Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Wskazanie 80/85 stopni. Chłodnica gorąca.
Autor Wiadomość
4stars 
Jaguar XJ8

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 256
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 8 Maj 2013, 23:05   Wskazanie 80/85 stopni. Chłodnica gorąca.

Witam serdecznie,

Na samym wstępie opiszę problem, albo to co mnie nie pokoi mianowicie sprawa wygląda następująco. Wskazania z zegarów to 80 stopni na rozgrzanym silniku i tutaj się zawsze zatrzymuje wskazówka. Chyba że chwilkę np na światłach staję rośnie na 85 stopni nigdy na wyższą temperaturę. Normalnie bym się tym nie stresował natomiast w momencie opadów i takich dni jakie ostatnio mieliśmy na masce deszcz w momencie postoju dosłownie wyparowywał w tej części nad chłodnicą, taka mgiełka. Pamiętam że w przypadku fabii tak się działo ale nie było to na każdych światłach. Otworzyłem maskę i tam dotykając elementów plastikowych były one gorące tak samo rurka prowadząca do bloku silnika. Niedługo jadę zmienić płyn chłodniczy i zobaczyć czy coś z tym układem jest nie tak. Mam wrażenie że czujnik możliwe oszukuje (ale nie wiem czy oszukiwanie na dobre wskazania jest możliwe). Bardzo szybko też słyszę że uaktywnia się wisko bo słychać wentylator po dodaniu gazu i osiagnieciu tych 80 stopni czyli nie wiem 10 minut? I wtedy za każdym dodaniem gazu już słyszę że to chodzi. Fajnie chodzi przyszpanować można :evil: rykiem silnika. Ale domyślam się że nie jest to normalne? Co muszę podać mechanikowi do wymiany, po za w/w płynem?

Czy jazda w tym stanie jest bezpieczna?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
_________________
Jaguar Xj8

Ex -Mercedes-benz C180 Elegance || wdb2020181A334852 || Nie znam się, ale postaram się nie udawać że tylko przechodzę... || http://www.w202.pl/viewto...t=18572&start=0
 
 
chubbchubbs

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 107
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 9 Maj 2013, 08:38   Re: Wskazanie 80/85 stopni. Chłodnica gorąca.

4stars napisał/a:
Witam serdecznie,

Na samym wstępie opiszę problem, albo to co mnie nie pokoi mianowicie sprawa wygląda następująco. Wskazania z zegarów to 80 stopni na rozgrzanym silniku i tutaj się zawsze zatrzymuje wskazówka. Chyba że chwilkę np na światłach staję rośnie na 85 stopni nigdy na wyższą temperaturę. Normalnie bym się tym nie stresował natomiast w momencie opadów i takich dni jakie ostatnio mieliśmy na masce deszcz w momencie postoju dosłownie wyparowywał w tej części nad chłodnicą, taka mgiełka. Pamiętam że w przypadku fabii tak się działo ale nie było to na każdych światłach. Otworzyłem maskę i tam dotykając elementów plastikowych były one gorące tak samo rurka prowadząca do bloku silnika. Niedługo jadę zmienić płyn chłodniczy i zobaczyć czy coś z tym układem jest nie tak. Mam wrażenie że czujnik możliwe oszukuje (ale nie wiem czy oszukiwanie na dobre wskazania jest możliwe). Bardzo szybko też słyszę że uaktywnia się wisko bo słychać wentylator po dodaniu gazu i osiagnieciu tych 80 stopni czyli nie wiem 10 minut? I wtedy za każdym dodaniem gazu już słyszę że to chodzi. Fajnie chodzi przyszpanować można :evil: rykiem silnika. Ale domyślam się że nie jest to normalne? Co muszę podać mechanikowi do wymiany, po za w/w płynem?

