Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
prośba o usunięcie postu
Autor Wiadomość
mikrofon1 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 88
Skąd: Brzozowica Duża
Wysłany: 7 Luty 2008, 15:58   

we mnie gosc trzepnal oplem vectra II tak mocno ze nie mial nawet swiatel, tzn wypadly wklady calkowicie i szkla w drobny mak, chlodnica oberwala sie !! nie mowiac o masce ktora byla jak charmonijka, blotniki wszystko posypalo sie, po prostu caly przod, o wiele wiecej niz w tym civicu! ludzie ktorzy stali obok mowili"juz nigdy wiecej opel, kupie marcedesa" :) u mnie tylko zderzak do lakierowania , odszkodowanie 2500zł , koszt, 1000zł w ty mzrobilem cala rdze itp;p pozdro;]
_________________
miecio W202 2.2D '95r
 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 7 Luty 2008, 16:03   

Oto moja Hilda po przejściach z 20 września ubiegłego roku.



Z tyłu


Tył z dołu


Lewy bok


Lewy tył 1


Lewy tył 2


Prawy tył


Najechała na mnie Fabia (z prędkością jakieś 60 km/h) ja zahamowałem i byłem jeszcze na hamulcu... poza tym złamał się fotel kierowcy i chłodnica wyskoczyła z łoża.

Fabia miała pognieciony pas przedni (ale lampy cale) i wystrzeliły poduszki.

Pytanie - ile kosztowała naprawa?

Pozdrawiam,
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Luty 2008, 18:54   

Twoja? Z naciąganiem tyłu i wymianą elementów? Strzelam 1,5 tysiąca około. Ale pytanie jeszcze czy trzeba było lakierować ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 7 Luty 2008, 20:43   

Pudło!
Podłoga była ruszona dodam dla ułatwienia.....
Jakieś inne propozycje?

Aha, dostałem odszkodowanie i za to zrobiłem samochód. Czyli mówimy o kwocie wywalczonej od ubezpieczyciela, a nie uznaniu bądź nie rachunków...
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
ondreyos 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 165
Skąd: poznan
Wysłany: 7 Luty 2008, 21:11   

a jeszcze powiedz, czy cala kasa poszla na naprawe, czy zostalo ci cos (albo nawet wiecej ;) ) po naprawie.

i czy auto robiles tak, zeby samemu nim jeszcze pojezdzic, czy tanim kosztem (jak to niestety robi wiekszosc polakow :( ), zeby wygladalo ladnie i sprzedac szybko na alegro jako bezwypadkowe?
_________________
W210 Avantgarde E200 kombi '98, 170000 km (so far ;) )
 
 
 
Rafuss 
Rafał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń
Wysłany: 7 Luty 2008, 21:58   

Brak
_________________
C250DT 1996r smoke silver metallic
Ostatnio zmieniony przez Rafuss 19 Sierpień 2012, 22:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 7 Luty 2008, 22:29   

Całe odszkodowanie - 73% wartości samochodu czyli 16 tysięcy - poszło na naprawę dla siebie. Robiłem dla siebie, w uczciwym zaprzyjaźnionym warsztacie ponieaż mam zamiar nią jeżdzić dopóki nie znajdę Eklasy (szukam jej od prawie roku, wypadek nie miał nic do rzeczy) a jeżeli znajdę i zdecyduję się na salonkę to Hilda zostaje 8)
Na odczepnego ubezpieczyciel zaproponował mi 10 tysięcy, na co ja się nie zgodziłem i wywalczyłem 16.
Podłoga była pofalowana do tyłu przedniego fotela a ostatnie przesunięcie było na tylnej poprzeczce pod silnikiem. Wsumie na ramie była ciągnięta 21 dni. Mam wydruk przed i po robocie. Zbiornik gazu tylko porysowany, instalacja LPG się nie rozszczelniła! Jak napisałem wcześniej chłodnica się wysunęła z łoża i uderzyła obudową wiatraka o koło pasowe....
Ja na Twoim miejscu zrobił oględziny w warsztcie, bo niepozornie wygląda a pod spodem..... Pamiętaj też, że tak to jest zrobione, że gnie się to co mię giąć aby pochłonąć energię. 8)
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
ondreyos 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 165
Skąd: poznan
Wysłany: 7 Luty 2008, 22:33   

to dobrze, ze przy takiej wysokiej procentowo szkodzie udalo ci sie dostac odszkodowanie. na ogol powyzej kilkudziesieciu procent (rozna wartosc w roznych zakladach) orzekaja szkode calkowita, kasacje auta i wyplacaja wlascicielowi wartosc rynkowa pojazdu. oczywiscie odpowiednio zanizona, zeby przypadkiem zaklad ubezpieczen nie byl stratny :evil:
_________________
W210 Avantgarde E200 kombi '98, 170000 km (so far ;) )
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Luty 2008, 22:39   

topol, No to ładnie :shock:

Czasami widać na Allegro takie samochody "lekko uszkodzony", a pod spodem może być to co u Ciebie ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Marcin13736 
MBmiłośnik


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 466
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 7 Luty 2008, 22:42   

zawsze jest lepiej podróżować cięższym samochodem. Kłaniaja się zasady fizyki.
_________________
C-250TD 150KM '97- ex
E-320 PB automat. '00
Z przodu gwiazda z tyłu gwiazda, no i ta JAZDA
 
