Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Chłodnica wody
Autor Wiadomość
Maly V8 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 223
Skąd: Siedlce
Wysłany: 6 Maj 2008, 16:31   

dj_bovorta napisał/a:
topol napisał/a:
dj_bovorta, do chłodzenia oleju w ASB 8)

[ Dodano: 5 Maj 2008, 13:49 ]
Aha, już inni odpowiedzieli :oops:

i w takiej gorącej chłodnicy jeszcze schłodzi sie olej z automata :!: :?: :shock:


Olej w automacie nie tylko ma się schłodzić ale też i szybko złapać i utrzymywać optymalną temperature pracy.
 
 
 
MARR 
Marcin33

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 165
Skąd: PL
Wysłany: 8 Maj 2008, 09:45   

Witam :)
Czym, jeśli można spytac, różni sie chłodnica do modelu z klimą i bez niej.Ja mam klimatyzacje i mam taką chłodnicę jak kolega dj_bovorta na zdjeciach ze zbiornikiem na chłodnicy i niestety DZIURAWĄ :( :( :( :( :!:
_________________
C180 Sport 95r. + LPG sekwencja
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 8 Maj 2008, 10:00   

MARR napisał/a:
Witam :)
Czym, jeśli można spytac, różni sie chłodnica do modelu z klimą i bez niej.Ja mam klimatyzacje i mam taką chłodnicę jak kolega dj_bovorta na zdjeciach ze zbiornikiem na chłodnicy i niestety DZIURAWĄ :( :( :( :( :!:


skoro jest dziurawa - to kup nowa - sklepie beda wiedzieli jaka ci sprzedac
 
 
dj_bovorta 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 237
Skąd: Tarnow/okolice
Wysłany: 8 Maj 2008, 11:35   

No bo raczej klima ma też chłodzenie i może ono jest jakoś doprowadzone chłodzenie do tej chłodnicy czy jakoś tak czy jakieś może przejście przez ta chłodnice do chłodnicy od klimy ale to pewno muszą się wypowiedzieć koledzy miejący klime z tą chłodnicą
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit '93 LPG
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 8 Maj 2008, 11:52   

dj_bovorta napisał/a:
No bo raczej klima ma też chłodzenie i może ono jest jakoś doprowadzone chłodzenie do tej chłodnicy czy jakoś tak czy jakieś może przejście przez ta chłodnice do chłodnicy od klimy ale to pewno muszą się wypowiedzieć koledzy miejący klime z tą chłodnicą


nie kombinuj. klimatyzacja ma zawsze oddzielna chlodnice. idz do sklepu i kup
 
 
MARR 
Marcin33

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 165
Skąd: PL
Wysłany: 8 Maj 2008, 12:24   

W sklepie powiedzieli ze mam chłodnice taka jak od modelu bez klimy, a ja mam klimatyzacje.A auto mam na 1000% nie uderzone wiec chyba taką chłodnice załozyli niemcy, dziwne :?
_________________
C180 Sport 95r. + LPG sekwencja
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 8 Maj 2008, 12:24   

Ale chłodnica wody od wersji z klimą może się różnić od wersji bez klimy. Bardzo często tak jest, więc kupując chłodnicę trzeba to koniecznie zaznaczyć.
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 8 Maj 2008, 12:45   

sewan napisał/a:
Ale chłodnica wody od wersji z klimą może się różnić od wersji bez klimy. Bardzo często tak jest, więc kupując chłodnicę trzeba to koniecznie zaznaczyć.


oczywiscie, ze trzeba to powiedziec :)

tylko, ze sklepy ktore profesjonalnie zajmuja sie sprzedaza chlodnic wszelkiego typu maja odpowiedznie katalogi i dobiora chlodnice.

pytanie sie jaka chlodnice kto ma jest troche bez sensu - bo okaze sie akurat, ze czyjas MB byla produkowana na jakies egzotyczne rynki i akurat jest inna

wiec powtarzam jeszcze raz - kontakt z sprzedawca ktory ma doswiadczenie w sprzedazy chlodnic - albo ASO :) :)

niestety - czasy w123 w ktorych byly stosowane dwa typy chlodnic (wlasciwie to trzy) juz minely i nigdy nie wroca ;)
 
 
MARR 
Marcin33

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 165
Skąd: PL
Wysłany: 8 Maj 2008, 13:51   

Dzięki za rady i pozdrawiam :D :D :D jutro ma przyjsc chłodnica i podobno ma być dobra :D :D

[ Dodano: 9 Maj 2008, 13:46 ]
Witam :D
Chłodnica właśnie przyszła piękna, nowa :D Mam zamiar ją sam wymienić tylko mam takie pytanie.Mój :mb: to automat, tam na dole chłodnicy są dwa otwory do podłączenia chłodzenia ze skrzyni, czy któryś z kolegów może mi odpowiedzieć, czy jak odkręce te węże od chłodzenia skrzyni to wyleje się olej ze skrzyni?

Dzięki :D
_________________
C180 Sport 95r. + LPG sekwencja
 
 
Stilgar 


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Maj 2010, 12:49   

Witam

Czy w tych chłodnicach z POLCARU nie ma problemu z otworem na czujnik temp., bo podobno zamienniki ( tańsze chińskie) mają ten otwór większy i czujnik musi być w nich wklejany na silikon? Jestem zainteresowany zakupem tej chłodnicy a nie chciałbym odstawiać dziadostwa klejąc ją później silikonem. Swoją ratowałem klejąc łączenie zbiorniczka z resztą chłodnicy i pomogło na 2 lata, ale teraz znów cieknie w tym miejscu.
 
 
 
Jawelkiewicz 
Paweł_S.


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 217
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Maj 2010, 13:21   

MARR napisał/a:
czy jak odkręce te węże od chłodzenia skrzyni to wyleje się olej ze skrzyni?


Wymieniałem 2 tygodnie temu, wylała się niecala "setka", mniej niż 2 kieliszki.
_________________
C 220 CDI kombi automat 1999-był
W210 2.2CDI 2001
Każdy inżynier wie, że matematyka jest jak kobieta - trzeba ją umieć wykorzystać, a nie zrozumieć.
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Maj 2010, 14:35   

Stilgar napisał/a:
Czy w tych chłodnicach z POLCARU nie ma problemu z otworem na czujnik temp., bo podobno zamienniki ( tańsze chińskie) mają ten otwór większy i czujnik musi być w nich wklejany na silikon?


ja kupiłem zamiennik i bez problemu wszystko pasowało
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
Stilgar 


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Maj 2010, 09:00   

Dzięki za namiary na chłodnicę, błyskawiczna wysyłka zamówiona w piątek w poniedziałek już była u mnie ( wysłana kurierem ). Faktycznie wszystko idealnie pasuje wyjęcie starej i montaż nowej dosłownie 30 minut. Ciekawostką jest, że wcześniej miałem namiary bezpośrednio do polcaru i tam chcieli za nią 550 zeta.
 
 
 
kamil_0793 

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 2447
Skąd: Wrocław/Strzegom
Wysłany: 12 Wrzesień 2015, 17:18   

Witam. Trochę odkop, ale nie będę zaśmiecał innych tematów. Co polecacie do czyszczenia chłodnicy? Czytałem o jakichś specyfikach, ale nie wiem, który nadaje się najbardziej. Wszelkie sugestie mile widziane :)
_________________
Moja Perełka WDB2020181A050858
W210 E55 AMG T WDB2102741B064411
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,138 sekundy. Zapytań do SQL: 10