Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Naszło mnie na w176
Autor Wiadomość
Krzyś 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 1033
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Marzec 2013, 20:27   

No to pociągnę dalej OT bulwersacji i zażaleń:

Nie będę cytował, tylko dam link (tak w ramach wstępu):
http://www.zlomnik.pl/index.php/tag/mercedes/

Od siebie dodam:

Wszystko odnosi się do aktualnie wspieranych wartości. Marka ma swoją filozofię. Niestety jest ona zmienna i dostosowuje się do rynku. W końcu korporacje mają w założeniu jak największy rozrost kapitału. Kapitał to nie MY, użytkownicy (w większości) aut nie-nowych. Kapitał to ludzie kupujący nówki i serwisujący je. Jak na nich zarabiać - legendy są różne, jak to jest w przypadku MB. Ja właściwie zgadzam się z tym procederem opisanym w linku powyżej. Nie mówię, że nie mają zarabiać. Jak najbardziej - niech zarabiają. Problem leży, jak napisałem wyżej w aksjologii.
Obecnie właśnie przez nią, tracą największy skarb - "legendę mercedesa", mającą źródło w fascynacji, która z kolei nie jest produkowana przez nowych klientów. Przynajmniej nie w całości.

Do meritum. Zawsze ktoś, kto kupował mercedesa, nabywał (bynajmniej nie za darmo) prestiż. Polegał on na tym, że jego auto wzbudzało zachwyt wśród osób trzecich - w tym, pomijanych przez kadry zarządu - nieposiadających ciułaczy. Nieposiadający ciułacze marzyli o tym, że kiedyś odkupią od właściciela np. W124.

Obecnie, ktoś zaznajomiony i zarażony fascynacją widzi więcej wad, niż kiedyś, nowych aut. Oczywiście jego zdanie się nie liczy. Kogo obchodzi to, że nie będzie chciał takiego 10 letniego w211? Przecież na nim nie zarobią... A powinno obchodzić.

Zła opinia nowych MB powoduje, że nowy właściciel wychodzi na frajera. Nabiera się na wartości, które pozostają jedynie w sferze deklaracji marki (solidność, jakość, tradycja, ogólnie zbiór nacechowany konserwatywnie). W ten sposób marka wydaje coś, równie istotnego, co pieniądze. Roztrwania opinię i wizerunek. Społeczny wizerunek, nie tylko wśród zamożnych, potencjalnych klientów, ma swoją cenę. W końcu kto chciałby zapłacić 400 tyś. za robienie z siebie debila?
_________________

Pleśniak

Dziadek
 
 
brys 
Mustang 2012 ;)


Pomógł: 32 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 2215
Skąd: Monako
Wysłany: 27 Marzec 2013, 22:04   

No ta nowa A to takie typowe, miejskie autko.. Ale za to CLA jest świetny, zakochałem się w niej normalnie. Chociaż zrobiony na A klasie, to z daleka wygląda jak mały CLS :)
Nawet moja mama się nim zachwyca i bawimy się konfiguratorem :mrgreen:

A co do wpisu na złomniku, to wyczytałem w komentarzach, że niby W204 ma gorsze materiały m.in. foteli, przycisków szyb i klamek z tyłu w porównaniu do tych z przodu :shock:
Na szczęście miałem ostatnio okazję sprawdzić i okazało się to kompletną bzdurą, jak połowa tego co ludzie wypisują :)
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11979
Skąd: Perzów
Wysłany: 27 Marzec 2013, 23:25   

brys napisał/a:
A co do wpisu na złomniku, to wyczytałem w komentarzach, że niby W204 ma gorsze materiały m.in. foteli, przycisków szyb i klamek z tyłu w porównaniu do tych z przodu

A niech pisza, to ceny pójda w dół i za kilka lat będziemy cieszyc sie fajnym autem w dobrej cenie :mrgreen:
brys napisał/a:
bawimy się konfiguratorem

Ja ostatnio konfigurowałem sobie skromne C200CDI :mrgreen: Oczywiście pakiet Elegance, jakies tam pompowane fotele, podgrzewane, lepsze radyjko- no w sumie niemal golas a cena zrobiła sie wieksza o 20tys zł :shock: Kurde nawet na ksenony nie starczyło :|
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
Ostry 
Damian


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 1038
Skąd: Płock/Słupno
Wysłany: 28 Marzec 2013, 00:13   

