Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Sposób na wymiane oświetlenia sterowania nawiewem.
Autor Wiadomość
Maczador

Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Listopad 2013, 18:58   Sposób na wymiane oświetlenia sterowania nawiewem.

Niby na internecie jest filmik który pokazuje jak zrobić ( https://www.youtube.com/watch?v=H_amqYagU6g ), ale pewnie nie raz komuś uciekała żarówka, poprzez to że na kombinerkach, czy pincecie żarówka się ślizgała i uciekła, dobrze jeszcze jak zatrzymała się i spadła między białym plastikiem a czarnym na którym pokazuje na co się ustawia nawiew, gorzej jak spadła za biały plastik, bo trzeba "pół auta" rozebrać, by się dostać do sterownika i po wielu czynnościach żarówkę wyciągnąć. Można też kupić z 12 na przykład żarówek i próbować szczęścia, ale lepiej było by chyba kupić dwie i mieć 99%(Procent zależy od umiejętności i ogarnięcia samego siebie) szansy na jej włożenie i że nie wypadnie nigdzie. Do włożenia żarówki będzie nam potrzebne "profesjonalne urządzenie" domowe zwane potocznie rurką do herbaty, zwykła rurka która ma średnicę bardzo zbliżoną do średnicy główki żarówki. Wkładamy żarówkę w rurkę, musimy poczuć opór że ona rozpycha trochę rurkę od środka i tak zakładamy do połowy główki żarówki tą rurkę. Wkładamy żarówkę, jeśli nie wchodzi, obracamy na bok o 90 stopni i wkładamy. Na pewno za którymś razem włożymy dobrą stroną. Włączamy pozycyjne, ustalamy najlepiej na zegarach maksymalny poziom jasności. Czekamy z 1-2 minuty, światło się nagrzeje i trochę plastik zmiękczy. Następnie bierzemy kombinerki i na zaciskami na końcówce żarówki kombinerki, tak jakbyśmy chcieli ją zgnieść, ale tak żeby kombinerki zaczęły z niej zjeżdżać razem z plastikiem, powtarzamy tą rzecz kilkakrotnie, aż rurka zejdzie. Zakładamy plastik, z tym problemu chyba nie ma, zakładamy sterownik i koniec roboty. Do tej pory każdemu to radziłem ten sposób i jak na razie jeszcze nikomu nie spadła tam żarówka.
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 23 Listopad 2013, 19:38   

Bardzo ciekawy sposób
Maczador napisał/a:
Włączamy pozycyjne, ustalamy najlepiej na zegarach maksymalny poziom jasności. Czekamy z 1-2 minuty, światło się nagrzeje i trochę plastik zmiękczy. Następnie bierzemy kombinerki i na zaciskami na końcówce żarówki kombinerki, tak jakbyśmy chcieli ją zgnieść, ale tak żeby kombinerki zaczęły z niej zjeżdżać razem z plastikiem, powtarzamy tą rzecz kilkakrotnie, aż rurka zejdzie.
, ale to zastąpiłbym innym sposobem, obciąć rurkę na ok 3 cm, włożyć do środka pręcik ok 3 mm i przytrzymując żarówkę zdjąć rurkę.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
elpaco 

Pomógł: 22 razy
Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 922
Skąd: Gniezno
Wysłany: 23 Listopad 2013, 21:49   

a nie łatwiej wziąć cieńkie szczypce, na końcu nakleić na superglue chusteczkę żeby ograniczyć ślizganie i gotowe? Najprościej i bez cudowania:)
_________________
WDB2020201A088476 prawie zwykłe 2.0 16v w kolorze 691
zobacz: http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=19343
 
 
oliva 


Pomógł: 122 razy
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 1074
Skąd: Siedlce
Wysłany: 23 Listopad 2013, 22:10   

Ja często przy podobnych pracach oklejam końce szczypiec taśmą dwustronną. Sprawdza się :mrgreen:
_________________
Był Mercedes C200 T CDI '98 AUTOMAT
 
 
sloma7d

Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 13
Skąd: gorzow wlkp
Wysłany: 6 Kwiecień 2014, 12:18   

a ja próbowałem wyjąć żaróweczki metoda z filmiku i obie mi pękły i teraz nie wiem jak się do nich dobrać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,153 sekundy. Zapytań do SQL: 10