Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: madzara31
6 Grudzień 2013, 12:02
C 200 z okolic Starogardu Gdańskiego
Autor Wiadomość
soldi

Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Grudzień 2013, 13:23   C 200 z okolic Starogardu Gdańskiego

Witam forumowiczów! Kolega szukał w miarę taniego merca do "podjeżdżania" i dość mocno napalił się na wypicowane fotki i niską cenę z ogłoszenia poniżej:

http://otomoto.pl/mercede...-C30685246.html
GDA 61LH

Autohandel Mirek z Rokocina pod Starogardem Gdańskim. Samochód rzekomo prywatny należący do syna p. Mirka. Jak się później okazało, to wcale tak nie było, a wspomniany syn co najwyżej dożynał go.

Byliśmy po niego w sumie dwa razy robiąc przy tym dobre 300km - pierwszy raz samochód nie jeździł, bo uszkodzona była pompa wody. Ale o tym byliśmy wcześniej poinformowani i wiedzieliśmy, że jedziemy tylko sprawdzić stan blacharki i wnętrza.

Oględziny pierwsze (p. Mirka nie było, samochód u niego w domu, żona miała kluczyki):
- blacharka całkiem OK, jedynie miał przygodę z tyłu (nie równo spasowana klapa, przetarcie na klapie od tarcia karoseria-klapa) ale w miarę ogarnięte i wygląda przyzwoicie
- wnęka koła bagażnika malowana "na rdze"
- połamane plastiki w bagażniku, brak kołków mocujących

- pęknięta przednia szyba ! o czym nie było nawet wspomniane w żadnym z kilku wykonanych telefonów

- popękane plastiki w dolnej części fotela kierowcy (na inne już nie zwróciłem uwagi)
- akceptowalnie wytarta kierownica i podłokietnik
- przetarty fotel kierowcy na lewym boku

- silnik cieknie spod głowicy (olej dość świeży, ale nie leci ciurkiem)
- stan oleju w normie, konsystencja również ok
- brak oznak wody w oleju (w drugą stronę raczej podobnie)

- opony na wykończeniu

Ogólny stan oceniliśmy na akceptowalny, przez telefon p.Mirek sam zaproponował zejście z ceny o 400zł. Zapewnił że samochód jest w bdb stanie technicznym, tylko zrobią pompę wody i będzie jak zegarek chodził (chyba miał na myśli tajwański ale usta samoczynnie przekształciły to na szwajcarski ;) ). Umówiliśmy się, że jeżeli jest jak zapewnia, to przyjedziemy jak naprawi pompę wody, porozmawiamy jeszcze o cenie i go weźmiemy.

Oględziny drugie (znów p. Mirka nie było, miał być jego syn, ale jakimś dziwnym trafem znalazł się tylko kuzyn, który oczywiście nic nie wiedział, bo on tym nie jeździł). Uruchamiamy silnik i od razu kwas... Przerywa na obrotach, faluje, z bólem d**y się wkręca. Poczekamy aż się rozgrzeje. Wskazówka na 80st, ale poprawy brak. Ciut unormowały się obroty ale cały czas słychać nierówną pracę i problemy z zapłonem. Decyzja że jedziemy się przejechać "może przejdzie". Takiego wała... jest jeszcze gorzej. Przy redukcji lub mocniejszym wciśnięciu gazu najpierw się dławi, kicha, prycha, po chwili załapuje i dopiero jedzie. Sytuacja niezmienna do samego końca.

Jazda próbna:
- silnik przerywa po mocniejszym wciśnięciu gazu
- faluje na obrotach

- skrzynia działa całkiem przyjemnie
- zawieszenie ok
- hamulce ok
- dyfer ok
- wydech "pierdzi", pewnie brak katalizator i powoli daje znaki do wymiany

- rozrusznik się przywiesza, ale o tym przez telefon byliśmy poinformowani
- wskaźnik poziomu paliwa nie działa (na postoju była rezerwa, w trakcie jazdy pojawiło się pół baku a w drodze powrotnej już cały bak)
- świeci się SRS
- brak śrubki od jakiegoś czujnika na kolektorze ssącym (ktoś tu był i coś już próbował)

Poczekaliśmy na p.Mirka ok 15 minut i pojawił się tajemniczy głos z telefonu. Od wejścia zarzucił żarcikiem "myślałem że umowa już podpisana" i zaczął słodko zachwalać jaka to dobra pompa wody założona. Jak wymieniłem mu listę wad i powiedziałem, że zapewniał o bdb stanie technicznym, że nie powiedział o szybie a tym bardziej nic nie wspomniał o dławieniu się i problemach z wkręcaniem, to p. Mirek zmienił ton rozmowy. Najpierw zaczął "za tą cenę..." i "taki stary to i tak dobry stan". Na pytanie o falowanie odpowiedział "dla mnie to jest bdb stan techniczny" i szedł w zaparte że to normalna praca silnika. Następnie dla mnie zakończył rozmowę sformułowaniem "to ku**a go bierzecie czy nie". W tym momencie nie pozostało nic innego jak jeb**ć maską i odjechać.

Tyle przygód z p.Mirkiem, handlarzem spod Starogardu Gdańskiego. Ocenę opłacalności pozostawiam indywidualnie każdemu zainteresowanemu.

PS: tego samego dnia obejrzeliśmy innego c200, ponad 1000zł więcej wyszedł, ale bardzo było warto - stan wręcz idealny (jedynie korozja w okół anteny), automat (kumplowi bardziej pasował), przebieg 150tyś, pełna książka serwisowa, od 4 lat w jednych rękach, garażowany, w środku mega utrzymany, wszystko sprawne (z wyjątkiem mechanizmu anteny), drugi komplet kół. Kumpel w łeb mało nie dostał, bo chciałem ten obejrzeć jako pierwszy.
Ostatnio zmieniony przez madzara31 6 Grudzień 2013, 12:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Grudzień 2013, 16:03   

Za 4 tys to nie ma co się cudów spodziewać, ale chamstwa też nie "zniesę".
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2 Grudzień 2013, 16:59   

dziękuje za cenne info, mamy nadzieję że nie są pisane po złości.
dla potencjalnych nabywców dużo dobrej wiedzy.
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
soldi

Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Grudzień 2013, 15:04   

soldi napisał/a:
Ocenę opłacalności pozostawiam indywidualnie każdemu zainteresowanemu.


przedstawiłem stan faktyczny auta, jeżeli ktoś by się po niego wybierał, to ma szanse się o tym dowiedzieć, zanim zrobi sobie wycieczkę
Ostatnio zmieniony przez madzara31 6 Grudzień 2013, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andref 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 907
Skąd: Krosno
Wysłany: 5 Grudzień 2013, 06:32   

Jeszcze VIN i mozna wrzucic temat do Samochody sprawdzone.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,126 sekundy. Zapytań do SQL: 13