Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zamkiem C-180. Prosze o pomoc
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2 Listopad 2006, 16:31   Problem z zamkiem C-180. Prosze o pomoc

Witam, kupiłem Mercedesa C 180 Esprit z '95r. Jest to pierwszy mój samochód marki mercedes, oraz pierwsza styczność z centralnym zamkiem(we wcześniejszych samochodach nie posiadałem go). Przy zakupie samochodu zamek już nie działał - drzwi były otwierane i zamykane od strony pasażera-sprzedawca gwarantował, że zamek działa, lecz trzeba wymienić beterie w pilocie przy kluczyku. Po zakupie i późniejszej wymienia baterii zamek wciąż nie reaguje. W jaki sposób spróbowac to naprawić(posprawdzać gdzie leży przyczyna) i ewentualnie które zamki centralne pasują do tego modelu Mercedesa-aby pasował w miejce starego zamka(chodzi mi o miejsce umiejscowienia tej "kontrolki" przy klamce drzwi kierowcy)- jeżeli nie większość zamków to prosze o konkretny rodzaj zamka który będzie pasował(www.allegro.pl - najlepiej jeżeli zamek byłby z tego serwisu aukcyjnego). Proszę Was o pomoc i będę bardzo wdzięczny za to. Czekam na odpowiedzi i Pozdrawiam.
 
 
HenrykN 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 187
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2 Listopad 2006, 19:03   Problem z zamkiem C-180. Prosze o pomoc

Witam!! :mb:
Moja gwiazdka jest z 1998r i ma kluczyk na podczerwień.
Mam nadzieję,że sprawdziłeś bezpieczniki!! :wink:
W pierwszej kolejności sprawdz połączenie pompy centralnego zamka( jest w bagażniku z prawej strony pod wykładziną błotnika). :idea:
U mnie nie dziąłał zamek, bo się okazało, że przewód od czytnika podczerwieni - ten w klamce-podszedł pod cięgno zamka, przetarte przewody musiałem lutować, teraz jest OKY! :mrgreen:
Życzę powodzenia i pozdrawiam :D
HenrykN
_________________
HenrykN C180-1998r-LPG-Automat;VIN WDB2020181A661019 + Yamaha DragStar 650
W204 C200 1.8 Kompressor 184 KM
VIN WDD 2040411F001502
 
 
s1951 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 43
Skąd: W-ek
Wysłany: 2 Listopad 2006, 20:40   

Witam. Też kupiłem mojego esprita z jednym sprawnym kluczykiem, a drugi jak mówił sprzedawca pewnie nie działa, bo trzeba wymienić baterie.
Niestety nie chodziło o baterie, tylko o elektronikę wewnątrz, którą ktoś próbował naprawiać i była całkowicie zdewastowana( kluczyk tzw scyzoryk na podczerwień).
Skończyło się zamówieniem nowego egzemplarza w serwisie za 695,- zł.

Odbiornik sygnału podczerwieni mieści się w klamce drzwi kierowcy i w lusterku wewnętrznym.
Doradzam wizytę w serwisie mercedesa, może wystarczy same zaprogramowanie kluczyka i to zrobią raczej gratis
Myśle, ze szkoda wstawiać jakieś badziewie w miejsce oryginalnego zamka centralnego.
Mysle, że warto zainwestować w nowy kluczyk jezeli centralny jest sprawny.
Powodzenia.
_________________
MB W202
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 2 Listopad 2006, 23:49   

s1951 napisał/a:
Odbiornik sygnału podczerwieni mieści się w klamce drzwi kierowcy i w lusterku wewnętrznym..


Raczej: jest ALBO w klamce, ALBO pod lusterkiem wewnętrznym

s1951 napisał/a:

Doradzam wizytę w serwisie mercedesa, może wystarczy same zaprogramowanie kluczyka i to zrobią raczej gratis
.


Synchronizację możesz zrobić sam. Nie sprawdzałem, ale założę się, że BYŁO o tym na forum.

Sprawdziłem: BYŁO.
 
 
Gość

Wysłany: 3 Listopad 2006, 14:33   

OK dzisiaj sprawdzę, może akurat cos gdzieś jest odłączone, przerwane. Dzięki, jak coś sie jeszcze będzie "działo" to dam znać :wink: :P

[ Dodano: 3 Listopad 2006, 14:43 ]
Gerri, możesz bliżej podpowiedzieć które to tematy? Starałem się znaleść używając opcji Szukaj ale niestety nic nie znalazłem :)
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 3 Listopad 2006, 21:03   

Robertos napisał/a:
możesz bliżej podpowiedzieć które to tematy? Starałem się znaleść używając opcji Szukaj ale niestety nic nie znalazłem :)


Mogę. Dzisiaj jest u mnie DzieńDobrociDlaNieumiejącychSzukać:

http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=307
 
 
Gość

Wysłany: 4 Listopad 2006, 16:12   

Dzięki :) Sprawdzę, być może kluczyk jest rozkodowany ( typ. scyzoryk). Spróbuje go zakodować --> z tego co wyczytałem należy dwukrotnie nadać sygnał do odbiornika(czyli klamka/lusterko wewnętrzne) i szybko uruchomić zapłon <-- zgadza się?
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 4 Listopad 2006, 17:47   

Zobacz jeszcze czy kluczyk ci działa wyczytałem na tym forum że należy wziąć np aparat w telefinie i przez niego zobaczyć czy świeci kluczyk. Zobacz będziesz mił pewność czy to tylko kluczyk

[ Dodano: 4 Listopad 2006, 17:48 ]
oczywiście włączyć/ wcisnąć guzik w kluczyku o obserwować diodę przez aparat cyfrowy
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,122 sekundy. Zapytań do SQL: 9