Wiecie, jeśli ktoś 20 lat temu kupował Mercedesa klasy S w140 czy np. SL R129 podejrzewam, że robił na ulicy większe zamieszanie niż teraz np. jadąca obstawa BOR-u składająca się z kilku, jak nie kilkunastu mocnych samochód :) Pytanie czy taka osoba, która przekaże pasjonatowi swoje stare W140 i uda się do salonu po nową S-kę lub CL-a poczuje się tak samo jak 20 lat temu. Niestety, teraz np. CLS lub S to codzienność na ulicy, co więcej wg mnie więcej osób zachwyci się np. nowo zobaczonym Clio, a nie S-ką, która kiedyś wzbudzała tyle emocji...Ehh, ostatnio widziałem piękną, błękitną W140 jeszcze na czarnych blachach.To jest prawdziwy wóz, beż żadnych eksperymentów, sztuczek marketingowych. Porządny, grubo ciosany prosiak ;)
_________________
Nie ma pieniędzy zaoszczędzonych, są tylko te wydane.
 
 
 
4stars 
Jaguar XJ8

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 256
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 28 Marzec 2013, 01:07   

coś w tym jest pamiętam jeszcze na początku lat 90. Zachwyt mercedesem. Nawet jak rodzice kupowali polo chyba 3n w salonie. To podróż mercedesem była czymś świetnym. Może już nie beczką ale 124, klasa c i przede wszystkim magiczna klasa s. Bo takie sl mercedesy to tylko w gumach turbo widziałem wtedy :lol: :lol: .Kumpel miał cls-a tego pierwszego jako auto no poprawne ale tak jak ktoś już tu napisał mimo że jest piękne to już tak się nie wstaje wiecie do okna żeby podejść i o ale mercedes. Cóż trochę bajkowej magii wspomnień w tym jest.
_________________
Jaguar Xj8

Ex -Mercedes-benz C180 Elegance || wdb2020181A334852 || Nie znam się, ale postaram się nie udawać że tylko przechodzę... || http://www.w202.pl/viewto...t=18572&start=0
 
 
voshon 
C200, CLK 320 Cabrio


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 379
Skąd: Bytom
Wysłany: 29 Marzec 2013, 11:15   

Mówcie co chcecie, ale ja po wejściu do w176 czułem się jak u siebie w domu. Hamulec nie jest ręczny :mrgreen: zwalnia się go tam gdzie w w202 tylko elektrycznie (wiadomo), tempomacik działa tak samo tylko lepiej, ILS!! (kapitalna rzecz). Do tego ten silnik, 2.0 turbo, o matko boska :shock: Auto przyśpiesza do setki prawie tak samo jak moja 745i tylko, że z uwagi na mniejsze gabaryty i turbodoładowany silnik to przyśpieszenie wciska plecy w fotel niesamowicie :twisted: Do pełni szczęścia brakuje mi tam napędu 4Motion (tylko w W176 AMG, ale ten jak się pojawi będzie kosztować astronomiczną kwotę).

Nie przeczę, CLA dużo ładniejsze stylistycznie, ale też podstawowa wersja CLA zaczyna się bodajże 20tys drożej niż Aklasse (coś za coś)...
_________________
Gość zobacz moje damy WDB2020801F799122, WDB2084651T009322
 
 
glodny.mike 

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Kwiecień 2013, 07:24   

nie 4motion tylko chyba 4matic...
Poza tym taki napęd na cztery łapy kosztuje dodatkowe 12 000 zł. Szczerze powiedziawszy to gdybym już miał wydać równowartość mieszkania w Warszawie na jakąś :mb: to nie wahałbym się ani chwili, bo 12 tysięcy przy 250 000-300 000 zł nie robi chyba nikomu większej różnicy.
Większość tych wypaśnych fur to efekt leasingów które moim zdaniem zabijają magię Mercedesa.
CLA jest mistrzem i mimo, że w salonie usłyszałem o nim, że jest klaustrofobicznie mały to uważam, że przecież nie aspiruje on do limuzyn rodzaju chociażby w202 :P i jest to zajebisty wybór dla młodego człowieka, który akurat ma do wydania 118 000zł . Te kubełkowe fotele, ten szalony podświetlany napis Mercedes-Benz na przednim progu pod drzwiami i w ogóle wykończenie samochodu sprawiają, że pojawia się uśmiech na mojej twarzy kiedy widzę nową CLA, a chyba o to w tym chodzi nie?
_________________
"Do rozbicia przez faceta lub zajeżdżenia przez kobietę" - Dobrze że ten mercedes trafił do mnie...
 
