Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z elektryką po podpięciu przyczepki
Autor Wiadomość
wojtq 

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 18
Skąd: Jasło
Wysłany: 17 Wrzesień 2012, 22:41   Problem z elektryką po podpięciu przyczepki

Witam serdecznie,

Nie jest to pierwsze forum na którym piszę więc wiem jak używać funkcji szukaj. Aczkolwiek odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie nie znalazłem w ten sposób.

Dziś byłem zmuszony pierwszy raz podpiąć przyczepkę ojca do mojego :mb: i podczas sprawdzania oświetlenia... -> :shock:

Gdy załączyłem światła mijania to w samochodzie wszystko ok świeciło a w przyczepce choinka, po czym po paru sekundach poleciał bezpiecznik nr 18 (w moim roczniku 1993 to bezpiecznik od lewego tylnego pozycyjnego)
Ale w przyczepce światła STOP i kierunki działały bez zarzutu. Z racji że miałem pilną sprawę to olałem i pojechałem bez pozycyjnych na chybił trafił że mnie nie złapie policja.

Po ukończonej pracy pojechałem do ojca by spróbować dojść o co loto z tymi światłami. Wsadziliśmy nowy bezpiecznik, ale po włączeniu świateł mijania, tym razem światła w przyczepce się nie zaświeciły, do czasu aż przypadkiem siadając na niej aktywowałem choinkę która na ułamek sekundy zaświeciła i zgasła. Doszedłem do wniosku że gdy mocniej docisnąłem zaczep do haka to właśnie ta choinka świeciła. Noi rzeczywiście gdy ojciec docisnął zaczep do haka i przytrzymał to choinka poświeciła i znów bezpiecznik poleciał.

Teraz pytanie - gdzie szukać przyczyny bo dziwne to jak diabli że kierunki działają, stop działa a z mijania są takie jaja.

Przyrządem mierzyliśmy z ojcem w kostce w :mb: i wg schematu wszystko działa. Wtedy kiedy powinno pokazuje się napięcie 12V na odpowiednich pinach.

Więcej informacji nie posiadam i nie mam pojęcia czego się czepić ale zaczęło mnie to irytować. Z góry dzięki za wszelką pomoc.
 
 
 
godaC 
godaC


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 731
Skąd: 26-340
Wysłany: 17 Wrzesień 2012, 23:03   

Co było do czego podpinane ? Auto czy przyczepka :wink:
A tak na poważnie to kto zakładał instalację w przyczepce , bo to w niej jest problem (najprawdopodobniej) .
PODSTAWOWA zasada to taka że każdy przewód ma swój nr. i NIEDOPUSZCZALNE jest podpinanie niezgodne z ISO

Sprawdz w gniazdku i w wtyczce czy nie poluzowały sie przewody :P
_________________
C 180 ESPRIT WDB2020181A245229
Astra I -EX
C 180 ELEGANCE WDB2020181A269483 -EX
i insze pojazdy
 
 
wojtq 

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 18
Skąd: Jasło
Wysłany: 18 Wrzesień 2012, 00:27   

Grunt to z jajem podejść do sprawy ;p

:mb: kupiłem z hakiem. Kto go zakładał i kiedy - Bóg to jeden wie. Wiązka od kostki jest starannie ułożona pod zderzakiem i dalej w stronę przodu więc myślę że nie jest to na odpierdziel zrobione.

Przyczepka robiona przez ojca, instalacja w przyczepce zakładana przez elektryka. Ojciec do niedawna miał w garażu fiata 125p który służył za konia pociągowego do tej przyczepki i tam to wszystko śmigało dobrze (ostatnio parę miesięcy temu co prawda, więc nie ręczę głową że się w instalacji przyczepki nic nie podziało).

Co do kostki i wtyczki to wiem że przewody są na swoim miejscu NA PEWNO zgodnie z rozmieszczeniem ISO bo nawet elektryk jak robił instalację w przyczepce to się pytał ojca kto mu tak ciulowo instalację w fiacie zrobił bo miał tam kable przy PINach pozamieniane i różne dziwactwa się robiły w oświetleniu przyczepki ;p kierunki świeciły jak stop był wciśnięty, zamiast kierunków to mrugały pozycyjne, więc robili to wszystko wg ISO na nowo.
 
 
 
TraczU 
Michał


Pomógł: 106 razy
Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3854
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 18 Wrzesień 2012, 00:54   

wojtq, masa na kostce, sprawdz dokłądnie. może być masa na HAku dlatego właśnie takie jaja, minus powinien być też na kostce.
_________________

Lowered KOMPRESSOR AMG
 
 
 
wojtq 

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 18
Skąd: Jasło
Wysłany: 18 Wrzesień 2012, 12:15   

Dziękuję wszystkim za sugestie :) Wasze typowanie okazało się trafne :)

Porozginałem troszkę męskie PINy w kostce i w wtyczce żeby polepszyć styk, spryskałem wszystko preparatem do połączeń elektrycznych i wszystko działa jak należy.

Człowiek głupi w elektryce to szuka nie raz igły w stogu siana a igła leży na wierzchu :) Myślałem że jeśli wtyczka ciężko wchodzi to wszystko kontaktuje. Jednak tak nie było :)

Pozdrawiam wszystkich życzę jak najmniej problemów ze swoimi :mb:
 
 
 
godaC 
godaC


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 731
Skąd: 26-340
Wysłany: 19 Wrzesień 2012, 22:32   

Czyli problem był w braku PŁYNUUUU do przemycia :P :mrgreen:
_________________
C 180 ESPRIT WDB2020181A245229
Astra I -EX
C 180 ELEGANCE WDB2020181A269483 -EX
i insze pojazdy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,116 sekundy. Zapytań do SQL: 9