Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
C220d problem z silnikiem
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 18 Listopad 2007, 12:13   C220d problem z silnikiem

Witam, jestem posiadaczem mercedesa c 220d i mam pewien problem z silnikiem, gdy sie nagrzeje po ok 10-15 przełancza sie w tryb awaryjny a gdy jest zimny wszystko chodzi normalnie i zapala też. Mechanik u którego byłem po porade powiedział, że pompa lukasa sie rozsypała. Co o tym sądzicie?
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 18 Listopad 2007, 14:25   

prezes33 napisał/a:
Mechanik u którego byłem po porade powiedział, że pompa lukasa sie rozsypała. Co o tym sądzicie?


Tak szczerze i bezpośrednio :wink: to opowiada głupoty :idea:
Napisz co jeszcze zaobserwowałeś :?:
Po czym oceniasz, że to tryb awaryjny :?:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Listopad 2007, 14:44   

Podłącz silnik pod kompa powinno wyjść co jest nie tak
Pozdro
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
Gość

Wysłany: 18 Listopad 2007, 14:58   

Po ok 15 min. silnik dosyc ostro szarpnie zapali sie kontrolka epc i silnik zaczyna strasznie nierówno chodzic nie chce sie wkręcać na obroty i jedzie ok 40km/h max. Po wyłączeniu i włączeniu chodzi tak samo, jak silnik ostygnie to znowu chodzi normalnie aż do nagrzania. Byłem na kompie i wykazało bład pompy ale facet co sprawdzał powiedział, że nie musi to być wcale pompa a mechanik stanowczo, że pompa...
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 18 Listopad 2007, 15:51   

prezes33 napisał/a:
facet co sprawdzał powiedział, że nie musi to być wcale pompa


I on ma rację, podjedź do kogoś kto się trochę zna na elektronice samochodowej i niech Ci sprawdzi wszystkie elementy sterowania elektronicznego pompą wtryskową :mb: Czy wyświetla ci sie coś na wyświetlaczu systemu assyst - jeśli masz taki :?:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Gość

Wysłany: 18 Listopad 2007, 22:20   

Jutro podjade do elektryka posprawdzać te wszystkie elementy sterowania, możliwe jakaś drobna rzecz, kabelek nie styka, przekażnik albo czujnik, pompa wydaje mi się, że jest w pożądku bo tak by na zimnym silniku tez nieówno chodził. Systemu assyst chyba nie mam a gdzie znajduje sie wyświetlacz od niego? Dziękuję za porade i życze powodzenia..
 
 
DarekGA 
270000km

Pomógł: 22 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 273
Skąd: 3miasto
Wysłany: 18 Listopad 2007, 22:48   

prezes33 napisał/a:
Systemu assyst chyba nie mam a gdzie znajduje sie wyświetlacz od niego? Dziękuję za porade i życze powodzenia..

Wyświetlacz to licznik kilometrów i licznik dziennych kilometrów. Assyst uaktywnia się podwójnym szybkim naciśnięciem guziczka (zerowanie licznika dziennego) 0 po lewej stronie obudowy licznika poniżej + i - od przyciemniania oświetlenia wskaźników. Jeśłi 0 wciśniesz zaraz po tym jak przekręcisz kluczyk w pozycję kiedy świecą się wszystkie kontrolki to w miejscu liczników zobaczysz jaki masz jeszcze przebieg do wykonania przeglądu dużego lub małego. A jak odczekasz ok 10 sek to zobaczysz, że w miejscu liczników wyświetli się symbol zegara i oliwiarki i wtedy wciśnij 0 szybko dwa razy i zobaczysz czy ilość oleju jest oK.
_________________
C220 T CDI Esprit WDB2021931F979448
 
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 18 Listopad 2007, 22:58   

prezes33 podaj rocznik auta :mb:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
mecik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 61
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Listopad 2007, 02:18   

mam podobny problem tyle ,że odwrotnie - EPC zapala sie gdy na nie rozgrzanym silniku wcisne mocniej gaz,jak ma okolo 60stopni chodzi ok.do tego potrafi wysiasc wszystko oprocz swiateł drogowych-pomaga przelozenie pierwszego rzedu bezpiecznikow.jakies sugestie co jest grane?
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 20 Listopad 2007, 07:57   

mecik napisał/a:
pomaga przelozenie pierwszego rzedu bezpiecznikow.jakies sugestie co jest grane?


Po części sam sobie odpowiadasz, przejrzyj instalację, wyczyść połączenia i zabezpiecz jakimś preparatem przed śniedzią :mb:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
mecik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 61
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Listopad 2007, 23:03   

No i dzisiaj odebrałemauto od elektryka,nic nie naprawił ale powiedział mi co jest grane.mam na kompie serwisowym info o zawieszajacej sie iglicy w układzie dolotowym tylko że nic takiego w tym silniku nie ma(EDI jeszcze to jest),ma ktos pomysl co jest grane bo EPC dalej sie zapala a ze strony elektrycznej wszystko ok.za pare dni jade do pompiarza bo powoli mnie trafia z tym autem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 5