 
Tadeq 


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 958
Skąd: RYBNIK
Wysłany: 23 Kwiecień 2013, 08:24   

Dziwne auto ten CLA. Niby wielkościowo C-klasa a na bazie A-klasy. To co to w końcu jest?
Ten mały sedanik jest przecież większy od w202, WTF?
_________________
MB C180 '94 Esprit Manual /Sequent LPG/
WDB2020181AXXXXXX Moja EX Gwiazda
***SPRZEDAM CZĘŚCI***
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11979
Skąd: Perzów
Wysłany: 23 Kwiecień 2013, 13:27   

Następna generacja C klasy tez urosnie w każdym kierunku i to chyba juz za rok
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
PLEBSON 

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 394
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Kwiecień 2013, 16:46   

ostrowski. napisał/a:
Wiecie, jeśli ktoś 20 lat temu kupował Mercedesa klasy S w140 czy np. SL R129 podejrzewam, że robił na ulicy większe zamieszanie niż teraz np. jadąca obstawa BOR-u składająca się z kilku, jak nie kilkunastu mocnych samochód :) Pytanie czy taka osoba, która przekaże pasjonatowi swoje stare W140 i uda się do salonu po nową S-kę lub CL-a poczuje się tak samo jak 20 lat temu. Niestety, teraz np. CLS lub S to codzienność na ulicy, co więcej wg mnie więcej osób zachwyci się np. nowo zobaczonym Clio, a nie S-ką, która kiedyś wzbudzała tyle emocji...Ehh, ostatnio widziałem piękną, błękitną W140 jeszcze na czarnych blachach.To jest prawdziwy wóz, beż żadnych eksperymentów, sztuczek marketingowych. Porządny, grubo ciosany prosiak ;)


tylko kolego weź pod uwagę to że to były inne czasy :) kiedyś ludzie stali po parę dni żeby kupić regał z NRD/RFN i cieszyli się z tego strasznie. Wiec ktoś kto w tamtych czasach jeździł "S" "sl" "sec" musiał mieć troszkę pieniążków i znajomości.
Dziś ludzie maja większe możliwości na kupienie np. nowej "S" bo są kredyty, leasingi itd. kiedyś samochód inaczej kosztował były inne ceny i nie było ALLEGRO . Przez allegro został zepsuty w Polsce handel. Wystarczy popatrzeć za ile można kupić na allegro AUDI ogólnie grupie Vagin , francuzy ceny są sztucznie po zaniżane wiec dużo ludzi może kupić kilku letnie auto za grosze. Już pomijając fakt że ludzie w Polsce są zawistni i żebyś kupił nowego w salonie Mercedesa to powiedzą że to gówno bo rdzewieje. pamiętajcie psy szczekają karawana jedzie dalej.
_________________
C 180 ELEGANCE 1993

OCEN
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=11162

http://www.youtube.com/wa...I&v=aMOo4324FCA

http://www.youtube.com/wa...v=pbyCZRX8YCs#!
 
 
Ostry 
Damian


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 1038
Skąd: Płock/Słupno
Wysłany: 23 Maj 2013, 13:15   

No tak, czasy były inny, wiadomo, że dostęp do aut był zupełnie inny niż teraz.Akurat w czasach komuny nie było mi dane się wychowywać ale to i owo słyszałem, tak więc sugeruje , że ludzie cieszyli się jak dostali zwykłe auto, nie mowa już o Mercedesie czy Audi :) I czy handel przez Allegro upadł ? Zobacz ceny aut w Europie, są zbliżone i zauważ to,że jeśli ktoś szuka auta to 99% wejdzie na allegro.Dzięki temu kupujący ma większy wybór aut, a sprzedający większą możliwość szybkiej sprzedaży. Bo jednak co jak co ale trudno byłoby znaleźć każdemu fajnego Mercedesa w okolicy :)
PLEBSON napisał/a:
uż pomijając fakt że ludzie w Polsce są zawistni i żebyś kupił nowego w salonie Mercedesa to powiedzą że to gówno bo rdzewieje.
Już tacy są, auto kupuje się dla siebie, dla własnej przyjemności, nie dla sąsiada, żeby na niego narzekał.Choć niektórzy wybierają właśnie takie auta, by sąsiadowi puls podskoczył ;)
_________________
Nie ma pieniędzy zaoszczędzonych, są tylko te wydane.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,071 sekundy. Zapytań do SQL: 5