Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie chodzi na benzynie i przepala sie bezpiecznik.....
Autor Wiadomość
chrzanio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 107
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 21 Listopad 2007, 19:00   Nie chodzi na benzynie i przepala sie bezpiecznik.....

Witam i przepraszam z gory za powtarzalnośc tematu....
Moj problem z dzialaniem auta na benzynie poruszalem kilkakrotnie na innych postach ale od dwoch dni auto wogle jakby nie dostaje paliwa (pompy jakos nie slysze, przedtem byla slyszalna po przekreceniu na zaplon) a dzisiaj odkrylem ze na przekazniku od pompy bezpiecznik sie przepala w momencie ,,krecenia" na benzynie. Dodam ze po przelaczeniu z gazu na benzyne auto poprstu zwalnia no a na gazie chodzi bezproblemu, nawet odpala z rana bez probemu. Problem z jazda na beznynie mialem zawsze gdy mialem paliwa toz nad rezerwa natomiast ost udalo mi sie wyjezdzic tyle ze mialem na rezerwie i juz pozniej przestal chodzic wogole na benz. Nie wiem co moze byc tego powodem, sadze ze moze pompa paliwa zdechla, tylko co z tym bezpiecznikiem na przekazniku :?: :?: dlacego sie przepala :?: :?: Nie chce zaraz kupowac nowej pompy bo troszke z siankiem krucho a potem sie okaze ze to co innego... :cry:
Jeszcze jedno gdzie jest podlaczona pompa paliwa, w jakie miesjce dokladnie wchodzi jej wtyk? Licze na pomoc i z gory dziękuje
_________________
C-klasa 202 1.8 + LPG '94 Elegence
 
 
 
oliva 


Pomógł: 122 razy
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 1074
Skąd: Siedlce
Wysłany: 21 Listopad 2007, 19:34   

Myslę że powinieneś posprawdzać przewody prądowe przy pompce paliwa. Może przetarły się albo odpieły i robią zwarcie, dlatego bezpiecznik sie przepala. Co do położenia pompy to nie mam pojęcia.

POZDRAWIAM
_________________
Był Mercedes C200 T CDI '98 AUTOMAT
 
 
chrzanio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 107
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Listopad 2007, 23:58   

Gdzie jest pompa to ja wiem tylko nie wiem wlasnie pod co jest podpieta w bagażniku, pod przekaznik :?: :?: Za kazdym razem gdy wsadze nowy bezpiecznik do przekaznika to ,,blysnie" i po bezpieczniku. Sprawdzalem przekaznik chyba wyglada na dobry bo tam nic skomplikowanego nie ma. Bardzo prosze was o pomoc bo szkoda mi mojej gwiazdy odpalac z rana na gazie :cry:
_________________
C-klasa 202 1.8 + LPG '94 Elegence
 
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 23 Listopad 2007, 00:04   

A moze przekaznik jest spalony?
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
chrzanio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 107
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Listopad 2007, 00:09   

a po czym to poznac?? Tam jest jakies uzwojenie ale sladow spalenia jakos nie widzialem :? A czy pompa moze dawac zwarcie i przepalac bezpiecznik na przekazniku??
_________________
C-klasa 202 1.8 + LPG '94 Elegence
 
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 23 Listopad 2007, 00:24   

wlasciwie elektryka to moja slaba strona.
Jak to sprawdzic????? moze od drugiego merca pozyczyc przekaznik i sprobowac, ale kto by chcial? Jak widze z twoich opisow, pompajest dobra, jakies zwarcie....... spytaj moze jakiegos elektryka jak sie sprawdza przekazniki. musi byc jakas odpowiedz.
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
aloha1970

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 117
Skąd: warszawa
Wysłany: 23 Listopad 2007, 17:45   

Miałem podobny przypadek z przekaznikiem pompy ,otwórz go i przeczyść styk przekażnika ,umnie chodził tak 3 dni pojechałem do serwisu kupiłem nowy przekaznik(84zł.)pierwszy dzień chodził jak na starym teraz bez zarzutów może musiał się zaadoptować. teraz za karzdym razem słyszę pompę tam w przekazniku jest 30 A i styk się utlenia i styki słabo trzymają i to jest powodem ze pompę rozłacza :shock:

[ Dodano: 23 Listopad 2007, 17:49 ]
a zapomniałem złącze pompy jest w bagarzniku pod wykładziną blirzej siedzeń jest plastik musisz odkręcić 3 śrubu tam jest wtyczka od pompy i wtyczki od ABS
_________________
1970
 
 
chrzanio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 107
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Listopad 2007, 22:53   

Dzisiaj troche grzebalem w aucie i pod nim :D i nic nie zdzialalem:/ wiem gdzie kabel wchodzi od pompy do srodka auta i wychodzi to chyba mniejweicej zraz za kanapa ale wycigalem kanape i nic nie znalazlem moze zaraz za ta metalowa przegroda i wygluszeniem czyli w tej wnece w bagażniku i tu jest problem bo mam w tym miejscu butle od gazu (80l) i trudno sie tam dostac (trzeba butle wyciagac (mam racje?) A przekaznik jest chyba dobry bo po podlaczeniu pod aku klika sobie i bezpiecznik sie nie przepala,wiec chyba pompa zwarcie jakies robi :? Chce odlaczyc pompe i sprawdzic ja na krotko czy wogole zakreci ale nie moge sie dostac do ftyku co jest w bagazniku. Help! :(
_________________
C-klasa 202 1.8 + LPG '94 Elegence
 
 
 
aloha1970

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 117
Skąd: warszawa
Wysłany: 24 Listopad 2007, 19:57   

jeśli butle z gazem masz za siedzeniem to właśnie pod butla pod plastikową osłoną jest wtyk :D
_________________
1970
 
 
chrzanio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 107
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Listopad 2007, 22:36   

Dzieki bede sie bawil z tym w przyszlym tygodniu:/ najgorsze bedzie butle wyciagnac :( (łatwo uszkodzic przewody) mysle ze jakos sobie poradze:/ i tak czy siak kupie pompe paliwa bo nie ma co ekperymentowac z pompa i wsadzac i wyciagac butli 2 razy.

A co sadzicie o takich zamienikach pompy za okolo 150-200zl i dolaczyc do tego automatyczny wylacznik pompy? Dlugo to pozyje ??
_________________
C-klasa 202 1.8 + LPG '94 Elegence
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,083 sekundy. Zapytań do SQL: 5