Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Maska - problem z teleskopem ?
Autor Wiadomość
adamd

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 443
Skąd: Brzesko
Wysłany: 26 Maj 2013, 10:10   Maska - problem z teleskopem ?

Witam, mam problem, bo jedna strona maski, ta od kierowcy nie trzyma się sztywno. Objawy są takie że podskakuje na dołkach a na autostradzie faluje od oporów powietrza. Na zamkniętej masce gdy sprawdzam ręką to wyraźnie czuć że ta strona ma większy luz, po otwarciu tak samo. I się zastanawiam czy to teleskop już siada czy zawias się wyrobił ?
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 26 Maj 2013, 10:13   

adamd napisał/a:
I się zastanawiam czy to teleskop już siada czy zawias się wyrobił ?
Ani jedno, ani drugie, musisz wyregulować odbojniki, pewnie ktoś wkręcił za mocno, albo zamek Tobie się przestawił.
Po zamknięciu maski, nie powinno się dać ruszać maski na przednich rogach, powinna być sztywna jak przyspawana.
Jeżeli po zamknięciu możesz rogi wcisnąć poniżej obrysu krawędzi błotników, to znaczy, że masz odbojniki na przedniej belce za mocno wkręcone, a jeżeli nad lampą (wciskając palce) można lekko podnieść róg maski, to znaczy, że zamek jest za wysoko ustawiony, lub na środku przedniego pasa (przed maską) taki łącznik mógł puścić, albo pęknąć. Łączy on dolne wzmocnienie z belką na której znajduje się zamek.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
adamd

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 443
Skąd: Brzesko
Wysłany: 26 Maj 2013, 12:40   

Problem dotyczy strony od kierowcy. Tak jak mówisz mogę palcami podnieść róg maski a z drugiej strony jest sztywna. Bawiłem się tym odbojnikiem ale to nie pomaga. Nawet jak mam otwartą maskę to z tej strony jest większy luz, tak jakby nie podnosiła się całkiem do góry stąd wnioskuję że teleskop już nie trzyma. No nic jutro jeszcze raz się temu przyjrzę.
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 26 Maj 2013, 18:23   

adamd napisał/a:
wnioskuję że teleskop już nie trzyma.
ale teleskop nic nie ma do rzeczy, on służy do trzymania otwartej maski, zamknięta maska trzymana jest przez rygiel na zamku, a odbojniki nie dopuszczają jej większym zapadnięciem. Z tego co piszesz za słabo maska trzymana jest przez zamek.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,099 sekundy. Zapytań do SQL: 9