 
Rafuss 
Rafał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń
Wysłany: 7 Luty 2008, 22:45   

Brak
_________________
C250DT 1996r smoke silver metallic
Ostatnio zmieniony przez Rafuss 19 Sierpień 2012, 22:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 7 Luty 2008, 23:07   

Camel- napisał/a:
topol, No to ładnie :shock:

Czasami widać na Allegro takie samochody "lekko uszkodzony", a pod spodem może być to co u Ciebie ;)


Dokładnie tak! Po to właśnie są strefy kontrolowanego zgniotu aby pochłaniały energię. Skutek jednak jest taki, iż z pozoru lekko uszkodzony samochód może mieć poważnie naruszoną konstrukcję i jego naprawa - aczkolwiek jest możliwa technicznie - ale ekonomicznie nieopłacalna! Dlatego kupowanie - nawet z fachowcem - bez pomiarów na ramie jest obarczone dużym ryzykiem... Ja w tej chwili bym się nie decydował bez pomiarów na zakup, zwłaszcza, że poprawianie spartaczonej roboty jest jeszcze trudniejsze.... 8) i duuuuużo kosztowniejsze.

[ Dodano: 7 Luty 2008, 23:12 ]
Rafuss napisał/a:
W moim przypadku Honda była czy też jest na tyle niska że poprostu wjechała wręcz pod :mb: stąd może tak mało wgniecony tył.

Wiesz, w moim przypadku główne uderzenie poszło w zderzak, bo ja miałem jeszce podniesiony tył a on miał nos przyciśnięty przez hamowanie. Dlatego uszkpdzona była głównie podłoga. W Twoim przypadku rama haka dodatkowo przeniosła siły na swoje punkty mocowania, w zwiąku z tym sprawdź podłogę w bagażniku!

[ Dodano: 7 Luty 2008, 23:30 ]
ondreyos napisał/a:
to dobrze, ze przy takiej wysokiej procentowo szkodzie udalo ci sie dostac odszkodowanie. na ogol powyzej kilkudziesieciu procent (rozna wartosc w roznych zakladach) orzekaja szkode calkowita, kasacje auta i wyplacaja wlascicielowi wartosc rynkowa pojazdu. oczywiscie odpowiednio zanizona, zeby przypadkiem zaklad ubezpieczen nie byl stratny :evil:


Gorzej, zazwyczaj wypłacają Ci wartość rynkową - zaniżając ją do granic nieprzyzwoitości mi pierwotnie wycenili samochód z przebiegiem niespełna 130 kkm i ponadstandardowym wyposażenien na 20 tys. złotych i wycenili utratę wartości na 50% - pomniejszając ją o wartość tzw. pozostałości - tu zawyżając ją także do granic nieprzyzwoitości. W moim przypadku finalnie samochód przed wypadkiem wycenili na około 23 tys. złotych i wypłacili 73%. Musiałem się jednak z nimi naużerać.
Gdyby przy szkodzie całowitej kasowali samochód i wypłacali 100% wartości przed wypadkiem to by było w porządku.
Bardzo ciekawy artykuł był w "Giełdzie Samochodowej" nr 75 z 21 września 2007(następnego dnia po moim wypadku) pod tytułem "Toruń: szok sądowy" o diametralnie różnych podejściach sądów powszechnych do takich samych spraw. Dotyczyło to likwidacji szkody całkowitej niewiele niższj od wartości pojazdu. :shock: [/u]
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 7 Luty 2008, 23:39   

Camel- napisał/a:
Czasami widać na Allegro takie samochody "lekko uszkodzony", a pod spodem może być to co u Ciebie


Dlatego przy kupnie auta z "drugiej ręki" należy zwracać szczególną uwagę na profile :idea:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Rafał.L 
203km/h


Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Wyszków
Wysłany: 7 Luty 2008, 23:54   

tak właśnie ja zakupiłem swój samochód nie dawno ...
fart ze miałem ze sobą człowieka który sie kuma bardziej niż ja. Gosciu zachował sie lojalnie dlatego że opuścił ale z drugiej strony jak dzwoniłem to wszystko w 100% sprawne. Facet spuścił z ceny 2 tysie dlatego ze te 2 tysie muszę w niego włożyć :evil: i obecnie samochód jest w naprawie...

fajny fajny na zdjęciach a tu zonk żeby mi nie opuścił to bym go nie kupił a jechałem przez pół polski po niego :| taki to zakup na alle. Już z doświadczenia wiem szukajcie najpierw pobliskich żeby nie było szkoda zrezygnować bo jak przejdziesz 100 km to jeszcze ale jak 700 w jedną mańkę to trochę szkoda wracać z pustymi rękami
_________________
Mercedes C200 elegance (bez gazu) ! 95r
grafitowa strzała ;)
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 8 Luty 2008, 01:33   

Rafał.L napisał/a:
tak właśnie ja zakupiłem swój samochód nie dawno ...
fart ze miałem ze sobą człowieka który sie kuma bardziej niż ja. Gosciu zachował sie lojalnie dlatego że opuścił ale z drugiej strony jak dzwoniłem to wszystko w 100% sprawne. Facet spuścił z ceny 2 tysie dlatego ze te 2 tysie muszę w niego włożyć i obecnie samochód jest w naprawie...


o, o o, o to właśnie mi szło! 8)
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,149 sekundy. Zapytań do SQL: 10