Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Noszę się z zamiarem kupienia mercedesa klasy C (W202)
Autor Wiadomość
siarak 
siarak

Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 48
Skąd: Radom
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 18:08   

Cytat:
Noszę się z zamiarem kupienia mercedesa klasy C (W202).


Jeśli Cantona nie masz mi za złe, to podłączył bym się do tematu. Mam w zasadzie takie same oczekiwania co do przyszłego w202.
Początkowo też miałem szczegółowe wymagania co do wyposażenia czy nawet koloru, na dzień dzisiejszy pozostało tylko:
1 sedan
2 klimatyzacja i ele szyby min przód
3 możliwie oszczędny ( żadne C240, C280) maksymalnie C250 turboD. lub 2.3 Kompressor ale to już max kompromis.
4 kolor nie-biały, nie-czerwony

Mam już za sobą kilka oględzin "ideałów co ni ma się do czego przyczepić, wszystko działa."

Wczoraj byłem u takiego jednego, w rozmowie tel wszystko cacy, "nie będziesz pan żałował". A zrobiłem 350km Radom-Poznań. Cały dzień w piz.u.
Aż nie chce mi się rozpisywać szczegółowo bo do tej pory jeszcze mi ciśnienie skacze :evil:
W kilku zdaniach: Klima działa? DZIAŁA! To włączaj pan. Ooo nie działa? podobno jeszcze nie dawno chłodziła jak ruska lodówa. Widocznie wczoraj padła. Jest rdza? NI MA PANIE! A to czemu pod kołem zapasowym dziura na dwa palce? Nie wiedział bo nigdy koła nie wyciągał. A spody drzwi? purchle na błotniku? Szpachla na rancie błotnika i w koło grila że miernik grubości lakieru pokazuje 3x normę? A dach spolerowany do minimum? A Zderzak przedni odstaje? A spód silnika mokry bo cieknie z ukł wspomagania kier. (pompa albo przekładnia). A on na to: jak kupowałem to nie sprawdzałem tak dokładnie, a tak w ogóle to on nie widział tych wad do dziś :!: A tu taki szok, auto igła a palce przez blache przełażą. Już nie wspomnę że nawet nie wiedział jak klimę włączyć, że o czujniku deszczu nie wspomnę. Szkoda pisania. Oj napsuł mi nerw. niech go kule biją :!: A cena? Wywoławcza 12900 i nie szło stargować. ostatnie słowo 12500. Jak dla mnie oszust o hochsztapler :!: A i dla mnie nauczka i lekcja pokory na przyszłość :oops:

Tak że nie ma lekko, za takie pieniądze znaleźć coś uczciwego, chociaż nie tracę nadziei, w czym mi szanowne forum dużo pomaga:)

Szybka edycja, na gorąco:
http://allegro.pl/ostatni...2614913727.html
Całkiem bogaty, cena przystępna, jak go widzicie?
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 20:49   

takiej kaszany dawno nie widziałem. wszystkie elementy krzywo spasowane i w przeróżnych odcieniach. przód tragedia. podejrzewam że był po tylu dzwonach że już nie da się go złożyć ,żeby w miarę jakoś wyglądał. przedni fotel [przetarcie] ściuchrany gorzej jak u mnie po 320tys km. ogólnie tragedia!!
 
 
 
Krzychu 


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 1623
Skąd: Lubartów
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 21:15   

Ostatni prawdziwy mercedes :mrgreen: i jeszcze zadbany ....
Szkoda czasu na opisywanie.... Inne propozycje poproszę ...
Edit... Przeczytałem opis, niby całe rozebrane do malowania to go chyba sami malowali, Steve Wonder by lepiej to zrobił... Zakłądając że auto bezwypadkowe a rozebrane do malowania....
Ja w to nie wierzę ale...
_________________
Mercedes - The best or nothing
KLASA A __KLASA C __KLASA E
Ostatnio zmieniony przez Krzychu 6 Wrzesień 2012, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 21:19   

kriss4065 napisał/a:
Ostatni prawdziwy mercedes :mrgreen: i jeszcze zadbany ....
Szkoda czasu na opisywanie.... Inne propozycje poproszę ...
Edit... Przeczytałem opis, niby całe rozebrane do malowania to go chyba sami malowali, Steve Wonder by lepiej to zrobił... Zakłądając że auto bezwypadkowe a rozeprane do malowania....
Ja w to nie wierzę ale...

123tys przebiegu. hehe jak by miał 323 to może bym uwierzył
 
 
 
Krzychu 


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 1623
Skąd: Lubartów
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 21:24   

Koleś zwraca koszty dojazdu, Nic tylko jechać i niech zwaraca bo:
1. przebieg- kręcony
2. materiały z środku- niezniszczalne a fotel wytarty
3. rdza pewnie tez by się znalazł :D
_________________
Mercedes - The best or nothing
KLASA A __KLASA C __KLASA E
 
 
siarak 
siarak

Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 48
Skąd: Radom
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 22:10   

Ja już nie pojadę na ładną gadkę przez telefon dalej jak 50km. Chyba tylko dokładne zdjęcia wskazanych miejsc jako-tako gwarantują zdalną ocenę stanu, przynajmniej blachy.
Bo mechanicznie to już raczej tylko ma miejscu, no i bez kanału też ciężko zajrzeć. Chociaż było już wcześniej pisane, że łatwiej i taniej pousuwać usterki mechaniczne niż blacharskie.