Czy jazda w tym stanie jest bezpieczna?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.


ja mam c280 u mnie w taka pogode jak dzis tzn +22 silnik zagrzewa sie juz po 5-10min ( mam wlany koncentrat jaks do aut sportowych dostałem od brata co ma evo X ) i tak jezdze juz 2lata temp 80 stopni maks 85/90 ale na postoju. wiec według mnie nie powinienes sie martwic
_________________
W210 E200 ELEGANCE 1998r Włochy

w210 E430 4matic Elegance 2001r kombi eX sell Kaczmarus
w202 c280 Elegance + LPG 1995r. sedan eX
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Maj 2013, 10:27   Re: Wskazanie 80/85 stopni. Chłodnica gorąca.

4stars napisał/a:
w momencie opadów i takich dni jakie ostatnio mieliśmy na masce deszcz w momencie postoju dosłownie wyparowywał w tej części nad chłodnicą, taka mgiełka.


C180 nie ma wygłuszenia z przodu maski, więc jest normalnym, że bedzie się ona nagrzewać i padający na nią deszcz będzie parował. Też tak mam, jesli Cię to pocieszy.


4stars napisał/a:
Mam wrażenie że czujnik możliwe oszukuje (ale nie wiem czy oszukiwanie na dobre wskazania jest możliwe). Bardzo szybko też słyszę że uaktywnia się wisko bo słychać wentylator po dodaniu gazu i osiagnieciu tych 80 stopni czyli nie wiem 10 minut? I wtedy za każdym dodaniem gazu już słyszę że to chodzi. Fajnie chodzi przyszpanować można :evil: rykiem silnika. Ale domyślam się że nie jest to normalne? Co muszę podać mechanikowi do wymiany, po za w/w płynem?


Tak ogólnie to myślę, że się czepiasz :wink:
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11979
Skąd: Perzów
Wysłany: 9 Maj 2013, 11:41   

4stars, nie masz się czym przejmować zupełnie. Benzyniaki grzeją sie dużo szybciej niż diesle. Skoro załącza Ci się wisco to tez dobrze :wink:
4stars napisał/a:
Niedługo jadę zmienić płyn chłodniczy i zobaczyć czy coś z tym układem jest nie tak. Mam wrażenie że czujnik możliwe oszukuje (ale nie wiem czy oszukiwanie na dobre wskazania jest możliwe).

Wymień płyn chłodniczy a z reszta sobie odpuśc, po co szukać dziury w całym? A mechanik tylko czeka żeby Ci wymienić pół auta :mrgreen:

4stars napisał/a:
Czy jazda w tym stanie jest bezpieczna?

Wszystko jest jak należy, bardziej bezpieczna nie będzie :mrgreen:

chubbchubbs, 2,8 łapie temperature bardzo szybko. U mojego brata po rozruchu na zimno 50st jest już po 0,5km jazdy
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
wiskontii 


Pomógł: 602 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 6369
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15 Maj 2013, 12:29   

Tak jak koledzy się wypowiadali skoro wisko się włącza to jest wszystko okej czym cieplej to wisko będzie spełniało role a płyn można dolać on wartości nie zmienia
Jeśli natomiast wisko nie dawało by rady to sprawdź czy nie jest zawalony a najlepiej otwórz zbiornik wyrównawczy i sprawdź czy niema syfu smaru lub podobnych rzeczy i będziesz miał dla siebie odpowiedz że jest okej lub uszczelka albo jest zasyiały
_________________
Elegance 94 benzyna automat C180
WDB2020181A225570 SPRZEDANY
W202 2.2 D 96r automat
WDB2021211A384252 Sprzedany
W202 2,2D 96r. automat 5stpopniowy kombi CLASSIC
WDB2021821F518660
 
 
4stars 
Jaguar XJ8

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 256
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 15 Maj 2013, 12:30   

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi !. Punkty dodałem wcześniej ale praca pogania nie zawsze jest czas na forum :( .

Pozdrawiam wszystkich serdecznie !
_________________
Jaguar Xj8

Ex -Mercedes-benz C180 Elegance || wdb2020181A334852 || Nie znam się, ale postaram się nie udawać że tylko przechodzę... || http://www.w202.pl/viewto...t=18572&start=0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,129 sekundy. Zapytań do SQL: 10