Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
1 Grudzień 2012, 23:07
Klucz na podczerwień
Autor Wiadomość
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 12 Październik 2006, 16:52   Klucz na podczerwień

Mam pytanie odnosnie klucza na podczerwien, a mianowicie, czy jest mozliwosc dorobienia tego klucza (plastykowy trojkat, nie scyzoryk) po za serwisem Mercedesa ?
Chodzi o to, ze jesli zostawiam samochod u mechanika i zostawiam mu kluczyk czy ma on mozliwosc skopiowania tego klucza ? czy jest jakis sposob aby go skopiowac ?

Bylem w serwisie MB i sie pytalem o to, powiedzieli mi, ze jak narazie sa najbezpieczniejsze te klucze i nie ma mozliwosci skopiowania poza serwisem, ale wiadomo, ze beda tak mowic w serwisie, przeciez nikt by nie powiewiedzial, ze sa niebezpieczne.

Wiec jak to jest z tymi kluczami na podczerwien, mozna podrobic taki klucz ?
Odbieram samochod od mechanika i nie chce zeby mi zginal za tydzien.
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 13 Październik 2006, 08:21   Re: Klucz na podczerwień

btx napisał/a:
Mam pytanie odnosnie klucza na podczerwien, a mianowicie, czy jest mozliwosc dorobienia tego klucza (plastykowy trojkat, nie scyzoryk) po za serwisem Mercedesa ?
Chodzi o to, ze jesli zostawiam samochod u mechanika i zostawiam mu kluczyk czy ma on mozliwosc skopiowania tego klucza ? czy jest jakis sposob aby go skopiowac ?

Bylem w serwisie MB i sie pytalem o to, powiedzieli mi, ze jak narazie sa najbezpieczniejsze te klucze i nie ma mozliwosci skopiowania poza serwisem, ale wiadomo, ze beda tak mowic w serwisie, przeciez nikt by nie powiewiedzial, ze sa niebezpieczne.

Wiec jak to jest z tymi kluczami na podczerwien, mozna podrobic taki klucz ?
Odbieram samochod od mechanika i nie chce zeby mi zginal za tydzien.

Elektroniczny kluczyk jest hybrydą - odblokowywanie zamka i alarmu jest przez fale radiowe, natomiast komunikacja ze stacyjką, tudzież obsługa funkcji komfort za pomocą podczerwieni.
nie słyszałem, aby komuś się udało skopiować ten kluczyk. O ile scyzoryki można było wprogramować w system, to ponoć EK musi być przygotowany do konkretnego samochodu. Wiem, że mój znaiomy próbował dokonać przeszczepu bebechów EK o bardzo zniszczonej obudowie do nowszej i klapa....
Pozdrawiam,
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 13 Październik 2006, 09:55   

jaki modul w samochodzie rozpoznaje klucz ??? mozliwe, ze mozna jakos ten modul zaprogramowac.
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 13 Październik 2006, 10:18   

btx napisał/a:
jaki modul w samochodzie rozpoznaje klucz ??? mozliwe, ze mozna jakos ten modul zaprogramowac.

O ile się nie myle to sterownik silnika i immobilizer. 8)
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 13 Październik 2006, 10:22   

btx napisał/a:
jaki modul w samochodzie rozpoznaje klucz ??? mozliwe, ze mozna jakos ten modul zaprogramowac.


Z cała pewnością tak.
Nawet w EPC jest zapis "w przypadku wymiany modułu niezbędne jest jego zaprogramowanie". Wynika z tego, że moduł można dopasować do dowolnego klucza. Inaczej nie miałoby to sensu.