Dzwonie raz do sprzedającego, oczywiście zachwala że auto pewne. Pytam czy może podesłać więcej zdjęć dokładniejszych, a on: "ale ja nie mam aparatu za 10tys żebym dokładne zdjęcia robił, i czasu na siedzenie przy internecie"
No i gadaj z ludźmi. Ciekawe czy by znalazł czas na wypełnienie umowy kup-sprzed. albo przeliczenie papierowych. Widocznie tak się teraz sprzedaje samochody.
_________________
C250 Turbodiesel '98
 
 
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 22:21   

siarak, zapraszam do regulaminu: przywitaj się w odpowiednim dziale (taka forumowa tradycja) :wink: .

A co do auta i zmiany wymagań, to olej punkt 1 i bierz kombi od kolegi z forum :) : http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=17534
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
Cantona 
C180 Elegance


Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 34
Skąd: Bytom
Wysłany: 7 Wrzesień 2012, 10:37   

siarak napisał/a:
Jeśli Cantona nie masz mi za złe, to podłączył bym się do tematu.


W sumie to proponowałbym ci założyć osobny temat bo każdy ma inne upodobania i każdy szuka czegoś innego.
Może się np a kilka dni okazać że zmienisz zdanie i zamiast sedana zdecydujesz się na kombi... i co?

Będziesz do mojego tematu (w którym ja szukam sedana - bo kombi już totalnie odpada) wrzucał mi jakieś linki do aukcji z kombikami?? Bez jaj...
Jeśli jesteś tu nowy (lub nie) i szukasz jakiegoś konkretnego samochodu to ani nie zgrzeszysz ani nie złamiesz regulaminu jeśli założysz SWÓJ temat.

Nie wiem na ile to możliwe ale prosiłbym bardzo administratorów o przeniesienie (bo w sumie szkoda kasować) postów które napisał siarak (oraz odpowiedzi na nie) do odrębnego tematu.

Nie żywię żadnej urazy i nie mam pretensji ale widzę iż "wymagania" jakie ma siarak znacząco różnią się od moich i jeśli teraz (na początku dyskusji) nie rozdzielimy tych tematów to...zrobi się bajzel..

Ja np w odróżnieniu do sieraka nie szukam żadnych kompressorów (max jaki chcę to C200 ewentualnie C180) to już jest wystarczający argument by rozdzielić tematy. Dodatkowo to ja nie chciałbym dostawać tutaj linków np z Dieselem (siarak wspominał że 250TD to dla niego max a ja np WCALE nie biorę pod uwagę ropniaków bo mam zamiar kupić celinkę w benzynie i założyć jej LPG...kolejny powód by rozdzielić tematy...)

Tak że siarak bez urazy ale ja chcę rozdzielenia mojego tematu z twoim i przeniesienia twoich postów gdzie indziej.

Myślę że mam do tego prawo i naprawdę wątpię by kwestia przeniesienia/rozdzielenia tych tematów była "poza zasięgiem" (czytaj: "technicznie niemożliwa") dla administratorów.

Jak tematy zostaną rozdzielone to dopisze nowego posta odnośnie moich przemyśleń ws zakupu celinki.


Pozdrawiam.
 
 
siarak 
siarak

Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 48
Skąd: Radom
Wysłany: 7 Wrzesień 2012, 16:24   

Cantona napisał/a:
Nie żywię żadnej urazy i nie mam pretensji ale...

Rozumiem i Twoje zdanie uszanuje.
Dobrze że się odezwałeś, nie miałem złych zamiarów, po prostu chciałem się podzielić moimi doświadczeniami z Tobą i innymi, na temat umawiania się na oględziny na większe odległość, oraz na temat podejścia do szczegółowych preferencji zawężających znacznie szanse znalezienie wymarzonego egzemplarza.

Cantona napisał/a:
Jako że nie mam zamiaru na siłę się upierać przy swoich "wymogach" co do auta a wolę się zdać na dużo bardziej doświadczonych kolegów z frum to nie będę się upierał przy jasnej skórze, może być ciemna albo nawet welurowa. W sumie to najważniejsze aby auto było bezwypadkowe i nie było przegnite/przerdzewiałe.

Tym się sugerowałem, dlatego pozwoliłem się dopisać.

Zauważ, że jedyny link który wkleiłem to 2.0 benzyne, tyle że już z gazem, no i raczej podałem go powiedzmy "ku przestrodze" jako przykład "wazeliniarskiego- odpicowanego opisu" A zmianę preferencji na kombi sugerowałem nie ja.

Cantona napisał/a:
Nie wiem na ile to możliwe ale prosiłbym bardzo administratorów o przeniesienie (...) postów siarak...

Uszanuje również decyzje moderatorów.

PS. Napewno nie mam zamiaru zospychać się w Twoim temacie czy przekonywać Cię o zmianę preferencji. To były tylko moje doświadczenia z moich poszukiwań którymi chciałem się podzielić, dalsza dyskusja sama się potoczyła.
 
 
siarak 
siarak

Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 48
Skąd: Radom
Wysłany: 12 Wrzesień 2012, 13:50   

Pioterek napisał/a:
A co do auta i zmiany wymagań, to olej punkt 1 i bierz kombi od kolegi z forum


Dzięki kolego za propozycję, porządna fura.

Jak to się mówi, życie to seria kompromisów :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,123 sekundy. Zapytań do SQL: 9