Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
W202 teoria skrzyni auto
Autor Wiadomość
Zwadzio 
Zwadzio

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Listopad 2007, 19:20   W202 teoria skrzyni auto

Witam wszystkich, jestem bardzo nowy i mam bardzo duzo pytan w zwiazku z tym :)

Postaram sie Wam je jednak dawkowac bo sa stosunkowo trudne :)

Pytanie na dzis to pytanie o wlasciwosci i obsluge automatycznej skrzyni w 1994 W202 280 Sport... z tego, co mi sie wydaje jest sa to 4 biegi jedynie, do tego przelozenie Standard/Eco

Pytania sa nastepujace - w jakich warunkach mozna zmieniac blokady biegow (dostepne sa tylko 2 i 3) - czy moze to byc w trakcie jazdy czy jedynie w czasie postoju i przy wcisnietym hamulcu?

Kontunuując ten watek... czy przy wrzuconym D mozliwosc obracania kol do tylu jest w jakis sposob zblokowana? Teoretycznie tak jest bo z gorki sie zsuwa nawet bez gazu (przynajmniej malej :P ) ale to by bylo jakies glupie - co sie dzieje jesli zlapiemy poslizg i wyrzuci nas na 180 stopni i zacznie cofac na D??

To takie teoretyczne pytania ktore mocno mnie nurtuja - i tak, nie mam instrukcji obslugi :)

Dzieki za pomoc!
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Listopad 2007, 19:49   

Było niedawno na forum. 2 i 3 można używać przy wymuszonej redukcji biegu, również w czasie jazdy, ale z głową, bo nie wiem co się stanie przy redukcji np do trójki kiedy ona się już dawno skończyła ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Zwadzio 
Zwadzio

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Listopad 2007, 20:16   

a co z bączkiem na D? ktoś wie? doświadczył?
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Listopad 2007, 20:20   

Tak mi się przypomniało, że mój ojciec zaliczył w tamtą zimę rów (obróciło go o 180* i wsizgnął się w dół ;) ) Vitem, oczywiście nic poważnego się nie stało, i wleciał właśnie na D. Nic się nie stało. Podjerzewam, że w momencie kręcenia się kół do tyłu automat się zasprzęgla niepozwalając silnikowi zgasnąć. Coś jak puszczeniu hamulca na lekkiej górce - albo samochód nie będzie po prostu jechać (siły się wyrównają w kierunku) albo zacznie zjeżdzać. ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Zwadzio 
Zwadzio

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Listopad 2007, 20:29   

no wlasnie, tez niestety mam takie doswiadczenia (czarny lod i barierka + 180) tyle tylko, ze jest to w zimie kiedy - wiadomo - jak wpadal do rowu to kola jeszcze sie mogly krecic do przodu albo byc zblokowane na hamulcu...

choc teoria z automatycznym sprzeglem jest ciekawa - chyba trzeba bedzie mechanikow podpytac ;)
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27 Listopad 2007, 20:57   

Zwadzio, ma jedna propozycje przed zasypywaniem na pytaniami skorzystaj z opcji szukaj aby nie dublować tematów pozdrawiam i witam
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
Zwadzio 
Zwadzio

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Listopad 2007, 21:00   

spoko to jak gdzies to juz bylo to daj mi linka bo ja nie znalazlem - jest o tym, ze sie fajnie w zimie jezdzi - ale mi nie chodzi o zime tylko o mechanike automatu ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,049 sekundy. Zapytań do SQL: 6