Na pewno zrobią to w serwisie (tzn. zaprogramują ponownie moduł do nowego/innego kluczyka).
Jest to jedyna IMHO droga do zastosowania nieoryginalnego klucza.
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 15 Październik 2006, 18:18   

Napewno nie jest klucz zwiazany z modulem silnika, (moze czesciowo jest), bo odlaczylem modul silnika i klucz dzialal, mozna bylo wlozyc go do stacyjki, odblokowuje blokade kierownicy, wiec klucz zostal rozpoznany bez modulu silnika.
 
 
prz3m3k 


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 89
Skąd: Lublin
Wysłany: 29 Listopad 2012, 18:40   

odkopuję temat, tak sobie myślałem i pewnie bredzę, ale skoro mój kluczyk scyzoryk wysyła sygnał podczerwieni do lusterka to czy ja nie mogę tak jakby "złapać" tego sygnału innym urządzeniem z podczerwienią np telefonem z odpowiednim oprogramowaniem i potem za pomocą telefonu otworzyć samochód?
_________________
C200 Esprit ATP Tour, Benzyna + BRC Sequent 24
WDB2020201F523104
http://bit.ly/w202esprit
 
 
marcinns1991 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 1540
Skąd: Wlkp < Pleszew
Wysłany: 29 Listopad 2012, 22:52   

prz3m3k, chyba jednak bredzisz kolego, wątpię żeby coś takiego dało się zrobić ;)
_________________
KIA Cee'd SW Buisness Line 1.6 GDi ||| 2018 ||| Jest
VW GOLF MK 5 1.6 FSI (BAG)||| luty 2004||| Jest
W202 Elegance, 2.2d ||| marzec 95r ||| Był
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Listopad 2012, 10:08   

prz3m3k napisał/a:
odkopuję temat, tak sobie myślałem i pewnie bredzę, ale skoro mój kluczyk scyzoryk wysyła sygnał podczerwieni do lusterka to czy ja nie mogę tak jakby "złapać" tego sygnału innym urządzeniem z podczerwienią np telefonem z odpowiednim oprogramowaniem i potem za pomocą telefonu otworzyć samochód?


Teoretycznie jest to mozliwe. Pilot wysyła kody z puli bodajże dwustu kilkudziesięciu kodów wg algorytmu zapisanego w pameci pilota i centralki w samochodzie. Jeśli masz pilota porawnie zsynchronizowanego to wysłanie jednego z kolejnych kodów do rzeczonego telefonu (tak żeby nie widział go samochód), a potem przesłanie go do samochodu powinno go otworzyć. Oczywiście ma szanse to zadziałać tylko jeśli zrobisz to od razu, to znaczy jesli samochód nie odbierze w międzyczasie żadnego innego kodu który znajduje się na liscie kodów autoryzowanych dla danej centralki. W przeciwnym wypadku ten konkretny kod który masz w telefonie będzie ponownie uzyty nie wiadomo kiedy i staje się w związku z tym bezużyteczny (teoretycznie algortym wystepowania kodów jest znany tylko w centrli :mb: stąd konieczość zamawiania kluczyków bezpośrednio od producenta).
Ta sama sytuacja nastąpi jesli zeskanujesz kod, ale zobaczy go w tym momencie również samochód. Staje się on bezużyteczny, bo nie wiadomo kiedy będzie ponownie uzyty.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
godaC 
godaC


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 731
Skąd: 26-340
Wysłany: 2 Grudzień 2012, 14:40   

prz3m3k napisał/a:
odkopuję temat, tak sobie myślałem i pewnie bredzę, ale skoro mój kluczyk scyzoryk wysyła sygnał podczerwieni do lusterka to czy ja nie mogę tak jakby "złapać" tego sygnału innym urządzeniem z podczerwienią np telefonem z odpowiednim oprogramowaniem i potem za pomocą telefonu otworzyć samochód?


Teoretycznie tak , ale tu Javoreczek, ma rację bo jeżeli jest ktoś kto jest w stanie odczytać ten ,, sygnał ,, i go ,, zapisać ,, to wtedy serwis nie ma interesu :mrgreen: i wszystkie :mb: na podczerwień są ,,jego ,, :P
_________________
C 180 ESPRIT WDB2020181A245229
Astra I -EX
C 180 ELEGANCE WDB2020181A269483 -EX
i insze pojazdy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,058 sekundy. Zapytań do SQL: 6