprosić o poradę. Na co jeszcze powinienem zwrócic uwage.

Dziękuję serdecznie i pozdrawiam
Zbyszek
Ostatnio zmieniony przez zbychu 18 Lipiec 2012, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
boney 


Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Lipiec 2012, 21:53   

Według mnie z przebiegiem kłamie, patrząc na zużycie elementów we wnętrzu. Pojawia się zatem pytanie, czy w innych kwestiach jest szczery. Ale cena kusząca :)
_________________
Trwają poszukiwania: Moc, Elegancja, Kombi.
 
 
Krzychu 


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 1623
Skąd: Lubartów
Wysłany: 17 Lipiec 2012, 21:57   

Zbyszku podaj mi numer rejestracyjny :)
Boney - nie nie kłamie... Holendrzy to taki naród że o auta po prostu nie dbają... Oczywiście w środku, bo serwisy są regularnie...
Maska poobijana od kamieni... Zbyszku, sam wiesz jakie mają drogi - normalne. Sam w swojej Cetce mam parę takich obić na masce.... Też sprawadzałem z Holandii
Błotnik- najlepiej znaleść w kolorze i przerzucić, bo szkoda 5kilo szpachli nakładać
Trochę wyprać, powymieniać i będzie nawet niezła :mb: - Z resztą za taką kase :P
_________________
Mercedes - The best or nothing
KLASA A __KLASA C __KLASA E
Ostatnio zmieniony przez Krzychu 17 Lipiec 2012, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zbychu 

Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 5
Skąd: Haga
Wysłany: 17 Lipiec 2012, 22:01   

@kriss :) , wnioskuje że okazja..poniekąd ;-)
@boney, za obecnego właściciela mogę ręczyć ale nie mogę wykluczyć że kupił 'podkręcony'..
 
 
Krzychu 


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 1623
Skąd: Lubartów
Wysłany: 17 Lipiec 2012, 22:07   

Poniekąd tak :D
Przebiegu to nawet ja jestem pewny :D Kiera nie obszywana, samochód 250K najechane- normalne. Z resztą powypadkowej historii też bym się nie bał bo jak auto jest już walnięte to nikt nie naprawia tylko idzie na złom i się kupuje nowe... Chyba że to niegroźna stłuczka...
_________________
Mercedes - The best or nothing
KLASA A __KLASA C __KLASA E
 
 
zbychu 

Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 5
Skąd: Haga
Wysłany: 17 Lipiec 2012, 22:19   

Kriss dzięki za parę słów komentarza. To prawda, samochód jest torchę zaniedbany. Z tą manetką skrzyni biegów to coś poważnego lub potencjalnie poważnego?
 
 
Stuku 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 165
Skąd: NO/NOS
Wysłany: 17 Lipiec 2012, 23:15   

Sam kupiłem swoją :mb: z NL i żeby było ciekawiej też Classic.

Ogólnie dorzucając swoje 5 groszy. Potwierdzam że Holendrzy nie dbaj o auta. Aczkolwiek jeśli możesz podaj nr rejestracyjny tego auta.

p.s rysa :D zupełnie jakby te auto opisywał handlarz. Błotnik w pierwszej kolejności do wymiany.
_________________
każdy właściciel BMW kupił je tylko dlatego, że nie potrafił przeliterować słowa Mercedes
 
 
zbychu 

Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 5
Skąd: Haga
Wysłany: 18 Lipiec 2012, 00:01   

@Stuku, z tym handlarzem to pojechałeś ;-) ostatecznie rysa jest..i to głęboka
 
 
Stuku 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 165
Skąd: NO/NOS
Wysłany: 18 Lipiec 2012, 00:23   

zbychu napisał/a:
@Stuku, z tym handlarzem to pojechałeś ;-) ostatecznie rysa jest..i to głęboka


Tak mi się skojarzyło :) Ogólnie za te pieniądze auto bym brał. Co do tych małych ognisk korozji co pokazałeś, można to dość łatwo usunąć.

P.s nie przejmuj się przednią szybą. Mało które auto posiada oryginalne te z takimi jakie opuściło fabrykę (kamienie itp).
_________________
każdy właściciel BMW kupił je tylko dlatego, że nie potrafił przeliterować słowa Mercedes
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Lipiec 2012, 17:23   

Mnie się C-klasa podoba. Na bitą nie wygląda. Miałem trochę mniej zniszczony mieszek w Classicu ale też mniejszy przebieg (170 tys). Jeśli u was się nie jeździ po mieście tylko w trasach to skóra rzeczywiście dość zniszczona. Ale trzeba mieć na uwadzę, że skóra sztuczna z czasem traci naturalne olejki bez możliwości "wpojenia" ich z powrotem. Stąd takie zniszczenia (łuszczenia). Trochę ja podleczyć i będzie ładna. A błotnik wymienić na inny, w kolorze (jak pisano wcześniej). 1000E cena dobra. Pytanie jak wygląda stan techniczny i jak się tym jeździ. Szkoda, że bez klimy. Oby był szyberdach.
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Krzychu 


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 1623
Skąd: Lubartów
Wysłany: 20 Lipiec 2012, 22:11   

Aha, jeszcze jedno, Holendrzy to : duysigrosze" Kupi nowe auto ale klima, ESP skóra czy inne "bajery" to dla nich coś zbędnego i drogiego... Też mam Classica- Do czasu :D
_________________
Mercedes - The best or nothing
KLASA A __KLASA C __KLASA E
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,134 sekundy. Zapytań do SQL: 9